|
11 сынып
Әдебиет
|
Тақырыбы 1
|
Кіріспе. Жалпы
шолу.
|
Мақсаты
|
Тақырыптың балаға ой салар идеясын баса ашуға
мүмкіндік беру. Өз бетінше қорытынды шығару дағдыларын
дамыту
|
Жалпы мақсат
|
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік
қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын
арттыру
|
Күтілетін нәтиже
|
Тақырып туралы түсінік ала отырып, топ арқылы
тапсырмаларды орындауға үйренеді.
|
7 модульдің қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Миға шабуыл,Ыстық орындық,Суретпен
әңгіме,Жалғасын тап
|
Қолданылатын ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер,
портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
|
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг
|
Оқушылардың назарын сабаққа аударамын. Керекті
құрал жабдықтарын әзірлетемін. Оқушыларды «Атом. Молекула» тренингі арқылы топқа бөлемін.Топ ережесін еске
түсіремін
|
Сабаққа керекті құралдарын әзірлеп, дайындайды. 4
оқушыдан 3 топқа бөлінеді. Бір – бірлеріне жақсы тілектерін
айтады.
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың
іс-әрекеті
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
Өткен тақырыбы бойынша үй тапсырмасы тек
сұрақ-жауап арқылы сұралады. Ол үшін Миға шабуыл әдісін
пайдалану
|
Сұрақтарды ауызша айтып әрқайсысына қойып
отырамын.Өткен тақырып аррналған а үй тасырмасын қайталау ға
сұрақтар жасалып, арнайы плакатқа жазылып тақтаға ілінеді,
крассворд, карточкалар
|
Оқушы Оқушылар сол сұрақтарға жауап
береді.Крассворд жауабын тақтаға шығып жазады.лардың мұндағы
мақсаты берілген тапсырмаларды қатесіз топпен орындау, білімдерін
тексеру.
|
Түсіну
|
Өткен тақырып пен жаңа сабақтың тақырыбы
айтылады. Одан кейін өткен тақырыптқа қатысты тапсырмалар беріледі,
таратылады.
Ол
үшін Ыстық
орындық әдісін пайдалану
|
Слайдты ашып балаларға көрсетемін, оларға нені
байқап отырсыңдар?, күнделікті тұрмыста пайдасы бар ма? деген
сияқты ой тастаймын.
Оқушыларға мәтінді беремін, қалай жұппен, топпен
талқылайтындықтарын түсіндіремін. Мен тек оқушыларға бағыт
беремін.
А 1
форматтағы қағазды таратамын.
|
Оқушылар өз ойын суреттер арқылы
жеткізеді.
Оқушылар өздіктерінен мәтінді оқып, бір-бірімен
талқылайды. Сұрақтар қояды.
Берілген қағазға өз ойларын жазып шығады. Тақтаға
шығып қорғайды.
|
Қолдану
|
Ізденген ақыл ойынын
Пайдалану арқылы жаңа тақырыппен жұмыс жасау,
рессурстар арқылы ойларын постерге түсіреді
|
Ортаға бірнеше тапсырма беремін. Тәжірибенің
орындалуын, сапалық нәтижесін айтамын.
|
Оқушылар суретпен арнайы ресурстармен жұмыс
жасайды, түсіндіреді, көзбен көреді. Постермекн
айтады
|
Сергіту сәті
|
«Балапандар биі» атты жаттығу
жасау
|
Оқушылармен бірге сергіту
сәтін жасау
|
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.
|
Талдау
|
Жалғасын тап
Сөйлем соңында қойылатын тыныс
белгілері сөздерін тақтаға жазып қою
керек
|
Тақтаға тақырыптағы сөздер алып оны тақтаға жазып
қою арқылы оқушылардың тақырыпты талдату
|
Сөздерді толықтырады,мағанасын
түсіндіреді, талдайды
|
Жинақтау
|
Тақырыпқа қатысты суретпен әңгіме құрастыру
арқылы жинақтайды
|
Тарау бойынша білімдерін жинақтау үшін әр топқа
суреттер таратылады, сол сурет төңірегінде әңгіме жазу
тапсырылады
|
Әр топ өзара тақырыпқа қатысты шағын әңгіме жаза
отырып өз ойларын жинақтайы ортаға шығып әңгімелерін
оқиды
|
Бағалау
|
Критерилері:
-
Үй
тапсырмасы бойынша;
-
Мәтінді талдау;
-
Сұрақтарға жауап беруі;
-
Сурет салу бойынша
|
Оқушыларды мадақтау арқылы және ынталандыра
отырып бағалаймын. Олардың топқа берген бағаларын тыңдаймын. Жалпы
бағасын шығарамын.
|
Өзін өзі топпн бағалайды
Оқушылар алдарына берілген бағалау парағын
толтырады. Тақтаға шығып топқа баға береді. Ал қасындағылардың
бағаларын ауызша айтады.
|
Рефлексия
|
Стикерлер
таратылады.
1.Бүгін мен не
үйрендім?
2.Сабақтан алған
әсерім?
3.Бүгінгі
көңіл-күйім?
|
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
|
Ұсынылған стикерді толтыру
|