|
Мекеме атауы |
БҚО әкімдігі білім басқармасының Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің «Қасым Аманжолов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||
|
Сынып жетекші аты-жөні |
Хайруллина Зульфия Нурболатовна |
||
|
Тақырыбы: |
Қауіпсіздік сабағы. «Қауіпті хобби және серуендеу орындары» |
||
|
Құндылық: |
Тәуелсіздік және Отаншылдық. Бірлік және ынтымақ. |
||
|
Мақсаты: |
Қауіпсіздік сабағы: мектеп оқушыларының серуендеу кезінде болуы мүмкін қауіптер туралы хабардарлығын арттыру және қауіпті жағдайлардан аулақ болуға үйрету. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Қауіпсіздік сабағы бойынша: Серуендеу кезінде жиі кездесетін қауіпті хоббиді талқылау; Қауіпті хоббидің салдарын түсінеді; Көшеде қауіпсіз мінез-құлықты үйренеді. |
||
|
Уақыты Бөлімі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру. Талқылау сұрақтары: 1. Бос уақытыңызда немен шұғылданасыз? хобби 2. Ол қауіпті ме? 3. Серуендеу кезінде қандай әдеттерін бар 4. Неліктен кейбір хобби қауіпті болуы мүмкін. |
Мұғалімді мұқият тыңдайды. Сұрақтарға жауап беріп , өз ойларын ортаға салады. |
Презентация Active board Жазба дәптері |
|
Сабақтың ортасы 23 мин |
«Қауіпсіздік минуты» Инспектор Индира Нұрланқызының ақпараттық айдары
«Әлем жаңалықтары» айдары Әлемдегі ең қауіпті 7 хобби: 1. Дельтапланеризм 2. Парашютпен секіру 3. Құзға шығу 4. Аквалангпен су астында жүзу 5. Үлкен толқынға серфинг жасау 6. Көше скейттерінің жарысы 7. Мотоциклмен жүру Қауіпті хобби және серуендеу орындары: жол бойындағы ойындар, қоршауларға өрмелеу, қараусыз қалған ғимараттар жатқызуға болады «Watsapp survey» әдісі арқылы сауалнама толтырып, өңір бойынша ең қауіптісіт анықтап, мониторинг шығарады.
«Екі дос» жаттығуы Мақсаты: жанжалдағы жетекші мінез-құлық стратегиясын анықтау. Жаттығуды орындамас бұрын, А4 парақтары еденге жайылады. Жолдың әр жағында, бір-біріне қарама-қарсы орналасқан екі оқушы таңдалады. Оқушыларға нұсқаулық: «Сіздер әртүрлі жағалауларда тұрғандарыңызды және көпірден екінші жағына өтулеріңіз керек екенін елестетіп көріңіздер. Бір уақытта қозғалысты бастайсыздар». Оқушыларжанжал көпірдің ортасында қалай өту керектігін шешеді. |
Жаңа ақпаратты тыңдайды, ауданымыздағы хобби түрлерімен салыстырады
Дескриптор: -Берілгін ақпаратты тыңдайды; -Қазақстанмен салыстырып ең қаіптісін аықтайды;
.
«Микрофон» әдісі Бас тарту және оның себептерін түсіндіру, қауіпсіз балама ұсыну, сенімді ересек адамның көмегіне жүгіну, сенімдерін ұстану.
Дескриптор: -Серуендеу кезінде жиі кездесетін қауіпті хоббиді талқылайды; -Қауіпті хоббидің салдарын түсінеді; -Көшеде қауіпсіз мінез-құлықты үйренеді. |
Презентация Стикерлер
Active board
D-ID com Жасанды интеллект
https://www.youtube.com/watch?v=gH3zqZPR4EQ |
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Тәуекелді әрекеттен сенімді бас тартуға арналған фразалар: 1. «Шақырғаныңыз үшін рақмет, бірақ менмұндай жағдайлардан аулақ болғанды қалаймын». 2. «Мен мұндай қауіпті әрекеттерге қатысқым келмейді». 3.«Уақытымызды өткізу үшін қауіпті емеснәрсені таңдайық» 4.«Мен қауіп төндірмейтін іс-әрекеттерді ұнатамын» 5.«Менің ойымша, бұл әрекет мен үшін тым қауіпті болуы мүмкін. Сондықтан жоқ!» 6. «Ұсынысыңызға рақмет, бірақ мен өзімді қауіпсіз ұстағанды жөн көремін». 7.«Мүмкін біз екеуіміз үшін қауіпсіз және қызықтырақ нәрсені таба аламыз?!» Feedback: «Тик ток» әдісі
|
Тиімді кері байланыс береді «Жалғасын тап» әдісі
Оқушыларға уйлестірме парақтарын жалғастырып, толтырады
|
Стикер, жапсырма қағаз |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қаіпсіздік сабағы Қауіпті хобби
|
Мекеме атауы |
БҚО әкімдігі білім басқармасының Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің «Қасым Аманжолов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||
|
Сынып жетекші аты-жөні |
Хайруллина Зульфия Нурболатовна |
||
|
Тақырыбы: |
Қауіпсіздік сабағы. «Қауіпті хобби және серуендеу орындары» |
||
|
Құндылық: |
Тәуелсіздік және Отаншылдық. Бірлік және ынтымақ. |
||
|
Мақсаты: |
Қауіпсіздік сабағы: мектеп оқушыларының серуендеу кезінде болуы мүмкін қауіптер туралы хабардарлығын арттыру және қауіпті жағдайлардан аулақ болуға үйрету. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Қауіпсіздік сабағы бойынша: Серуендеу кезінде жиі кездесетін қауіпті хоббиді талқылау; Қауіпті хоббидің салдарын түсінеді; Көшеде қауіпсіз мінез-құлықты үйренеді. |
||
|
Уақыты Бөлімі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру. Талқылау сұрақтары: 1. Бос уақытыңызда немен шұғылданасыз? хобби 2. Ол қауіпті ме? 3. Серуендеу кезінде қандай әдеттерін бар 4. Неліктен кейбір хобби қауіпті болуы мүмкін. |
Мұғалімді мұқият тыңдайды. Сұрақтарға жауап беріп , өз ойларын ортаға салады. |
Презентация Active board Жазба дәптері |
|
Сабақтың ортасы 23 мин |
«Қауіпсіздік минуты» Инспектор Индира Нұрланқызының ақпараттық айдары
«Әлем жаңалықтары» айдары Әлемдегі ең қауіпті 7 хобби: 1. Дельтапланеризм 2. Парашютпен секіру 3. Құзға шығу 4. Аквалангпен су астында жүзу 5. Үлкен толқынға серфинг жасау 6. Көше скейттерінің жарысы 7. Мотоциклмен жүру Қауіпті хобби және серуендеу орындары: жол бойындағы ойындар, қоршауларға өрмелеу, қараусыз қалған ғимараттар жатқызуға болады «Watsapp survey» әдісі арқылы сауалнама толтырып, өңір бойынша ең қауіптісіт анықтап, мониторинг шығарады.
«Екі дос» жаттығуы Мақсаты: жанжалдағы жетекші мінез-құлық стратегиясын анықтау. Жаттығуды орындамас бұрын, А4 парақтары еденге жайылады. Жолдың әр жағында, бір-біріне қарама-қарсы орналасқан екі оқушы таңдалады. Оқушыларға нұсқаулық: «Сіздер әртүрлі жағалауларда тұрғандарыңызды және көпірден екінші жағына өтулеріңіз керек екенін елестетіп көріңіздер. Бір уақытта қозғалысты бастайсыздар». Оқушыларжанжал көпірдің ортасында қалай өту керектігін шешеді. |
Жаңа ақпаратты тыңдайды, ауданымыздағы хобби түрлерімен салыстырады
Дескриптор: -Берілгін ақпаратты тыңдайды; -Қазақстанмен салыстырып ең қаіптісін аықтайды;
.
«Микрофон» әдісі Бас тарту және оның себептерін түсіндіру, қауіпсіз балама ұсыну, сенімді ересек адамның көмегіне жүгіну, сенімдерін ұстану.
Дескриптор: -Серуендеу кезінде жиі кездесетін қауіпті хоббиді талқылайды; -Қауіпті хоббидің салдарын түсінеді; -Көшеде қауіпсіз мінез-құлықты үйренеді. |
Презентация Стикерлер
Active board
D-ID com Жасанды интеллект
https://www.youtube.com/watch?v=gH3zqZPR4EQ |
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Тәуекелді әрекеттен сенімді бас тартуға арналған фразалар: 1. «Шақырғаныңыз үшін рақмет, бірақ менмұндай жағдайлардан аулақ болғанды қалаймын». 2. «Мен мұндай қауіпті әрекеттерге қатысқым келмейді». 3.«Уақытымызды өткізу үшін қауіпті емеснәрсені таңдайық» 4.«Мен қауіп төндірмейтін іс-әрекеттерді ұнатамын» 5.«Менің ойымша, бұл әрекет мен үшін тым қауіпті болуы мүмкін. Сондықтан жоқ!» 6. «Ұсынысыңызға рақмет, бірақ мен өзімді қауіпсіз ұстағанды жөн көремін». 7.«Мүмкін біз екеуіміз үшін қауіпсіз және қызықтырақ нәрсені таба аламыз?!» Feedback: «Тик ток» әдісі
|
Тиімді кері байланыс береді «Жалғасын тап» әдісі
Оқушыларға уйлестірме парақтарын жалғастырып, толтырады
|
Стикер, жапсырма қағаз |
шағым қалдыра аласыз




