Тақырыбы
|
Қ.Аманжолов. «Өзім туралы»
ән-өлеңі
|
Мақсаты
|
Оқушылар тақырыпты талдау арқылы өлеңнің
мағынасын ашады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді,
топпен бірге тапсырмаларды орындауға дағдыланады
|
Жалпы мақсат
|
Қ. Аманжолов өмірі мен шығармашылығы туралы
түсінік беру, поэзиясының ерекшелігін таныту, өлеңнің мән -
мағынасын ашу, идеясын
таныту.
|
Күтілетін нәтиже
|
Мәтіннің мазмұнын түсініп, сауатты
оқиды .Өз
ойын ашық, еркін жеткізе білуге үйренеді.Мәтінге жоспар құрады.
Сыныпта топтық жұмыс арқылы ынтымақтастық қарым- қатынас
орнатады.
|
7 модульдің қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Кім жылдам, Миға шабуыл, Жигсо, Ойлан тап,
Эссе
|
Қолданылатын ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта,
стикерлер, ноутбук
|
Сабақ барысы
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг
|
«Сәттілік» ойыны
арқылы психологиялық ахуалды
жақсарту
Оқушылар бір-біріне қарап тұрып
Сәтті өтсін сабағымыз,
Ашық болсын қабағымыз.
Әр
топқа бағалау парағын таратып беру.
Смайльниктер арқылы қарсы топтың жұысын бағалау
үшін таратып беру
|
Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын
сайлайды.
Топ
ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын
ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы топбасшылар, екінші топ
мүшелерін бағалап отырады.
смайликтер арқылы топтар өзара
бағалайды.
Әртоп өздеріне берілген кітап ,қылқалам арқылы
бөліну .
|
Білу
Миға шабуыл
Интерактивті тақтаға «Қайталау–оқу
айнасы»
|
Үй тапсырмасы бойынша
сұрақтар
Біз өткен сабақтарда
қандай ақын жазушыларды өттік суреттен танырма
екенбіз?
Ақындарымыздың қандай
шығармалары бар
|
Тақтада тұрған суреттерді
қарай отырып өткен сабақтарын еске түсіреді, Таныс емес сурет
бойынша сұраққа жауап береді
|
Түсіну
«Ақынның өмірі» тыңдалым
арқылы ашу
|
Оқушылар ақынның өмір баянын
бейне жазбадан тыңдайды .Құрылған сарапшы топ берілген
тапсырмаларды біріге талқылап орындайды Екі
топқа
Тест тапсырмасы 3-сұрақтан
құралған орындату
1-топқа
1.
Қасым Аманжолов қай жылы дүниеге келді
2.
Қасым Аманжоловтың мінезі
3.Ақынның өлеңдері
2-топқа
1.
Қасым Аманжоловтың туған жері
2.Ақынның поэмалары
3.Қандай тақырыпта өзі туралы өлең
жазды
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты
берілген тапсырманы өздері талқылап , жылдам шешіп екінші топтың
жұмысын тексеру
Топпен жұмыс
жасау
|
Қолдану
Өзім туралы» ән-өлеңі» Кластермен өткен тақырыпты
қорғау
|
Осы көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға жинақтау
үшін жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше
дайындық жасату.Кітаппен жұмыс жасату Кластер арқылы тақырыптарын
қорғату
|
Оқушылардың мақсаты мұғалімді
тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту
Кластер арқылы бар білімдерін
топпен талқылап ортаға топтан оқушы шығып, тапсырманы кластер
арқылы қорғайды және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне
түсіндіреді, тақырыпты жинақтайды
|
Талдау
Кластер қорғау
|
Кластер «Өрт боп лаулап жанған ақын» Әр топқа
жазылған дайын парақшалар таратылады өздері орналастырып
жапсыру
|
Кластер бойынша ақ қағаз бетіне
орналастырады
«Жазушылар тобы» Өмір жолы туралы
қорғайды
«Ақындар» тобы өлеңдерінің мақсаты туралы
құрастырады
|
Жинақтау
Эссе
|
«Өзім туралы» өлеңі бойынша Эссе жазу,
жинақтайды, бір-бірін бағалайды
|
Оқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа арнап өз
ойларын жеткізу
|
Бағалау
Бағалау шкаласы мен бағалау парақтарын
тарату
|
Әр
топқа бағалау парақтарын тарату, бағалау шкаласын тақтаға ілу
керек
Ұнаса, өз лебіздеріңді көңіл күйді білдіретін
суреттермен белгілеңдер
|
Әр топ бағалау парақшасын толтырып
бағалайды
|
Рефлексия
|
Екі
жұлдыз , бір тілек
Стикерлерді толтыру
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге
жазып, тақтаға іледі.
Жұлдызды оқушыларға беріп тұрып тілек
айту
|
Оқушылар кері байланыс арқылы өздерінің сабақтан
алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін жазады.
|
Үйге тапсырма
|
Қасым Аманжолов – өзі айтқандай елінің ерке
ақыны. Қанша ғасыр, қанша жыл өтсе де солай болып қала бермек! Аз
ғана ғұмыр кешіп әдебиетімізге зор үлесін қосып кеткен дауылпаз
ақынды ұрпағы мәңгі жадында сақтап, мәңгі мақтан
тұтпақ!
|
Ақынның өлең туралы ойын дәптерге
түсіреді.
Өлеңді мәнерлеп оқу.
«Өзім туралы» ақын өзінің бойындағы адами
қасиеттерін қай жолдар, шумақтар арқылы сипаттайды дәптерге жазып
келу
|