Материалдар / Қазақ хандығы 7 класс

Қазақ хандығы 7 класс

Материал туралы қысқаша түсінік
А.Қазақ хандығының басқару жүйесін және оның негізгі тармақтарын біледі В. Рулық басқару мен ұлыстың басқару жүйесіндегі негізгі айырмашылықтарын анықтап,тірек-сызба құрады. С.ХҮ-ХҮІІ ғасырлардағы Қазақ хандығының саяси әкімшілік құрылымын талдайды. Қазіргі өмірмен байланыстып,тұжырым жасайды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қазан 2018
387
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сыныбы7 «в»
Сабақтың тақырыбы§ 44 Қазақ хандығының мемлекеттік –әкімшілік құрылымы
Мақсаты

ХҮ-ХҮІІ ғасырларда қазақ хандығындағы басқарудың ұлттық жүйесі туралы білім беру

Күтілетін нәтижеА.Қазақ хандығының басқару жүйесін және оның негізгі тармақтарын біледі В. Рулық басқару мен ұлыстың басқару жүйесіндегі негізгі айырмашылықтарын анықтап,тірек-сызба құрады.С.ХҮ-ХҮІІ ғасырлардағы Қазақ хандығының саяси әкімшілік құрылымын талдайды. Қазіргі өмірмен байланыстып,тұжырым жасайды.
Керекті жабдықтар Оқулық , рефлексия парағы. Флипчарт,маркер, түрлі-түсті қарындаш, интер белсенді тақта
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдеріМұғалім әрекетіОқушы әрекеті
Кіріспе



Оқушылармен амандасу;«Басқару жүйесі» техникасымен топқа бөлу;Сабақ мақсаты мен критерийлерімен таныстыру



Топқа бөлінеді (Арыс,ру,ұлыс) топқа бөлінеді.Топ ережесімен танысады, зейінін шоғырландырады,
Тұсаукесер







Өткен сабақ пен бүгінгі сабақты байланыстыру. «Сиқырлы шаршы» ( құпия суретке 9 сұрақ қою арқылы жаңа сабаққа әкелуӨткен білімді еске түсіреді, қорытындылайды, жаңа сабақтысұрақ қою арқылы қызығушылығын ояту

Негізгі бөлім



Үй тапсырмасы« Крестиктер-нөлдіктер». 1-ші команда (нөлдіктер) кестеден сан таңдайды.2. Мұғалім сол нөмірдегі сұрақты оқиды.3. Жауап дұрыс болған жағдайда, 1-ші команда сол квадратқа крестик қояды.4. Жауап дұрыс болмаған жағдайда, 2-ші команда (крестиктер) сұраққа жауап беруге (және сол квадратқа крестик қоюға мүмкіндік алады.«Ханның образын сомдау » арқылы жаңа сабаққа әкелуЖаңа сабақ:Мәтінмен жеке жұмыстанады.Топта талқылайды, нәтижесінде «интелект карта» жасайды және қорғайды

Үй тапсырмасынаТаланты және дарынды балаларға кеңейтілген тапсырмалар (шығармашылықты қолдау идеясы) «Ханның образын сомдау».Үй тапсырмасыАББҚ балаларға бағдар картасын қолдану
Қорытынды















Бекіту: «Серпілген сауал» Тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтардыКері байланыс:

«блоб ағашы» арқылы рефлексия парағы

өзін-өзі бағалау парағы бойынша, өзара және топта критерий бойынша бағалау. « Жарайсың! » , «Сенің қолыңнан келеді»және тб мадақтау сөздерін қолдану.-топтық бағалау «екі жұлдыз,бір ұсыныс » тәсілін қолдану.

Сабақтың талдауы



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ