|
Бөлім:3.3 |
Физикалық география. Гидросфера |
|
Педагогтің аты-жөні |
Сейдалиева Жансая Мейманбеккыы |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 9 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ гидронимдері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.2 қазақ гидронимдерін жіктеп, мағынасын түсіндіреді және транслитерациясын үш тілде ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Бағалау критерйлері |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Оқушылар «Өрмекші торы» әдісі арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді. Сабақты бастамас бұрын сыныпы «Калтада жасырылған» карта арқылы топқа бөліп аламын.
Әр топқа бағалау парақшалары таратылып береді, топбасшы әр кезеңді бағалап отырады. Өткен сбақты пысықтау: Үй тапсырмасын «Жаңбыр тамшысы» әдісі бойынша сұраймын. Тамшыларда жазылған сұрақтарға жауап береді.
|
Сәлемдеседі, жоқ оқушыларды хабарлайды. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
2. Жаңа сабақты меңгеру Жаңа сабақты түсіндіру Бейнебаян «Қазақ гидронимдері». Бейнебаянды оқушылармен талқылау. 1-тапсырма. Кім жылдам? Берілген өзендерді, көлдерді Қазақстанның физикалық картасынан көрсетіңдер. 1топқа Каспий, Жайық, Балқаш, Арал, Ертіс, Сырдария, 2 топқа Шардара, Қапшағай, Бұқтырма, Шалқар, Алакөл, Есіл,
2-тапсырма. Сәйкестендір Берілген гидроним атауларын сәйкестендір
3-тапсырма.Картамен жұмыс. Қазақстанның транзиттік өзенін анықтап транслитерациясын ұсыныныздар.
4-тапсырма. Төрт өзен алабына жататын өзендерді тап.
|
Оқушылар «Қазақ гидронимдері» тақырыбына бейнебаянды тыңдайды, талқылайды. Окушылар Қазақстанның физикалық картасынан өзен , көлдердің географиялық орнын көрсетеді. Теңіз, өзен, көлдерді сәйкестендіреді. Оқушылар Қазақстанның транзиттік өзенін картадан анықтап транслитерациясын ұсынады. Ұялы телефон қолданып өзен атауларының мағынасын анықтайды. |
Оқушы мен мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі: «Бағдаршам». Балдық бағалау. Балдық бағалау Балдық бағалау |
«Қазақ гидронимдері» бейнематериал. https://www.youtube.com/watch?v=tiDaZKlcBGE Картамен жұмыс. Қазақстанның физикалық картасы. Слайд
Ақ параққа жазылған өзендердің аты |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Арал» әдісі
|
Сабақтың соңында оқушылар өздерінің көңіл күйлерін тақтада ілініп тұрған тұжырымдық «арал» картасына кеме суретін ілу арқылы бейнелейді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ гидронимдері
Қазақ гидронимдері
|
Бөлім:3.3 |
Физикалық география. Гидросфера |
|
Педагогтің аты-жөні |
Сейдалиева Жансая Мейманбеккыы |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 9 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ гидронимдері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.2 қазақ гидронимдерін жіктеп, мағынасын түсіндіреді және транслитерациясын үш тілде ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Бағалау критерйлері |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Оқушылар «Өрмекші торы» әдісі арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді. Сабақты бастамас бұрын сыныпы «Калтада жасырылған» карта арқылы топқа бөліп аламын.
Әр топқа бағалау парақшалары таратылып береді, топбасшы әр кезеңді бағалап отырады. Өткен сбақты пысықтау: Үй тапсырмасын «Жаңбыр тамшысы» әдісі бойынша сұраймын. Тамшыларда жазылған сұрақтарға жауап береді.
|
Сәлемдеседі, жоқ оқушыларды хабарлайды. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
2. Жаңа сабақты меңгеру Жаңа сабақты түсіндіру Бейнебаян «Қазақ гидронимдері». Бейнебаянды оқушылармен талқылау. 1-тапсырма. Кім жылдам? Берілген өзендерді, көлдерді Қазақстанның физикалық картасынан көрсетіңдер. 1топқа Каспий, Жайық, Балқаш, Арал, Ертіс, Сырдария, 2 топқа Шардара, Қапшағай, Бұқтырма, Шалқар, Алакөл, Есіл,
2-тапсырма. Сәйкестендір Берілген гидроним атауларын сәйкестендір
3-тапсырма.Картамен жұмыс. Қазақстанның транзиттік өзенін анықтап транслитерациясын ұсыныныздар.
4-тапсырма. Төрт өзен алабына жататын өзендерді тап.
|
Оқушылар «Қазақ гидронимдері» тақырыбына бейнебаянды тыңдайды, талқылайды. Окушылар Қазақстанның физикалық картасынан өзен , көлдердің географиялық орнын көрсетеді. Теңіз, өзен, көлдерді сәйкестендіреді. Оқушылар Қазақстанның транзиттік өзенін картадан анықтап транслитерациясын ұсынады. Ұялы телефон қолданып өзен атауларының мағынасын анықтайды. |
Оқушы мен мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі: «Бағдаршам». Балдық бағалау. Балдық бағалау Балдық бағалау |
«Қазақ гидронимдері» бейнематериал. https://www.youtube.com/watch?v=tiDaZKlcBGE Картамен жұмыс. Қазақстанның физикалық картасы. Слайд
Ақ параққа жазылған өзендердің аты |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Арал» әдісі
|
Сабақтың соңында оқушылар өздерінің көңіл күйлерін тақтада ілініп тұрған тұжырымдық «арал» картасына кеме суретін ілу арқылы бейнелейді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз



















