Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қазіргі заманауи технологиялар 6 сынып ашық сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі міндетін атқарушысының
2017 жылғы 25 қазандағы № 545 бұйрығына 2-қосымша
Бөлім: |
10-бөлім. Ғылым мен технология жетістіктері. Пунктуация |
|||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
Сынып: |
6 «Г» |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Қазіргі заманауи технологиялар 1-сабақ |
|||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Ж.6.3.3.1 - ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру; ӘТН. 6.4.5.1 - қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін (даралаушы) түсіну, дұрыс қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты (бағалау критерийі) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда «Бір сөзбен» әдісі жүзеге асырылады. |
Сыныптағы оқушылар сағат тілі бойынша бір-біріне бүгінгі күнге бір сөз арқылы тілек айтады. Бір рет айтылған тілек қайталанбау керек. |
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
|||||||||||||||||||||||||||
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин. |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Ой қозғау сұрақтарына жауап береді. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. |
Мақсаты: Жылдам ойланып, тез жауап беруді дамыту. Тиімділігі: оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
Қалыптастырушы бағалау: «Жарайсың!» «Жақсы!» мадақтау сөздерімен ынталандыру. |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 8 мин.
|
Жеке/ топтық тапсырма. 1-тапсырма. Берілген мәтінді мұқият оқы. Әлемді өзгертетін болашақ технологиялар Әлем уақыт өткен сайын өзгеріп, күн сайын жаңа өнертабыстар ойлап табылып жатыр. Осы жетістіктер болмаса, біз бүгінгідей дамымаған болар едік. Әлемді өзгертетін болашақ технологияларға: Hyperloop вакуум пойызы Мұндай технологияны құру идеясы Илон Масктың бұл арманды шындыққа айналдыруға бел буғанға дейін бірнеше онжылдықтар бойы инженерлер ойында болды. «Hyperloop» дегеніміз – бағытының басы мен соңын ұстап тұратын паралель трубадан құралған жер үсті жолаушы пойызы. Труба ішінде ұзындығы 25-30 метрлі капсула сағатына 480-1220 километр/жылдамдықпен қозғалып отырады. Жобадағы капсулалар аралығы бар-жоғы 30 секундтық қашықтыққа ие. Бионика - физикалық және психикалық жетілу технологиясы Бионика адам бетінің құрылымын өзгертеді. Технологияға жақындаған сайын, мүмкіндігіміз бірнеше еселенетін уақытқа жақындай түсеміз. Бионика дегеніміз — тірі организмдердің құрылымы мен тіршілік әрекеттерінің ерекшелігін зерттеу негізінде техникалық құрал-жабдықтардың жаңа түрлерін жасау және оларды жетілдіру әдістері туралы ғылым. Көз жарығын бірнеше рет күшейте алатын линзалар, зағип адамдарға көру мүмкіндігін береді. Адам күші 10 есе артып, жоғары секіру, жылдам жүгіру, көп жүкті көтеру, тіпті электронды құрылғыларды басқаруға болады. Қысқаша айтқанда, адам мен машина арасындағы шекара жоғалады. Жаңа мүмкіндіктердің арқасында өзімізге белгісіз жаңа эмоцияларды бастан кешеміз. Біз түсті "ести" аламыз, электронды өрістерді "сезе" аламыз немесе Матрицадағы сияқты миға жаңа ақпаратты жүктей аламыз. Жасанды интеллект Бірнеше жылдан бері бұқаралық ақпарат құралдары бізбен сөйлесе алатын, біздің бұйрықтарымыз бен эмоцияларымызды, тіпті әзілдерімізді түсінетін кибер серіктеске уәде беріп келеді. Соның бірі GPT-3 жасанды санасы. OpenAI өнімі GPT-3 деп аталатын жасанды интеллект технологиясы тек мәтінді аударып қана қоймай, әңгіме, өлең жазып, тіпті қиын сұрақтарға да жауап бере алады. «Кейворд Гексагон» әдісі арқылы әр топ 6 бұрыш ішіне мәтін бойынша тірек сөздер жазу керек. Сол тірек сөздер арқылы тақырыпқа сай негізгі 3 тірек сөзді табу қажет.
ЕББҚ (гипербелсенділік пен назардың тапшылығы синдромы) оқушыға тапсырма. Берілген мәтінді мұқият оқып, 5 тірек сөз арқылы негізгі 3 тірек сөзді анықтау қажет. |
Жазылым. Мәтінді мұқият оқиды. Әр топ мүшелері 6 бұрыш ішіндегі тақырыпқа сай берілген тірек сөздерді жазады. Тірек сөздер арқылы негізгі 3 тірек сөзді тауып сызба құрайды. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың жазылым дағдысы қалыптасады. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Тірек сөздерді теріп жазады; -Негізгі 3 сөзді табады; -Сызба құрайды. Қ.Б.: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы оқушылар бір-бірлерін бағалайтын болады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, АКТ https://massaget.kz/layfstayl/tehno/65328/
|
||||||||||||||||||||||||||
7 мин.
|
Жеке/Функционалдық сауаттылық бағытталған тапсырма. 4 - тапсырма. Мәтіннен алған ақпараттарға сүйеніп, жүйелеп, қазіргі заманауи технологиялардың пайдасы мен зиянын жазыңдар. Қазіргі заманауи технологиялар Пайдасы – Зияны – |
Жазылым. Мәтіннен алған ақпараттарға сүйеніп, жүйелеп, қазіргі заманауи технологиялардың пайдасы мен зиянын жазады.
Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың жазылым дағдысы қалыптасады. |
Дескриптор: Жалпы – 2 балл. - Мәтіннен алған ақпараттарын жүйелейді; - қазіргі заманауи технологиялардың пайдасы мен зиянын жазады. |
|
||||||||||||||||||||||||||
8 мин.
|
Жаңа тақырып. «РРР» әдісі Таныстыру – Сызықша – сөйлемдегі белгілі сөзді, сөйлемді, сөйлем мүшесін ерекшелеп, даралап, бөліп көрсету үшін және қызметі бірдей, мағынасы ыңғайлас сөздерді жинақтап, топтап, тұжырымдап айту үшін қойылатын белгі. Тәжірибе – 2-тапсырма. Қолдану – 3-тапсырма. Жұптық жұмыс. 2-тапсырма. «Дұрыс/бұрыс» әдісі. Кестедегі сөйлемдерді парталасыңмен бірге талқылап, сызықшаның қойылу дұрыс/бұрыстығын тексер.
|
Жазылым. Кестедегі сөйлемдерді парталасыңмен бірге талқылап, сызықшаның қойылу дұрыс/бұрыстығын тексереді.
Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың жазылым дағдысы қалыптасады. |
450 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |