Сабақ жоспары
|
Тарау тақырыбы: Піл |
|||||||||||||||||||
|
Мектеп: жалпы білім беретін орта мектеп |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сембина Г.С. |
||||||||||||||||||
|
Сынып -4 |
Қатысып отырғандары- |
Келмегендер саны- |
|||||||||||||||||
|
Осының алдындағы оқу |
«Тасбақа». |
||||||||||||||||||
|
Стартер: |
Сабақ тақырыбына шығу: «Слоненок» «Алты қалпақ» арқылы бағалау. |
||||||||||||||||||
|
Кіріспе: |
«Слоненок» мультфильмінен үзінді көру. Сұрақтарға жауап беру. |
||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаты |
Жануарлар модулі бойынша алған білімдерін толықтыру Оқушылардың сауаттылықтарын қалыптастыру |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілуге тиіс мақсаттар |
Мультфильм бойынша үзіндінің негізгі идеясын түсіну, оқулықпен жұмыс. Тірек сөздер мен фразаларды қолданып, кейіпкерлерді сөйлету. Үзіндіні аяқтау. |
||||||||||||||||||
|
|
Барлық оқушылар істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді. |
||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, диалог дайындайды, үзіндіні аяқтайды. |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, мазмұнын айта алады . |
|||||||||||||||||||
|
Табыс критерийі |
|||||||||||||||||||
|
Үзіндіні түсінеді. Тірек сөздер мен фразаларды қолданады. |
Үзіндіні түсінеді. Тірек сөздер мен фразаларды қолдану барысында қиналады. |
||||||||||||||||||
|
Даму |
«Слоненок» мультфильмнен үзінді көрсетіледі |
||||||||||||||||||
|
Ой қозғау |
«Инсерт» әдісі |
||||||||||||||||||
|
Мәтінді оқып, кодтау. Оқылым әрекетіне арналған тапсырма. Піл – құрлықтағы ең ірі, ауыр салмақты жануар. Оның салмағы 9 тоннадай болады. Азу тісінің салмағы – 220 кг. Ересек пілдер бір күнде 140 кг өсімдік жейді. Пілдер тәулігіне 100-200 литр су ішіде. Олар 70-80 жыл өмір сүреді. Миының салмағы – 4,5 кг. Бүйрегінің салмағы – 16кг. Ішегінің ұзындығы – 30 метр. Піл баласын 22 ай күтеді. Пілдің Отаны – Африка мен Үндістан.
ІІ. Белсенді әдіс-тәсілдер негізінде тапсырма дайындаңдар. Тапсырма сөйлесім әрекетіне бағытталған. Диалогты досыңмен оқы
-Сәлем,Данияр! -Сәлем , Вова ! - Сен қайда барасың ? - Мен зоопаркке барамын. - Онда аңдар ма? -Иә,бар. - Қандай аңдар? -Түрлі аңдар. - Сен нені көруге бара жатырсың? - Мен пілді көруге бара жатырмын.
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Тапсырманы аяқтау. Тапсырма жазылым әрекетіне бағытталған
|
|||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті видео арқылы |
|||||||||||||||||||
|
Пленарий |
Ертегіні аяқтау |
||||||||||||||||||
|
Нақтылау. Тілдесім әрекетіне бағытталған. Сандарды сөйлет |
9 тонна 140 кг
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау. Алты қалпақ әдісі арқылы
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||
|
Тапсырма. Сұраққа жауап жаз. Айтылым әрекетіне бағытталған.
|
Бағалау – сіз ілгері басуды/ оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар, АКТ қолдау. Құндылықтар. |
|||||||||||||||||
|
сәйкестендіру
|
Топтық жұмыс. Бірін-бірі бағалау. Модель алмасу. « Алты қалпақ» арқылы бағалау. |
Суерт, жаратылыстану пәндері |
|||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
||||||||||||||||||
|
- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме? - Оқушылар бүгін не үйренді? - Оқу ахуалдары қандай болды? - Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма? - Мен уақыттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан ауытқуларға жол бердім бе? Берілсе, неліктен? |
1.
|
||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау |
|||||||||||||||||||
|
Сіздің әрекетіңіз сәтті шықты? Нәтижелі болды!
Оқыту мен оқу барысында қай әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз? Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді? 1. ________________________ сабаққа қатысу барысында белсенділік танытты. 2. Күрделенген тапсырмалар жасауға ой тасталды.
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Піл" сабақ жоспары
"Піл" сабақ жоспары
Сабақ жоспары
|
Тарау тақырыбы: Піл |
|||||||||||||||||||
|
Мектеп: жалпы білім беретін орта мектеп |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сембина Г.С. |
||||||||||||||||||
|
Сынып -4 |
Қатысып отырғандары- |
Келмегендер саны- |
|||||||||||||||||
|
Осының алдындағы оқу |
«Тасбақа». |
||||||||||||||||||
|
Стартер: |
Сабақ тақырыбына шығу: «Слоненок» «Алты қалпақ» арқылы бағалау. |
||||||||||||||||||
|
Кіріспе: |
«Слоненок» мультфильмінен үзінді көру. Сұрақтарға жауап беру. |
||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаты |
Жануарлар модулі бойынша алған білімдерін толықтыру Оқушылардың сауаттылықтарын қалыптастыру |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілуге тиіс мақсаттар |
Мультфильм бойынша үзіндінің негізгі идеясын түсіну, оқулықпен жұмыс. Тірек сөздер мен фразаларды қолданып, кейіпкерлерді сөйлету. Үзіндіні аяқтау. |
||||||||||||||||||
|
|
Барлық оқушылар істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді. |
||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, диалог дайындайды, үзіндіні аяқтайды. |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, мазмұнын айта алады . |
|||||||||||||||||||
|
Табыс критерийі |
|||||||||||||||||||
|
Үзіндіні түсінеді. Тірек сөздер мен фразаларды қолданады. |
Үзіндіні түсінеді. Тірек сөздер мен фразаларды қолдану барысында қиналады. |
||||||||||||||||||
|
Даму |
«Слоненок» мультфильмнен үзінді көрсетіледі |
||||||||||||||||||
|
Ой қозғау |
«Инсерт» әдісі |
||||||||||||||||||
|
Мәтінді оқып, кодтау. Оқылым әрекетіне арналған тапсырма. Піл – құрлықтағы ең ірі, ауыр салмақты жануар. Оның салмағы 9 тоннадай болады. Азу тісінің салмағы – 220 кг. Ересек пілдер бір күнде 140 кг өсімдік жейді. Пілдер тәулігіне 100-200 литр су ішіде. Олар 70-80 жыл өмір сүреді. Миының салмағы – 4,5 кг. Бүйрегінің салмағы – 16кг. Ішегінің ұзындығы – 30 метр. Піл баласын 22 ай күтеді. Пілдің Отаны – Африка мен Үндістан.
ІІ. Белсенді әдіс-тәсілдер негізінде тапсырма дайындаңдар. Тапсырма сөйлесім әрекетіне бағытталған. Диалогты досыңмен оқы
-Сәлем,Данияр! -Сәлем , Вова ! - Сен қайда барасың ? - Мен зоопаркке барамын. - Онда аңдар ма? -Иә,бар. - Қандай аңдар? -Түрлі аңдар. - Сен нені көруге бара жатырсың? - Мен пілді көруге бара жатырмын.
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Тапсырманы аяқтау. Тапсырма жазылым әрекетіне бағытталған
|
|||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті видео арқылы |
|||||||||||||||||||
|
Пленарий |
Ертегіні аяқтау |
||||||||||||||||||
|
Нақтылау. Тілдесім әрекетіне бағытталған. Сандарды сөйлет |
9 тонна 140 кг
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау. Алты қалпақ әдісі арқылы
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||
|
Тапсырма. Сұраққа жауап жаз. Айтылым әрекетіне бағытталған.
|
Бағалау – сіз ілгері басуды/ оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар, АКТ қолдау. Құндылықтар. |
|||||||||||||||||
|
сәйкестендіру
|
Топтық жұмыс. Бірін-бірі бағалау. Модель алмасу. « Алты қалпақ» арқылы бағалау. |
Суерт, жаратылыстану пәндері |
|||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
||||||||||||||||||
|
- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме? - Оқушылар бүгін не үйренді? - Оқу ахуалдары қандай болды? - Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма? - Мен уақыттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан ауытқуларға жол бердім бе? Берілсе, неліктен? |
1.
|
||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау |
|||||||||||||||||||
|
Сіздің әрекетіңіз сәтті шықты? Нәтижелі болды!
Оқыту мен оқу барысында қай әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз? Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді? 1. ________________________ сабаққа қатысу барысында белсенділік танытты. 2. Күрделенген тапсырмалар жасауға ой тасталды.
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















