Үйірме: Компьютер
Мәтін, дыбыс және презентация (ортақ тақырып:
"Демалыу мәдениеті. Мейрамдар")
Күні:
Топ: І топ
|
Балалар –жасөспірімдер
орталығы
Мұғалімнің
аты-жөні: Карсыбекова Нуржиһан
Бабакуловна
Қатысқандар саны:
15
Қатыспағандар саны: 0
|
Сабақ тақырыбы
|
Презентациядағы дыбыстар
Практикум. Презентацияға дыбыс
қою.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу
бағдарламасына
сілтеме)
|
3.2.1.1 мәтіндік редакторда сөйлемдерді теруді
жүзеге асыру;
3.2.1.3 құжаттағы ерекшеленген мәтінді қиып алу,
көшіру, қою
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық білім алушылар
үшін: берілген тақырыпқа презентация
құрады.
Көптеген білім алушылар
үшін: бір-бірінің фотосуреттерін
және презентацияларын
талқылайды.
Кейбір білім
алушылар үшін: мәтін мен видеолардан тұратын
қарапайым презентациялар
жасайды.
|
Бағалау
критерийлері
|
Оқушылар өздерінің жеке және/немесе дайын сандық
фотосуреттерін қолданады.
Оқушылар Ғаламтордаң ақпарат
іздеуін жалғастырады және іздеу жүйесін тиімді сұраулар жасау үшін
үйренеді.
|
Тілдік мақсаттар
|
Тақырыбы лексика және
терминология
• Бөліп алу, көшіру, қою
• кескін, түзеу
• «ыстық» перне
• таңбалар
Диалог / жазу үшін пайдалы сөз тіркестерінің
сериясы
• Мәтінді өзгерту үшін ... керек
• Ғаламторда ақпаратты іздеу үшін ...пайдалану
керек
• Аудиомен жұмыс жасау үшін ...программалар
пайдаланады
• Мәтінді өңдеуге ...нұсқаулар
жатады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
әдебиеттік оқу пәнінен алған білімдерін
қолданады.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен
сабаққа қатысты ақпаратты іздеу;
|
Ресурстар
|
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті
тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер,
видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы
т.б
|
Бастапқы білім
|
Оқушылар мәтін мен презентацияны өндеуге арналған
қолданбалы программалармен жұмыс жасай алады: өз жұмыстарын ашып,
өңдеп және сақтай алады; веб-браузермен, іздеу жүйесімен
таныс.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Сергіту жаттығуы
«Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы
қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын
айтады.
Мыс: Мен Жанерке, балдай тәтті үйдің
еркесімін. Мен Айсу, барлығынан біліміммен
асып түссем деймін
т.б.
«Бір сөзбен» әдісі барысында оқушылар берілген
сөздердің ішінен бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтын үш сөзді
таңдайды. (қуаныш, немқұрайлылық, шабыт, зерігу,
сенімсіздік,сенімділік,рахаттану,алаңдау)
Жаңа топ құру.
Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет
алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп
отырады.
1-топ «Сары
кәмпиттер»
2-топ «Көк
кәмпиттер»
3-топ «Қызыл
кәмпиттер»
Жұмыс ережесін
келісу
-
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз,
тыңдаймыз!
-
Уақытты үнемдейміз!
-
Нақты,дәл жауап береміз!
-
Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды,
тапқырлығымызды көрсетеміз!
-
Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға
аламыз!
Оқу мақсатын
таныстыру
Күтілетін нәтижені
анықтау
|
«Мен ақылды
баламын» сергіту
жаттығуы.
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған
суреттер.
Сұраққа жауап берген оқушыны
мадақтау,
толықтыру жасау, тиімді кері байланыс
орнату.
|
Сабақтың ортасы
|
Ширату тапсырмасы.
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін
бағалау.
Белсенді оқу
тапсырмалары(топта,
ұжымда)
(Ұ,
Қ) Оқушылармен сол құжатта
жұмысты жалғастырыңыз.
Оқушылардан мәтіндік редактордың көмегімен,
өзінің сүйікті мерекелерін жазуын сұраңыз.
(К,
Ө) Мәтіндік редакторда жұмыс
жасаған кезде «Қою» менюімен «Таңба» құралдарының қолану мысалдарын
оқушыларға
көрсетіңіз.
(Ұ,
Қ) Әртүрлі ақпарат бойынша
практикалық жұмысты ұйымдастырыңыз. Жұмысты бағалау кезінде,
бірінші сабақтың бөлімінің басында жасалған бағалау критерийлерін
есіңізге алыңыз.
Дескриптор:
Оқушылар өздерінің жеке және/немесе дайын сандық
фотосуреттерін қолданады.
Оқушылар Ғаламтордаң ақпарат іздеуін жалғастырады
және іздеу жүйесін тиімді сұраулар жасау үшін
үйренеді.
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін
бағалау.
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын
орындау
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру
жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Белсенді оқу
тапсырмалары.
|
Сергіту сәті
«Жақсылық тамшысы»
|
Әр
бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы
жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы
өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария
етеді.
|
Оқушылар сергіту сәтін
жасайды.
|
Сабақтың соңы
|
Жаңа білім мен тәжірибені
қолдану
Топтық
жұмыс. «Галлерияда ой
шарлау»
Берілген тақырыпта топтық жұмысы жүргізіліп, әр
топтың жұмысы қабырғаға ілінеді де, оқушылар жүріп, аралап, оған әр
оқушылар кішкене жапсырма қағазға бағасын беріп, пікірін жазып
жабыстырып кетеді. Ең жақсы баға алған топтың жұмысы
қаралады.
Электронды қосымшамен
жұмыс
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін
бағалау.
Рефлексия (жеке,жұпта,топта,
ұжымда)
|
Оқулықтағы
қосымша тапсырмалар.
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру
жасау, тиімді кері байланыс орнату.
«СМС» кері байланыс парағы
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау
көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды
жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір
оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу
материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке
ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы
мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала
отырып, сабақтың кез келген
кезеңінде қолданыла алады.
|
Бұл
бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін
қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз
|
Денсаулық сақтау технологиял ары. Сергіту сәттері
мен белсенді іс- әрекет түрлері.
Осы
сабақта қолданылат ын
Қауіпсіздік техникасы
ережелерінің тармақтары.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған
ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың
уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар
болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру
үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген
сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы
да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту
туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың
жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі
сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|