Материалдар / Пайдалы қазбалардың түрлері 3-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Пайдалы қазбалардың түрлері 3-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Пайдалы қазбалардың түрлері .Пайдалы қазбалар және олардың адам өміріндегі маңызы.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Қаңтар 2018
545
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар бөлімі

Мектеп: коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Күні: 15.01.18

Мұғалімніңаты-жөні:

СЫНЫП: 3 «а»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Пайдалы қазбалардың түрлері .Пайдалы қазбалар және олардың адам өміріндегі маңызы. Сарамандық жұмыс.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)

Пайдалы қазбаларға не жататынын және адам өміріндегі маңызына тоқталу.Өте кең тараған пайдалы қазбалар жөнінде түсінік беру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Пайдалы қазбалардың адам өміріне қажет екенін біледі..

Оқушылардың басым бөлігі:

Пайдалы қазба түрлерін ажырата алады және пайдасын айта алады.

Кейбір оқушылар: Пайдалы қазбалардың адам өміріндегі қалай пайдаланатынын айта алады және өмірмен байланыстыра алады. ..

Тілдік мақсат

«геология», «шартты белгілер»

Бағалау критерийлері


 Пайдалы қазба түрлерін ажырата алады.

.Картадан шартты белгілер бойынша пайда қазбалардың қай жерлерде орналасқанын таба алады.

Құндылықтарды дарыту

Еліміз байлықтарын сақтауға тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Әдебиеттік оқу

АКТ қолдану дағдылары

Ноутбук,проектор

Бұрыннан бар білімдері

Қаныш туралы біледі

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет

Ресурстар

Психологиялық дайындық


1 мин



3 мин





Басы

5 минут



Ортасы 18-минут

Психологиялық дайындық

Жылы-жылы сөзбенен, Жүрегімді сыйлайын. Ыстық алақаныммен, Қолыңды бер қысайын Күлім қағып қолымды, 1,2,3 деп соғайын.Қарап тұрған көршіме, Қолымды мен бұлғайын

Топқа бөліну

Тұз,саз,темір өздеріңе ұнаған пайдалы қазбаларды ала отырып,топка бөліну.

1-топ Тұз тобы

2-топ Цемент тобы

3-топ Темір тобы

Осылардың барлығын не дейміз?

Пайдалы қазбалар.

Ендеше үйге берілген тапсырма пайдалы қазбалар туралы не жинақтадық?

Қызығушылықты ояту.

Пайдалы қазбалар және олардың адам өміріндегі маңызы.

Жаңа сабақтың мақсатын хабарлау

Видеороликті тыңдату арқылы жаңа сабақты ашу.



Топқа тапсырма

1-топ Тұз туралы не білеміз?

2-топ Цементтің пайдасы

3-топ Темірден не жасалады?

Окушы жауаптарынан кейін қосымша акпарат беріп қорытындылау.

Пайдалы қазбаларды кімдер зерттейді?Геологтар 
Қазақтың тұңғыш геологі кім еді?Қаныш Сәтбаев 
Қаныш Сәтбаев туралы әңгімелеу

- Отанымызға, елімізге, халқымызға, табиғи байлықтарымызға тіреу де, сүйеу де, қорған да бола білген академик, ғалым, қоғам қайраткері, Жезқазған мыс рудасын ашуға көп еңбек сіңірген осы Қаныш Имантайұлы Сәтбаев болатын.

Пайдалы қазбалар суреті бойынша әңгімелеу.

Мәтіндегі оқығаны бойынша әңгімелеу

Сурет бойынша жұмыс

Суретті толықтыру, қандай қазбадан жасалғанын айту

Жұптық жұмыс

1-жұп-Суреттерді қара.Пайдалы қазбаларды адам өмірінде қалай пайдаланады?

2-жұп.Қазба байлықтарын кімдер зерттейді?

3-жұп Пайдалы қазбаларды топтастыр

4- жұп Картадан пайдалы қазбалар орналасқан жерлерді көрсет.

5-жұп Өздеріңе ұнаған бір пайдалы қазбаны жарнамала.

6-жұп Адам пайдалы қазбаларсыз өмір сүруі мүмкін бе?

1-топ«Пайдалы қазбалар менің өмірімде» атты эссе жазу

2-топПайдалы қазбаларды кескін картадан кай жерден шығатынын табу.

3-топПайдалы қазбалардың қасиетін сипаттау.

АКТ-ны пайдалану, Таныстыры

лым, суреттер

mektep.

Bilimland















ноутбук



. қол шапалақтау


Сабақтың соңы


3мин


«Әткеншек» әдісі

Ішкі және сыртқы шеңбер құрып,

бүгінгі тақырып бойынша білген түйгендерін бір-біріне әңгімелеу.тақырып бойынша бір-біріне

ішкі шеңбер,сыртқы шеңберге сұрақтар қояды.



Саралау – оқушыларға қалай көбірекқолдау көрсетудіжоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Саралау мақсатында оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі

Бағалау оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


«Білім ағашы» әдісі арқылы кері байланыс алу


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Партада дұрыс отыру ережесі және көз бен кітап арасындағы арақашықтықты сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Оқушылардың жас ерекшелектерін және қабілеттерін бақылай отырып, қабілетті оқушыларға қолдау көрсетемін.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл болу қажет?



Сабақ бойынша тәлімгердің кері байланысы

Бұл бөлімде сабақ туралы өз пікіріңді білдіру үшін пайдаланыңыз.Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз

Сабақ мақсаты\оқу мақсаты дұрыс қойылған ба?


Оқушылар барлығы ОМ қол жеткізді ме?


Жеткізбесе неліктен?


Сабақты саралау дұрыс жүргізілді ме?


Сабақтың уақыттық кезеңі сақталды ма?



Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды? Неліктен?





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!