Материалдар / Қазақ тілі.Сөйлемнің бірыңғай мүшелері.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қазақ тілі.Сөйлемнің бірыңғай мүшелері.

Материал туралы қысқаша түсінік
тәжірибе алмасу,мұғалімдерге көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Қараша 2019
494
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні: 14.11.2019ж

Мұғалімнің аты-жөні: Байшапанова С.А

Сынып: 4

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

39-сабақ.Сөйлемнің бірыңғай мүшелері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу

4.3.7.2 – сөйлемнің бірыңғай мүшелерін ажырату жəне тыныс белгісін (үтір, қоснүкте) қою.

бағдарламасына сілтеме)


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар жасай алады:

Мəтіннен бірыңғай мүшелерді таба алады.

Оқушылардың көбі жасай алады:

Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады.

Оқушылардың кейбірі жасай алады:

Сөйлемнің бірыңғай мүшелерін ажырата алады.,бірыңғай мүшелері бар сөйлемдер құрастыра алады

Бағалау критерийлері

Мəтіннен бірыңғай мүшелерді табу;

Диалогке қатысу;

Мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойдыа нықтау; Сөйлемнің бірыңғаймүшелерін табу,ажырату

Тілдік мақсат


Түрлі жағдаяттағы тілдік нормаларды сақтап, көпшілік алдындасөйлейді;

Сөйлеу мəдениеті қалыптастырылады.

Құндылықтар

Оқушыларды бір-біріне құрмет көрсетуге, адамгершілікке тəрбиелеу.

Пəнаралық байланыстар

Əдебиеттік оқу, музыка.

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивтітақта, компьютер.

Бастапқы білім

Сөйлемнің дара жəне күрделі мүшелері.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-əрекет

Ресурстар

Сабақтың басы (5 минут)

Сабақтың басталуы






Қызығушылығын ояту












Сабақтың ортасы


(Ұ)Психологиялық дайындық

Оқушылар хормен тілек айтады

Күндей жадырап,

Айдай арайлап,

Жұлдыздай жарқырап,

Біз сабақты бастаймыз!


-Біз қандай ортақ тақырыпты бастадық

-Абай шығармалары-ұрпаққа мәңгі мұра дегенді қалай түсінеміз? Абайдың қандай шығармаларын білесіңдер?

(Ұ;ҚБ)Өткенді қайталау «Артық сөзді тап»

қарағай қалың оқушы

сынып сары жазды

секірді қара ұшты

ағаш гүл таныды

кітап жаңа отырды

-неге артық екенін түсіндір?

Сабақтың тақырыбын болжау

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Сөйлемнің бірыңғай мүшелерін ажырату және тыныс белгісін (үтір,қос нүкте)қою










Сөздер жазылған парақшалар

Сөйлемнің бірыңғай мүшелері туралы не білеміз?

(Т,ҚБ)Берілген тапсырмаларды орындау,сөйлемнің бірыңғай мүшелердің арасына тыныс белгісін қою.Дәлелдеу.

1топ. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қой

Дәрігер біздің құлағымызды, мұрнымызды, .......тексерді.

Балықты тормен,........,аумен аулайды.

2топ.Бірыңғай мүшелері бар сөйлемді тап

Бекжан атасын ,әжесін, бауырларын сағынды.Марат шахмат үйірмесіне жазылды.

3топ.Берілген сөздерден бірыңғай мүшелері бар сөйлем құрап жаз.

Жатады.аю,жыртқыш,қасқыр, аңдарға,арыстан,

Қазақтар,өгізді, ертеде,түйені,пайдаланған,атты,ретінде,көлік.

(Ө;ҚБ)32жаттығу.Пішіндер арқылы нақыл сөзді тауып оқы.Шыққан сөйлемді жаз. Жұмыстарын жариялап оқиды ( Адам баласын а адам баласының бəрі дос)

(Ж;ҚБ)33жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті бірыңғай мүшелерді қойып,мәтінді көшіріп жаз. Жұппен жұмыс жасайды. Бір-бірінің қатесін тауып, түзетіп, орындалған жұмысты өзара бағалайды.



31-жаттығу. (Ө; Ж; Қ) Мəтінді оқу. Берілген сұрақтар бойынша пікір білдіру. Мəтінді түсініп оқиды. Мəтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтайды.

«Арзан – өтірік, қымбат – шындық» деп неліктен айтқаны туралы өз ойларын білдіреді.





Сабақтың аяқталуы

(Ұ,ҚБ)»Білім ленд»тапсырмасы

Дұрыс-бұрыс .Оқушылар «иә» немесе «жоқ»,деп жауап береді.



Сабақты қорытындылау

-Бүгін сабақта не білдік?

-Сабақтың мақсатына жеттік пе?

«Өзіңді бағала»Үш түрлі бағыт бойынша бүгінгі сабақтағы өз іс-әрекетіңді белгіле

Сабақ

Сабақта

Қорытынды

Қызық

Жұмыс істедім

Сабақты түсіндім

Қызықсыз

Демалдым

Көп нәрсе білдім

Бәрібір

Басқаларға көмектестім

Түсінбедім

Үйге тапсырма :әдеб оқу оқулығынан мәтін ішінен бірыңғай мүшелері бар 2сөйлем көшіріп келу.









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!