Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ҚМЖ Көздің құрылысы мен қызметі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқамерзімді жоспар
№12-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Көру мүшелерінің құрылысы. Көрудің маңызы. Көру қызметінің бұзылуы. Көру гигиенасы.
Бөлім: |
8.3D Координация және реттелу |
Педагогтің аты-жөні: |
Бахтыбайқызы Маржан |
Күні: |
23.02.2024ж. |
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Көру мүшелерінің құрылысы. Көру қызметінің бұзылуы. Көру гигиенасы. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.7.1 көруді қабылдаудың ерекшеліктерін зерттеу және көру гигиенасы ережесін сипаттау |
Сабақтың мақсаты: |
- Көру мүшесінің құрылысы мен қызметі арасындағы байланысты айқындайды; - Көру мүшесі арқылы қабылдау ерекшеліктерін сипаттайды - Көру жітілігі мен көру аймағының шегін анықтап, көрудің маңызы мен гигиенасын түсіндіреді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу 3 топ 1-топ 2-топ 3-топ “Додекаэдр ” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
|||||||||||||||||||||||||||
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Шындық –жалған » әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау.Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар беріледі
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында оқушыларға жұмбақ жасырылады: |
1.Барлығын тыңдар Ізетті мұндай, Айтшы кім бар? 2. Пұшық келсін, дөң келсін, Жаманы жоқ, дем берсін. 3.Біреуде шешен Біреуде олақ. Біреуде ұзын Біреуде шолақ. 4.Көреді бәрін өзгенің Көрмейді бірақ өздерін |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
. |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
Жаңа сабақты меңгеру: Бейнебаян: сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу үшін «Көз» тақырыбында видеоролик көрсету. Мұғалімнің түсіндірме сөзі: сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін атап өтемін және тақырып бойынша негізгі мәліметтерді айтамын. «Постер» әдісі
«Сәйкестендіру» әдісі
|
Бейнебаянды мұқият көру 1-тапсырма 1топ «Көз» Көздің құрылысы
2-топ Оптика Оптикалық жүйе
3-топ Гигиена Көрудің бұзылуы мен гигиенасы
2- тапсырма
Жауабы:1.Ж,2.Ғ,3.З,4.А., 5. Ә, 6. Д, 7.В, 8.Е, 9.Г, 10. Б.
3-топ Гигиена Көрудің бұзылуы мен гигиенасы
|
Дескриптор: Әр топқа 3 балл 1.Көздің құрылысын сипаттайды.
Дескриптор: Оптикалық жүйені сипаттайды Дескриптор: Көрудің бұзылуы мен гигиенасын сипаттайды.
Дескриптор: Жалпы 5 балл -Көз алмасының қабаттарын анықтайды -көз ауруларын ажырата алады
|
Тақырып бойынша видеоролик көру
Плакат, оқулық, маркерлер, стикерлер
А4 қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Кері байланыс Бағалау 7 мин
Үй тапсырмасы. |
«Суреттер сөйлейді»әдісі
«Білім поштасы» әдісі
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлері мен келесі сабақтан не күтетінін жазады
«Көру мүшесінің құрылысы мен гигиенасы» тақырыпты оқу. «Көздің қырағылығынасмартфондардың әсері» тақырыбына эссе жазу |
Оқушы: Бүгінгі сабақтан алған әсерім:
Келесі сабақтан не күтемін:
|
Дескриптор: Суреттегі бейнелерді сипатайды Жалпы 2 балл
Мұғалім оқушыларды «Домбыра» әдісі арқылы 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды.
|
Интербелсенді тақта
|
Оқушы:
Бүгінгі сабақтан алған әсерім:
Келесі сабақтан не күтемін:
Оқушы:
Бүгінгі сабақтан алған әсерім:
Келесі сабақтан не күтемін:
Оқушы:
Бүгінгі сабақтан алған әсерім:
Келесі сабақтан не күтемін:
Оқушы:
Бүгінгі сабақтан алған әсерім:
Келесі сабақтан не күтемін:
Оқушы:
Бүгінгі сабақтан алған әсерім:
Келесі сабақтан не күтемін:
Оқушы:
Бүгінгі сабақтан алған әсерім:
Келесі сабақтан не күтемін:
Оқушы:
Бүгінгі сабақтан алған әсерім:
Келесі сабақтан не күтемін:
Оқушы:
Бүгінгі сабақтан алған әсерім:
Келесі сабақтан не күтемін: