Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: Компьютер мен жүйелердің техникалық
сипаттамалары
Мектеп:
Күні: Мұғалімнің
аты-жөні:
Сынып: 8 Қатысқандар:
Қатыспағандар:
|
Тақырыбы:
|
Процессор және оның
сипаттамалары
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
8.1.1.1- қарапайым деңгейінде
процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын
түсіндіру.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлығы: қарапайым деңгейде
процессордың қызметін білу.
Көпшілігі: қарапайым деңгейде процессор
қызметін практикада
пайдалану.
Кейбіреуі: процессор
қызметін
талдау.
|
Бағалау критерийі
|
-
қарапайым деңгейде
процессордың қызметін біледі
- қарапайым деңгейде
процессордың қызметін қолданады
- процессордың қызметін
талдайды
|
Тілдік мақсаттар
|
Монитор, пернетақта, жүйелік
блок, енгізу, шығару, жад, процессор
|
Құндылықтарға баулу
|
Компьютердің қызметін анықтай
отырып, білім беру жүйесін жаңғырту жолында қолдана білуге
машықтандыру, жауапкершілікке тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Математика, ағылшын тілі,
биология
|
Алдыңғы білім
|
Компьютер мен қатты диск
қызметін біледі
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
7 минут
|
-Шаттық
шеңбері: «Мен саған сенемін»
жаттығуы.
Жұпқа бірігеміз. Бір-біріңе қарама қарсы
орналасыңдар. Азғантай уақыт бір-біріңнің көздеріңе тіке қарап,
тыныш отырыңдар. Енді бір-біріңе «Мен саған сенемін, өйткені…» деп
сөйлемді жалғастырыңдар. Мысалы: «Мен саған сенемін, өйткені сен
ешқашан маған жаман сөз айтпайсың». 1 сөйлемнен
айтылады.
Рефлексия: Қазір не
сезіндің?
Орындау қиын болды
ма?
Топқа бөлу үшін Фото суреттің қиындыларын
құрастыру» «Компьютер», «Ноутбук»,
Топтың ережесін еске түсіру. Топтық жұмыс кезінде
сол ережені сақтайсыздар деп ескерттемін.
-
(С), «Кубизм»
әдісі
Музыка ойналады. Сұрақ
жазылған парақшалар оқушыларға беріледі.
Музыка тоқтағанда парақша кімде қалса, сол оқушы
жауап береді.
|
Тренингтер, жаттығулар жинағы
Сұрақтар жазылған парақшалар
Көңілді әуендегі музыка
|
Сабақтың ортасы
3 минут
12
минут
3
минут
12
минут
2
мин
|
(С),Сиқырлы сөздерді табу арқылы жаңа сөздермен
таныса отырып жаңа сабақты оқып, үйренуге өз
мақсаттарын қояды
(Ж), «Қазіргі замағы дербес
компьютер сәулетінің даму үрдісі.» Оқушылар назарын Интербелсенді
тақтаға аудару.
Онлайн www.BilimLand.kz
арқылы мағлұматтар алу
тоқталу.
Инсерт
әдісі
Мәтінмен
жұмыс
Жаттығу
1
Екінші кезеңнің элементтік базасын
көрсетініз.
Жаттығу
2
Дурыс немесе бұрыс жауапты
таңданыз.
Жаттығу
3
Ұяшықтардағы сөздерді тартып
әкелу арқылы бос жерлерді толтырыныз
Тест
Бағалау тест нәтижесі бойынша
Дескриптор: Білім
алушы
- тірек сөздерді жазды
-элементтік базасын көрсетті
-жауаптарын
анықтады
Формативті бағалау
СЕРГІТУ СӘТІ- 3D адамдар бейнесі.
Психологиялық тренинг
Ойлан, Бірік, Бөліс! (Т.Ж)
Оқулықтан 38 бет №4 кесте
,бойынша тапсырма
Топта оқушылар ойына келген
жауаптарды, идеяларды барынша көп жазады (Ойлан). Одан кейін олар
өз идеяларын әріптестерімен біріктіреді (Бірік) Соңында мұғалім
жұппен жұмыстың идеяларын талқылауды бастайды
(Бөліс).
ВЕНН диаграммасына
түсіреді.
Дескриптор: Білім
алушы
-адамның кызметін
жазды
-құрылғының қызметін
жазды
-екеуін
салыстырды
Бірін-бірі бағалайды
басбармақ арқылы)
|
АКТ, слайд
Онлайн –интерактивті сабақтар
мен симуляторлардың ең үлкен
жиынтығы www.BilimLand.kz арқылы мағлұматтар
алады
Интер белсенді тақта,
слайд
|
Сабақтың соңы
3
минут
2
минут
|
Кері байланыс
«Блоб»
ағашы сен өзіңнің
бугінгі сабақта түсінгеніңді қаншалықты бағалайсың. Блоб ағашынан
өзіңді белгіле.
Үй тапсырмасы процессордың
қызметін және оның негізгі сипаттамасын
оқу, интернет желісінен
процессор түрлерінің қызметі туралы мәлімет
жазу.
|
|
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау
көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға
қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру
деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
қарапайым деңгейінде
процессордың қызметіне презентация
дайындау.
Дискриптор
|
|
Компьютер құрылғыларымен жұмыс жасау кезінде
қауіпсіздік ережесін сақтау.
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
|