Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ҚМЖ Алматы метросы 10-сынып ЖМБ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: |
||
Педагогтің аты-жөні |
Кумисбаева Э.Е. |
|
Күні: |
2.12.2024 |
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Алматы метросы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.3.1 көпшілікке арналған дәрістің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу |
|
Сабақтың мақсаты |
- көпшілікке арналған дәрістің құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдайды -белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданады |
|
Құндылықтар |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу Үй тапсырмасын сұрау: 6-жаттығу, Ой қозғау: 1.Алматы қаласындағы метромен жүріп көрдіңдер ме? 2.Метро бекеттерінің сәулетін қалай бағалайсыңдар? Сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен таныстыру |
Оқушылар үй тапсырмаын тексертіп, берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор -үй тапсырмасын тексертеді -сұрақтарға жауап береді |
10-сынып қазақ тілі |
||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Сыныппен жұмыс 1-тапсырма. Білімлендтен алынған «Отандық автокөлік өндірісінің жай-күйі қандай?» тақырыбында берілген араласмәтін тапсырманы орындау. Елімізде өткен жылдың қорытындысы бойынша, машина жасау саласындағы 19,2% үлес автомобиль жасау өндірісіне тиесілі екен. 2018 жылдың қорытындысына сүйенсек, өндіріс көлемі 205,9 миллиард теңгені және жалпы саны 32 298 көлік құралын құраған. Жұппен жұмыс 2-тапсырма, 63-бет. Мәтінді оқып, құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдау.
Есте сақта! Сөз дәлдігі туралы ақпарат беру Жеке жұмыс 3-тапсырма, 64-бет. Оқылым мәтінін 4 дәйексөзбен қорытып, «Қосжазба күнделігін» толтырады. Осы тақырып аясындағы сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданады.
Жеке жұмыс 5-тапсырма, 65-бет. «Артық болмас білгенің» мәтінін азат жолдарға бөліп, логикалық және стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар. |
Оқушылар білімлендтен алынған тапсырманы мұғаліммен біріге отырып орындайды. Оқушылар мәтінді оқып, құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдайды Оқушылар сөз дәлдігі туралы ақпаратпен танысады. Оқылым мәтінін 4 дәйексөзбен қорытып, «Қосжазба күнделігін» толтырады. Осы тақырып аясындағы сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданады. Оқушылар «Артық болмас білгенің» мәтінін азат жолдарға бөліп, логикалық және стильдік түзетулер енгізіп, редакциялайды. |
Дескриптор - араласмәтін тапсырманын мәтін ашады.
Дескриптор: - мәтінді түсінеді; -құрылымы мен рәсімделуін ажыратады; -жанрлық ерекшелігін талдайды; Дескриптор: -қос жазба күнделігін толтырады -сөздерді іріктеп, талғаммен қолданады. Дескриптор: -мәтінді редакциялайды. - азат жолдарға бөледі -логикалық және стильдік түзетулер енгізеді. |
https://onlinemektep.org/schedule/1670457600/lesson/9cdc159d-1f7d-451f-9263-5f5d79b69d04 10-сынып қазақ тілі |
||||||||||||||
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі: Мен бүгін білдім... Мен бүгін сезіндім... Мен келесі сабақта білгім келеді... Үйге тапсырма: 7-жаттығу, 65-бет.
|
Бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. Үй тапсырмасын жазып алады. |
Оқушылардың тапсырмаларды орындау деңгейіне қарай ФБ бағаланады. |
|
||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||
Тілдік бағдар. Сөз дәлдігі – әдеби тіл стильдерінің көркем әдебиет, публицистика, ғылыми, ресми стиль бәріне бірдей қажетті сапа. Сөз дәлдігі сөйлеу тіліне де қатысты.Мысалы: Университетті қызыл дипломмен бітірді-университетті үздік бітірді. |
||||||||||||||||||
«Дәріс» латынның «lection» – оқу сөзінен шыққан. Дәріс ежелгі Грецияда пайда болып, көне Римде және орта ғасырларда өз жалғасын тапты. Дәрістің жанрлық ерекшеліктері:
Дәрістің түрлері
ің шешімін табуға жетелеу болып табылады. Бұл үшін жаңа теориялық материал мәселелік міндет түрінде беріледі. Мәселені оқытушымен бірлесе отырып шешу барысында студенттер жаңа қажетті білім алады.Дәрістің құрылымы Дәріс өзінің құрылымы бойынша бір-бірінен ерекшеленуі мүмкін. Барлығы баяндалған материалдың мазмұны мен сипатына байланысты, дегенмен кез келген дәріске құрылымдық сипат тән. Ең алдымен, бұл дәріс жоспарын хабарлау. Жоспарға негізгі мәселелерінің атаулары кіреді. Өткен дәрістердің мазмұнын еске түсіру, оны жаңа материалмен байланыстыру, пәндегі, басқа ғылым жүйесіндегі орны мен маңызын анықтау пайдалы. Тақырыпты ашу барысында индуктивті әдісті, сондай-ақ дедукция әдісін қолдануға болады. Дәріс соңында тыңдалған мәселелер бойынша қорытынды шығарып отырған дұрыс. Дәрістің құрылымы негізінен төмендегідей бөліктерден тұрады:
Дәрістің мазмұны
Дәрістің рәсімделуі Дәріс оқушының аты-жөні:______ Күні мен уақыты:______________ Дәріс мәтіні: ___________________ Пән атауы:____________________ Дәрістің тақырыбы: _____________ Әдебиеттер тізімі: ______________
|