Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет.
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
|
Сәлемдесу,оқушылардың сабаққа дайындықтарын
тексеру, жүрек қағысын(пульсін) тексеру. Сабақтың мақсатын
түсіндіру
Сапқа тұрғызу , саптағы
жаттығуларды жасау.
Оқушыларды суреттер құрастыру арқылы топтарға
бөлу. Әр топ өз беттерінше жалпы дене жаттығуын
жасайды.
|
Кең, таза кеңістік әрбір әрекет
үшін.
Мұғалімге ысқырық
|
|
Сабақтың ортасы
|
Топқа
бөлу:
Оқушылар реттік нөмірі
бойынша 3 топқа бөлінеді.
Әрбір сурет бойынша қандай
ұлттық ойындар көрсетілген жөнінде және қауіпсіздік ережесін айтып
береді.
1-топ:
2-топ:
3-топ:
http://igrushka.kz/vip83/kazigr1.php
(Т, Тәж,
Ф) Оқушылар «Сокыртеке» ойынын
ойнайды. Оқушыларды үш топқа бөліңіз. Әрбір топта көзі байланған
(соқыр теке) бір оқушы болады. Осы топтағы басқа ойыншылар белгілі
бір аумақта олардың айналасына жиналады және көзі байланған
ойыншыға қол тигізуге, бірақ оған ұсталып қалмауға тырысады. Егер
оқушы «жүргізушіні» ұстап алса, жаңа «жүргізушіге» айналады. Содан
кейін олар өздеріне қол тигізуден қорғау үшін пайдаланған
тактиканы, ал «жүргізушілер» бос оқушыларды ұстап алу үшін
пайдаланған тактиканы талқылайды
(Т, Ж, К, Ф) Оқушылар «Белбеусок» ойынын ойнайды. Сыныпты 5-6
оқушыдан топтарға бөліңіз және оларды радиусы шамамен 6-8 метр
болатын шеңберге отырғызыңыз. Жүргізуші шеңберді айнала белбеумен
жүреді және оны отырған оқушының артына қояды. Отырған оқушы тұрып,
белбеуді қолына алып, шеңбер сыртындағы жүргізушіні қуа бастайды.
Оқушылар жеңімпаз болу үшін белбеуі бар жүргізушіге қол тигізуі
тиіс. Егер олар мұны жүргізуші бос орынға жеткенге дейін істей
алмаса, онда олар жеңіледі. Қуғыннан соң оқушылар шеңбердегі әрбір
оқушы «жүргізуші» болғанға дейін рөлдерімен
ауысады.
https://www.zharar.com/kz/national/602-oiyn.html
Кері байланыс: оқушылар бір
–бірінің жұмысына кері байланыс береді.
|
Үлкен бос ойын
кеңістігі
Тоғызқұмалақ тақтайы және
пішіндері (жұпқа). Ойын ережелері бойынша
ақпарат: http://en.wikipedia.org/wiki/Toguz_korgool
|
|
Сабақтың соңы
|
Құрал-жабдықтарды тиісті орындарына қою. Бүгінгі
өтілген сабаққа рефлексия жазу. Көкіректі кере демді
реттеу.
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының
жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай
алады
|
Үлкен, таза алаң.
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір
оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу
материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке
ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы
мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала
отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла
алады
|
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында
үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді
жазасыз
|
Денсаулық сақтау
технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет
түрлері.
Осы сабақта қолданылатын
Қауіпсіздік техникасы
ережелерінің тармақтары
|
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған
ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді
білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда
берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
|