|
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Еділбаев атындағы № 18 мектеп-гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақ халқының дәстүрлі мәдениеті - дала өркениетінің мұрасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтардың дәстүрлі дүниетанымы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.1.3 -қазақ халқының дәстүрлі дүниетанымын анықтау үшін «әдет-ғұрып» «рәсім», «салт-дәстүр», «діл (менталитет)» ұғымдарын пайдалану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдасты ру |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру «Шаңырақтағы уықтарды таңдау» әдісі бойынша топтастыру Quizizz тест арқылы үй тапсырмасын сұрау 1.Материалдық мәдениет жәдігерлерден және технологиялардан тұрады. Материалдық мәдениетке: баспана, киім-кешек, әшекейлер, қару-жарақ, қолданбалы өнер заттары, тағам, ыдыс-аяқ және т.б. жатады. 2.Өмір сүруді
қамтамасыз ететін баспана ғана
емес, сондай-ақ материалдық
мәдениеттің үлгісі? Киіз
үй
|
І топ «Киіз үй» ІІ топ «Сәукеле» ІІІ топ «Ою өрнек» Оқушылар тест тапсырмасына жауап береді. Топ болып орындайды. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Бас бармақ» арқылы бағалау. |
Мұғалім презентациясы
|
||
|
Жаңа білім |
«Миға шабуыл» әдісін қолдану арқылы жаңа тақырыпты ашу. Семенов-Тянь-Шанский : "Бұларды (қазақтарды - авт.) оқытудың қажеті жоқ. Салт-дәстүрлері түгел тұнып тұрған білім." Бейнематериалдан үзінді көріп ой бөлісу - Сонымен рухани жаңғырудың құпиясы неде? - Неліктен ұлттық мәдениетті сақтау керек? «Flippity» cайытындағы әдіс бойынша жаңа сабаққа байланысты сұрақтар қойылады. 1.Қандай да бір этносқа тән
білімдер мен дүниетанымдық идеялар жүйесі? Этностың рухани
мәдениеті. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
|
||
|
Кері байланыс |
«Padlet» тақтасы арқылы кері байланыс жасау. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ халқының дәстүрлі мәдениеті - дала өркениетінің мұрасы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Еділбаев атындағы № 18 мектеп-гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақ халқының дәстүрлі мәдениеті - дала өркениетінің мұрасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтардың дәстүрлі дүниетанымы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.1.3 -қазақ халқының дәстүрлі дүниетанымын анықтау үшін «әдет-ғұрып» «рәсім», «салт-дәстүр», «діл (менталитет)» ұғымдарын пайдалану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдасты ру |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру «Шаңырақтағы уықтарды таңдау» әдісі бойынша топтастыру Quizizz тест арқылы үй тапсырмасын сұрау 1.Материалдық мәдениет жәдігерлерден және технологиялардан тұрады. Материалдық мәдениетке: баспана, киім-кешек, әшекейлер, қару-жарақ, қолданбалы өнер заттары, тағам, ыдыс-аяқ және т.б. жатады. 2.Өмір сүруді
қамтамасыз ететін баспана ғана
емес, сондай-ақ материалдық
мәдениеттің үлгісі? Киіз
үй
|
І топ «Киіз үй» ІІ топ «Сәукеле» ІІІ топ «Ою өрнек» Оқушылар тест тапсырмасына жауап береді. Топ болып орындайды. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Бас бармақ» арқылы бағалау. |
Мұғалім презентациясы
|
||
|
Жаңа білім |
«Миға шабуыл» әдісін қолдану арқылы жаңа тақырыпты ашу. Семенов-Тянь-Шанский : "Бұларды (қазақтарды - авт.) оқытудың қажеті жоқ. Салт-дәстүрлері түгел тұнып тұрған білім." Бейнематериалдан үзінді көріп ой бөлісу - Сонымен рухани жаңғырудың құпиясы неде? - Неліктен ұлттық мәдениетті сақтау керек? «Flippity» cайытындағы әдіс бойынша жаңа сабаққа байланысты сұрақтар қойылады. 1.Қандай да бір этносқа тән
білімдер мен дүниетанымдық идеялар жүйесі? Этностың рухани
мәдениеті. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
|
||
|
Кері байланыс |
«Padlet» тақтасы арқылы кері байланыс жасау. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
шағым қалдыра аласыз





