Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Пәні: Математика 1сынып Қосу кестесі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Мектеп Пәні: Математика |
№28 ІТмектеп-лицейі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні:13.11.2018 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны29 |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім атауы |
4-бөлім: 20-ға дейінгі сандарды қосу және азайту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қосу кестесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін; 0 жəне 1 қасиетін қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
1.Барлық оқушылар: қосудың ауыстырымдылық қасиетін біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2.Оқушылардың көпшілігі: Қосу кестесіндегі сандардың орнын анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3. Кейбір оқушылар: Есептеу барысында қосу кестесін дұрыс қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаты |
Қосу кестесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Кестедегі қосудың ең кіші мәнін көрсететін санды ата. Кестедегі қосудың ең үлкен мәнін көрсететін санды ата. Кестедегі мәні 9-ға тең неше мысал бар?. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға дарыту |
Ынтымақтастық.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу (өткен тақырып) |
Достық тақырыбына қатысты ой қозғайды; пікірлерін ортаға салады. Тура және кері ретпен санауды біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тренинг «Сәттілік тілеу»
1 тапсырма. А)Кестені құрастыру
Дескриптор: Білім алушы - қосу кестесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады.
В)Өрнектердің мәнін табыңыз
Дескриптор: Білім алушы - санға нөлді қосып, өрнектің мәнін табады; - саннан нөлді азайтуды орындайды; - санға 1-ді қосу амалын дұрыс орындайды; - саннан 1-ді азайту амалын дұрыс орындайды.
2 тапсырма: Оқулықпен жұмыс Қосудың мәнін қосу кестесінің көмегімен анықтаймыз. 1+9 7+2 5+3 6+4
ІІІ. Сергіту сәті: ІV. Кестені пайдаланып есепте
Балықтардың жұбын тауып, сызықпен қосыңыз.
Дескриптор: Білім алушы - қосудың ауыстырымдылық қасиеті негізінде балықтардың жұбын анықтайды.
Рефлексия Сабақта не қызық болды? Қандай қиындықтар кездесті? Не маңызды болды деп ойлайсыңдар? Келесі сабақта қандай жұмыс түрімен жұмыс жасау Бағалау «Жетістік баспалдағы» арқылы оқушылар |
Критерийлер бойынша бағалау.
|
Оқулықпен жұмыс
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары шынайы ма? |
Бүгін оқушылар сабақта не үйренді? |
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мектеп Пәні: Математика |
№28 ІТмектеп-лицейі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні:12.11.2018 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны29 |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім атауы |
2А-бөлім: 20-ға дейінгі сандарды қосу және азайту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қосу кестесін құрастырамыз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрастырады, білу жəне қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
1.Барлық оқушылар: біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрастырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2.Оқушылардың көпшілігі: Қосу кестесіндегі сандардың орнын анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3. Кейбір оқушылар: Есептеу барысында қосу кестесін дұрыс қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаты |
Қосу кестесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Кестедегі қосудың ең кіші мәнін көрсететін санды ата. Кестедегі қосудың ең үлкен мәнін көрсететін санды ата. Кестедегі мәні 9-ға тең неше мысал бар?. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға дарыту |
Ынтымақтастық.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу (өткен тақырып) |
Достық тақырыбына қатысты ой қозғайды; пікірлерін ортаға салады. Тура және кері ретпен санауды біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тренинг «Сәттілік тілеу» Бүгінгі оқу мақсаты :
1 тапсырма. Жұппен жұмыс Кестені құрастыру
Кестедегі сандардың қосындысын табу үшін қосылуға қажетті сандарға қарау керек. Бірінші қосылғыш – бұл жолдың нөмірі, екінші қосылғыш –бағанның нөмірі. Дескриптор: Білім алушы - заңдылығын анықтай отырып, суретті жалғастырып салады; - сәйкес өрнектер жазып, кестені толықтырады. Бағалау : «Өзін-өзі бағалау» Бағалау критерийлері: Сурет бойынша 3-ті қосу кестесінің қалай құрылғанын түсіндір. Суретті тиісті торкөздерді бояу арқылы толықтыра отырып, жазбаны жалғастыр. «Шаршылар» тәсілі бойынша кері байланыс жасау 2 тапсырма: Топпен жұмыс Оқулықпен жұмыс Қосу кестесіндегі сандардың орнын анықтаймыз Ойын «Хат тасушы» 1) 10 2) 9 3) 8 Кестедегі нүктелермен берілген бос орындарға тиісті санды жазып толтыру. Бағалау: Мұғалім өзі бағалайды
ІІІ. Сергіту сәті: ІV. Жеке жұмыс Кестені пайдаланып есепте
Дескриптор: Білім алушы - қосу кестесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады.
Рефлексия Сабақта не қызық болды? Қандай қиындықтар кездесті? Не маңызды болды деп ойлайсыңдар? Келесі сабақта қандай жұмыс түрімен жұмыс жасау Бағалау «Жетістік баспалдағы» арқылы |
Критерийлер бойынша бағалау.
|
Оқулықпен жұмыс
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары шынайы ма? |
Бүгін оқушылар сабақта не үйренді? |
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Мектеп Пәні: Математика |
№28 ІТмектеп-лицейі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні:14.11.2018 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны29 |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім атауы |
4-бөлім: 20-ға дейінгі сандарды қосу және азайту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қосудың шаршы түрдегі кестесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
1.Барлық оқушылар: біртаңбалы сандарды оондықтан аттамай қосу кестесін құрастыралады және біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2.Оқушылардың көпшілігі: Қосу кестесіндегі сандардың орнын анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3. Кейбір оқушылар: Шаршы түріндегі кестені қолдана алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаты |
Қосу кестесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Кестедегі қосудың ең кіші мәнін көрсететін санды ата. Кестедегі қосудың ең үлкен мәнін көрсететін санды ата. Кестедегі мәні 9-ға тең неше мысал бар?. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға дарыту |
Ынтымақтастық.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу (өткен тақырып) |
Достық тақырыбына қатысты ой қозғайды; пікірлерін ортаға салады. Тура және кері ретпен санауды біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тренинг «Сәттілік тілеу» Бүгінгі оқу мақсаты :
1 тапсырма. біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрастырамыз . Жұппен жұмыс А) Кестені құрастыру
Дескриптор: Білім алушы - қосу кестесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады. 1+9 7+2 5+3 6+4 3+3 2+4 6+3 2+6 8+2 5+3 В) Мысалдарда қандай сандар түсіп қалған? ?+5=9 8+?=10 1+9=? ІІ.Топпен жұмыс Қосу кестесіндегі сандардың орнын анықтаймыз Үйлерде қандай сандар тұрады?
ІІІ. Сергіту сәті: ІV. Кестені пайдаланып есепте
|
Критерийлер бойынша бағалау. |
Оқулықпен жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары шынайы ма? |
Бүгін оқушылар сабақта не үйренді? |
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Мектеп Пәні: Математика |
№28 ІТмектеп-лицейі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні:15.11.2018 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны29 |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім атауы |
4-бөлім: 20-ға дейінгі сандарды қосу және азайту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қосу мен азайтудың байланысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
1.1.2.3. қосудың ауыстырымдылық қасиетін; 0және 1 қасиетін қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
1.Барлық оқушылар: қосудың ауыстырымдылық қасиетін біледі,0 және 1 қасиетін қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2.Оқушылардың көпшілігі: Қосу кестесіндегі сандардың орнын анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3. Кейбір оқушылар: Өрнекке кері екі мысал құрастыра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаты |
Қосу кестесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Кестедегі қосудың ең кіші мәнін көрсететін санды ата. Кестедегі қосудың ең үлкен мәнін көрсететін санды ата. Кестедегі мәні 9-ға тең неше мысал бар?. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға дарыту |
Ынтымақтастық.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу (өткен тақырып) |
Достық тақырыбына қатысты ой қозғайды; пікірлерін ортаға салады. Тура және кері ретпен санауды біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тренинг «Сәттілік тілеу» Бүгінгі оқу мақсаты :
3.Өрнекке кері екі мысал құрастырамыз. 1 Табыс баспалдағы. Біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрастырамыз . Жұппен жұмыс
ІІ.Топпен жұмыс А) Кестені құрастыру
Дескриптор: Білім алушы - қосу кестесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады. 6+3 3+6
ІІІ. Сергіту сәті: ІV. Кестені пайдаланып есепте
|
Критерийлер бойынша бағалау. |
Оқулықпен жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары шынайы ма? |
Бүгін оқушылар сабақта не үйренді? |
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Мектеп Пәні: Математика |
№28 ІТмектеп-лицейі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні:19.11.2018 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны29 |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім атауы |
4-бөлім: 20-ға дейінгі сандарды қосу және азайту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қосу кестесімен шығарамыз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу жəне қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
1.Барлық оқушылар: Қосу кестесінің көмегімен сандарды қосу, азайту амалдарын орындайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2.Оқушылардың көпшілігі: Қосу кестесіндегі сандардың орнын анықтаймыз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3. Кейбір оқушылар: Қосу кестесін қолдана алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаты |
Қосу кестесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Кестедегі қосудың ең кіші мәнін көрсететін санды ата. Кестедегі қосудың ең үлкен мәнін көрсететін санды ата. Кестедегі мәні 9-ға тең неше мысал бар?. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға дарыту |
Ынтымақтастық.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу (өткен тақырып) |
Достық тақырыбына қатысты ой қозғайды; пікірлерін ортаға салады. Тура және кері ретпен санауды біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тренинг «Сәттілік тілеу» Бүгінгі оқу мақсаты : 1. Қосу кестесінің көмегімен сандарды қосу, азайту амалдарын орындаймыз. 2.Қосу кестесіндегі сандардың орнын анықтаймыз. 3. Қосу кестесін қолданамыз 1 Табыс баспалдағы. Біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрастырамыз . Жұппен жұмыс
Ненің іздері? Барыс Төбешіктің ар жағында не жасырынып тұр? Кестені қолданып мысалдар шығару. 2+3 2+5 3+7 5+4 6+2 Қосу мен азайту компоненттерін атау. Ширату жаттығуы: бейнежазба арқылы Қосымша тапсырмалар:
3+7 2+7 5+2 Табыс баспалдағы: . Қосу кестесінің көмегімен сандарды қосу, азайту амалдарын орындадық. ІІ.Топпен жұмыс А) Кестені қолданып, мысалдар құрастыру
Дескриптор: Білім алушы - қосу кестесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады. -мысалдағы компоненттерін атайды Табыс баспалдағы: Қосу кестесіндегі сандардың орнын анықтадық. ІІІ. Сергіту сәті: ІV. Кестені пайдаланып есепте
|
Критерийлер бойынша бағалау. |
Оқулықпен жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары шынайы ма? |
Бүгін оқушылар сабақта не үйренді? |
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Мектеп Пәні: Математика |
№28 ІТмектеп-лицейі |
|||||||||||||||||
Күні:20.11.2018 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны29 |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||
Бөлім атауы |
4-бөлім: 20-ға дейінгі сандарды қосу және азайту |
|||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қосудың ауыстырымдылық қасиеті |
|||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін; 0 жəне 1 қасиетін қолдану |
|||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
1.Барлық оқушылар: Қосудың ауыстырымдылық қасиетін біледі 0, 1 сандарының қасиетін қолданады |
|||||||||||||||||
2.Оқушылардың көпшілігі: Қосу кестесіндегі сандардың орнын анықтаймыз. |
||||||||||||||||||
3. Кейбір оқушылар: Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдана алады |
||||||||||||||||||
Тілдік мақсаты |
Қосу кестесі |
|||||||||||||||||
Қосу мен азайту арасындағы байланыс, қосу мен азайту компоненттері |
||||||||||||||||||
Құндылықтарға дарыту |
Ынтымақтастық.
|
|||||||||||||||||
Алдыңғы оқу (өткен тақырып) |
Достық тақырыбына қатысты ой қозғайды; пікірлерін ортаға салады. Тура және кері ретпен санауды біледі. |
|||||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тренинг «Сәттілік тілеу» Бүгінгі оқу мақсаты : 1. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін біледі 0, 1 сандарының қасиетін қолданады 2.Қосу кестесіндегі сандардың орнын анықтаймыз. 3. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдана алады 1-тапсырма : жұппен жұмыс Суреттерге қарап қорытынды жаса 86 бет. 1 есеп 1 Табыс баспалдағы. . Қосудың ауыстырымдылық қасиетін біледі 0, 1 сандарының қасиетін қолданады Жұппен жұмыс
ІІ.Топпен жұмыс А) Кестені қолданып, мысалдар құрастыру 2+7=7+2= 2+8=8+2= 3+6=6+3= 1+8=8+1= 2+6=6+2= 1+7=7+1= 1+9=9+1= 4+6=6+4= 3+5=5+3= Табыс баспалдағы: Қосу кестесіндегі сандардың орнын анықтадық. ІІІ. Сергіту сәті:
|
Критерийлер бойынша бағалау. |
Оқулықпен жұмыс |
|||||||||||||||
Рефлексия |
||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары шынайы ма? |
Бүгін оқушылар сабақта не үйренді? |
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Мектеп Пәні: Математика |
№28 ІТмектеп-лицейі |
|||||||||||||||
Күні:21.11.2018 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны29 |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||
Бөлім атауы |
4-бөлім: 20-ға дейінгі сандарды қосу және азайту |
|||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Екі таңбалы сандар |
|||||||||||||||
Оқу мақсаты |
1.1.1.1 натурал сандардың жəне нөл санының жасалуын түсіну;10/11-20 шегінде тура жəне кері санау; натурал сандар қатарындағы санның орнын анықтау |
|||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
1.Барлық оқушылар: 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады, салыстырады. |
|||||||||||||||
2.Оқушылардың көпшілігі: 20 көлеміндегі сандардың разрядтық құрамын анықтайды |
||||||||||||||||
3. Кейбір оқушылар: разрядтық қосылғыштарға жіктейді |
||||||||||||||||
Тілдік мақсаты |
Екі таңбалы сандардың ондық бірліктерін ажыратады |
|||||||||||||||
Бірліктер, ондықтар |
||||||||||||||||
Құндылықтарға дарыту |
Ынтымақтастық.
|
|||||||||||||||
Алдыңғы оқу (өткен тақырып) |
Достық тақырыбына қатысты ой қозғайды; пікірлерін ортаға салады. Тура және кері ретпен санауды біледі. |
|||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тренинг «Сәттілік тілеу» Бүгінгі оқу мақсаты : 1.11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады, салыстырамыз. 2.20 көлеміндегі сандардың разрядтық құрамын анықтаймыз 3. разрядтық қосылғыштарға жіктейміз Миға шабуыл
Кіріспе тапсырмалар:
15, 18, 14, 11, 12 1-тапсырма : жұппен жұмыс
Табыс баспалдағы. 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады, салыстырады . Жұппен жұмыс
ІІ.Топпен жұмыс А) Пазлда қандай сандар жасырылған? 89 бет Табыс баспалдағы: 20 көлеміндегі сандардың разрядтық құрамын анықтадық ІІІ. Сергіту сәті:
|
Критерийлер бойынша бағалау. |
Оқулықпен жұмыс |
|||||||||||||
Рефлексия |
||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары шынайы ма? |
Бүгін оқушылар сабақта не үйренді? |
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Мектеп Пәні: Математика |
№28 ІТмектеп-лицейі |
|||||||||||||||
Күні:22.11.2018 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны29 |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||
Бөлім атауы |
4-бөлім: 20-ға дейінгі сандарды қосу және азайту |
|||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Екі таңбалы сандарды салыстыру |
|||||||||||||||
Оқу мақсаты |
1.1.1.2 ** 11-ден 20-ға дейін сандарды оқу, жазу жəне салыстыру |
|||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
1.Барлық оқушылар: 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады, салыстырады. |
|||||||||||||||
2.Оқушылардың көпшілігі: 20 көлеміндегі сандардың разрядтық құрамын анықтайды |
||||||||||||||||
3. Кейбір оқушылар: разрядтық қосылғыштарға жіктейді |
||||||||||||||||
Тілдік мақсаты |
1-ге кем сан, 2-ге артық сан |
|||||||||||||||
Бірліктер, ондықтар |
||||||||||||||||
Құндылықтарға дарыту |
Артық, кем, тең |
|||||||||||||||
Алдыңғы оқу (өткен тақырып) |
Достық тақырыбына қатысты ой қозғайды; пікірлерін ортаға салады. Тура және кері ретпен санауды біледі. |
|||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тренинг «Сәттілік тілеу» Бүгінгі оқу мақсаты : 1.11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады, салыстырамыз. 2.20 көлеміндегі сандардың разрядтық құрамын анықтаймыз 3. разрядтық қосылғыштарға жіктейміз Миға шабуыл Қарлыған пен Асхатта 10 қарындаштан бар. Қарлығаш қораптан тағы 4 қарындаш ал Асхат 7 қарындаш алды. Енді олардың әрқайсысында қанша қарындаш бар? Қайсысының қарындашы артық?Қаншаға артық? 1-тапсырма : жұппен жұмыс Мәшинелер жарысы. Сандарды салыстыру Табыс баспалдағы 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады, салыстырады . ІІ.Топпен жұмыс 1-тапсырма Салыстырыңыз. >, <, = таңбаларының тиістісін қойыңыз. 60-20*30 40*30+30 40-10*30 Дескриптор: Білім алушы - «=» таңбасын тиісті орнына қояды; - «>», «<» таңбаларын тиісті орындарына қояды. 2-тапсырма 91 бет Шығарып көр. Табыс баспалдағы: 20 көлеміндегі сандардың разрядтық құрамын анықтадық ІІІ. Сергіту сәті:
|
Критерийлер бойынша бағалау. |
Оқулықпен жұмыс |
|||||||||||||
Рефлексия |
||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары шынайы ма? |
Бүгін оқушылар сабақта не үйренді? |
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |