Материалдар / Пирография өнерімен танысу. Көркем күйдіру тәсілдері мен техникасы.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Пирография өнерімен танысу. Көркем күйдіру тәсілдері мен техникасы.

Материал туралы қысқаша түсінік
технология пәні мұғалімдеріне әдістемелік көмек ретінде ұсынылды
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Маусым 2019
1449
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар: 2-бөлім. А: Сәндік- қолданбалы өнер

Абай атындағы орта мектеп Балқаш бастауыш мектебімен КММ. Қаратал ауданы. Алматы облысы

Күні:

Сынып:

Технология пәні мұғалімі: Омар Асхат Төлеухасенұлы

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Сабақ тақырыбы:

Пирография өнерімен танысу. Көркем күйдіру тәсілдері мен техникасы.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.2.1 - тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін өз бетінше зерделеу және сипаттау.

Сабақ мақсаттары

Пирография өнерінің, көркем күйдіру тәсілдерінің басқа қолөнер түрлерінен айырмашылықтары мен ерекшеліктерін, ұқсастықтарын, тарихи және мәдени шығу тегін баяндау


Бағалау критерийлері

Әр түрлі қолөнер туындыларын сұрақтарға сүйене отырып сипаттайды

Көркем күйдіру техникасын зерттейді

Тілдік мақсаттар


Пирография өнері, көркем күйдіру, графикалық және технологиялық құжаттар, нобай, электр күйдіргіш аспабы, цех.

Күйдіріп өңдегенге ... ағаштарды таңдадым. Жұмсақ ағашты таңдаған себебім .........

Пирография өнерінде ағаштан басқа ............ материалдарын қолдануға болатынын білдім.

Бұл бұйым .......... ерекшеліктеніп тұрады.

Мен бұл бұйымды жасағанда ............. құралдарды қолданғанын білдім.

Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік ел» идеясының Жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығымен байланыстыра отырып ,еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алуға баулу

Ойлау дағдылары

Білу және түсіну


Пәнаралық байланыстар

тарих, дүниетану, сызу, математика,физика, биология

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім


сәндік-қолданбалы өнер түрлері

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы



















Сабақтың ортасы







































1. Оқушылармен амандасу. Мұғалім жағымды эмоциялық көңіл-күй орнату үшін, «Қуанайық» ойын-жаттығуын ұсынады.

2. Карточкалар таңдау арқылы топқа бөлу.

(Оқушыларға үш түсті “алма” беріледі. Сабақ соңында оны алма ағашына ілу керек)

3. Презентацияда сабақтың тақырыбы, мақсаты көрсетіледі. Пирография туралы слайд көрсету. Сабақтың тақырыбы анықталады.

«Шын және жалған» әдісі бойынша алдыңғы білімдерін тексеру. Егер айтылған тұжырым шын (дұрыс) болса, онда оқушылар оң қолдарын, егер жалған (дұрыс емес) болса, онда сол қолдарын көтереді.

ҚБ:«Бас бармақ» әдісі .

1-тапсырма. (Т) Оқушылар күйдіріп өрнектеу өнерінің басқа қолөнер түрлерінен айырмашылықтары мен ерекшеліктерін, ұқсастықтарын, тарихи мен мәдени шығу тегін зерттеу ұсынылады. Ізденіс жұмыстары кезінде келесі сұрақтарға жауап берулері кажет:

- пирография өнері қалай пайда болды?

- пирография өнері материалдардың қандай қасиеттеріне негізделген?

- пирография өнері қолөнердің қандай түріне жатады?

Әр топ өз таныстырылымдарын даярлайды.

Таныстырылым сыныптың талқылауына ұсынылады және бағаланады.

Дескрипторлар:

- ағашты күйдіру техникасын зерттейді;

- презентация жасайды;

- қауіпсіздік ережелерінің орындалуын қадағалайды;

ҚБ:«Рахмет!!!» әдісі

2–тапсырма. (МК), (Ұ) Оқушылар көркем күйдіру тәсілдерімен, өңдеу технологиясымен, ағашты күйдіріп өрнектеу аспабымен танысады.

(Ж) Оқушылар күйдіріп өрнектеу аспабымен жұмыс жасау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып күйдіру тәсілдеріне тәжірибе жасап көреді.

Жұмыс жасау барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау керек.

Дескрипторлар:

- қолөнер туындыларының атауларын анықтайды;

- тұрмыста не үшін қолдананылатынын сипаттайды;

- қандай материалдардан жасалғанын жазады;

- ою-өрнектермен безендірілгенін анықтап, жазады.

ҚБ:«Бағдаршам» әдісі.

Қорытынды.










Слайдтар










Күйдіру әдісімен жасалған суреттер мен бұйымдардың үлгілері.


Пирография видео







Күйдіріп өрнектеу аспабымен

Ағашты өңдеу және күйдіру.










Ағашты күйдіру. Техникалар, әдістер, бұйымдар






Сабақтың соңы



Рефлексия.

Кері байланыс. «Жеміс ағашы» әдісі.

«Алмаларды» таңдап ағашқа іледі.

Қызыл түсті алма – мен бәрін жақсы орындадым, көңіл- күйім тамаша!

Сары түсті алма – мен көп нәрсені үйрендім, көңіл- күйім жақсы.

Жасыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл- күйім жоқ.

Үйге тапсырма:

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Оқушылар жұмыстың қиын немесе барынша жеңіл түрлерін қарым-қабілетіне қарай таңдай алады. Берілген ресурс бойынша жұмыс түрлерін орындайды

Өздерінің және басқалардың жұмыстарын талдайды. Сынып бағалауы.

«Басбармақ», «Бағдаршам», «Жеміс ағашы»

Материалдарды қолдану және дайындау барысында қауіпсіздік техникасының сақталуын міндеттеу қажет.

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!