Бөлім:
|
8.1А ХХ ғасырдың басындағы
Қазақстан
|
Педагогтің
аты-жөні
|
Укибаева
Э.А.
|
Күні:
|
|
Сынып:8
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Қазақ халқының
саяси көшбасшылары
Зерттеу
сұрағы:Қазақ интеллигенция өкілдері
ұлттық мүдделерді қалайша
қорғады?
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаттары
|
8.1.2.1 – қазақ
зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін
талдау;
8.2.2.1 – қазақ
зиялыларының шығармашылық мұрасын талдау және қоғамдық санаға
тигізген әсеріне баға беру;
8.3.1.5 – Әлихан Бөкейханның
саяси көшбасшылық қызметіне баға
беру
|
Сабақтың
мақсаты
|
ХХ ғасырдың
басындағы қазақ зиялыларының қоғамдағы
рөлі мен қызметін талдап, баға
береді
|
Бағалау
критерийлері
|
Әрбір тапсырманың
критерийлеріне сәйкес білу, түсіну, білімін қолдану, жинақтау,
бағалау дағдылары бағаланады. (жоспар
ішінде)
|
Тілдік мақсаттар
|
Ә. Бөкейханов өмірбаяны,
идеялық көзқарасы, ғылыми зертеу жұмысы,білікті
ағартушы ролін
анықтайды
Әлихан Бөкейханның Қазақстан тарихындағы алатын орны
сипаттап жазады.
Қазақстанда саяси
көсбасшылардың белсенділіктің артуының
себептері...
Қазақ
зиялыларының саяси
көзқарастары....
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Құндылықтар:
-
патриотизм
-
өз елі үшін
мақтаныш
-
ұлттық
сана-сезім
-
тәуелсіздік
|
Бастапқы
білім
|
ХХ ғасырдығ
басындағы қазақ жеріндегі қоғамдық саяси өмір туралы біледі. Ресей
империясының отарлық саясатының салдарынан туындаған қиындықтар
туралы білімдерін сабақ барысында қолдана
алады.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
Оқушылармен амандасу,
көңіл-күйлерін көтеру
- сабаққа белсенді
қатысу;
- уақытты тиімді
пайдалану
«Галерея» әдісі
суреттер арқылы ,бүгінгі сабақтың тақырыбын
ашады.
Оқушыларды
сабақтың тақырыбы және мақсатымен
таныстыру
|
Оқушылар өз ойларын ортаға
салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа
тақырыпқа көшу
Оқушылар өз
болжамдарын айтып, талқылау
жүргізеді
|
ҚБ
«Мадақтау»
|
Тақырыптық
суреттер
|
Жаңа
сабақ
|
Тақырыпты ашу үшін сұрақ-жауап арқылы шолу жасап
өттім
-
ХХ ғасырдың басында қазақ
халқының мүддесін қорғаған тұлғалар
атаңыз;
-
ХХ ғасырдың басында қазақ
халқы үшін қандай мәселелер өзекті
болды?
-
ХХ ғасырдың басында қазақ
халқының мүддесін қорғаған тұлғалар
атаңыз;
ХХ ғасырдың басында қазақ
халқы үшін қандай мәселелер өзекті болды?
«ДЖИКСО» әдісі арқылы
оқушыларға мәтінді бөліп
бердім.
Топтық
жұмыс
-
Топ Ә.
Бөкейханов«Тұлғаны
танып біл»
Ә. Бөкейханов
өмірбаяны, идеялық көзқарасы, ғылыми зертеу жұмысы,білікті
ағартушы
-
Топ А.Байтұрсынұлы,
М.Дулатов, Концептуалды кесте (Тұлға, еңбегі,мазмұны,менің ойым, )
-
Топ Б.Қаратаев,М.Тынышбаев,
«Екі жақты күнделік»
-
Топ. М.Шоқайға саяси қызметіне
баға беріңіз
Әр топ топтық
жұмыс жасауда
Әр топ жұмыстарын
қорғады
Кезең соңында кері байланыс жасап
отырдым.
Жұптық жұмыс
Әлихан Бөкейханның Қазақстан тарихындағы алатын
орны
|
Оқушылар ақпараттық
мәтінмен жұмыс
жасайды
Оқушылар өз
жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушылар
бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін
толықтырады.
Дескрипторы
|
ҚБ
Мұғалім оқушылар жауабын
мұқият тыңдап кері байланыс беріп
отырады
ҚБ
«Өзін-өзі
бағалау»
|
Ақпараттық
мәтін
Үлестірмелі
қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар
Кесте
Карта
ҚБ
парағы
|
Қорытынды
|
Тақырыпты қорытындылау мақсатында қорытынды
тапсырманы орындаттым.
«Сен маған, мен саған» бірі
сұрақ қойып, екінші оқушы жауап
береді
Кезең соңында кері байланыс жасап
отырдым.
Кері
байланыс Оқушылар сабақтың сәтті жерін, қиын тұстарын,
өз ұсыныстарын
айтты.
|
Тақырып бойынша не білетінін,
не білгісі келетінін, не білгенін
жазады
|
Оқушылар бағалай
критерийлерімен өз деңгейлерін
бағалайды
|
А4,
конспект
|
Үй
тапсырмасы
|
1.Қазақ халқының саяси
көшбасшылары еңбектерін оқып
келу
2. Қазақ халқының
саяси көшбасшылары
(эссе)
|
|
|
|