Материалдар / ҚМЖ Мұнай индустриясы 10-сынып ЖМБ

ҚМЖ Мұнай индустриясы 10-сынып ЖМБ

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұнай индустриясы 10-сынып ЖМБ 10.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қазан 2024
115
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

2-бөлім. Қазақтың Қанышы

Педагогтің аты-жөні

Кумисбаева Э.Е.

Күні:

9.12.2024

Сынып: 10 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мұнай индустриясы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау

10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу

Сабақтың мақсаты

- мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырады.

- белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданады.

Құндылықтар

  • сенімді қарым-қатынас орнату және сыныпта жағымды ахуалды сақтай білу;

  • тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу;

  • бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу;


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

Оқушыламен сәлемдесу, түгелдеу

Үй тапсырмасын сұрау

Ой шақыру

«Мұнайдан қандай өнімдер өндіруге болады?»тақырыбындағы https://youtu.be/etIBnb8DVj8

видеоматериалды көрсету. Алған ақпараттарынды сөз дәлдігін сақтай отырып әңгімелеңдер.


Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын таныстыру.

Кезекшнің мәлімдемесі тыңдалады.


Оқушылар видеоматериалды көріп, соған қатысты пікірлерін сөз дәлдігін сақтай отырып айтады. Қосымша сұрақтар қойып, сұрақтарға жауап береді.





Дескриптор

-сұрақтарға жауап береді

-өз пікірін білдіреді

- сөз дәлдігін сақтайды

https://youtu.be/etIBnb8DVj8


Сабақтың ортасы


30 минут





Жұптық жұмыс

2-тапсырма, 66-бет.

«Мұнай мұхиты» мәтінін оқыңыз. Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырыңыз.


Жеке жұмыс

3-тапсырма, 67-бет.

Мәтіндегі кәсіби сөздерді тауып, іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданып, 10 сөйлем жазыңдар.







Жеке жұмыс

4-тапсырма, 68-бет.

«Артық болмас білгенің» мәтініндегі сандық деректерді негізге алып, сұрақтар құрастырыңыз. Жұптасып, бір-біріңмен пікір алмасыңдар.

Мысалы:

-Мұнай өндіру ісінде нені ескеру керек?


Оқушылар «Мұнай мұхиты» мәтінін оқып, көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырады.



Мәтіндегі кәсіби сөздерді тауып, іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданып, 10 сөйлем жазады.

Кәсіби сөздер:

Скважина, прожектор, смена, фонтан, арматура, селдеткен, привинтор, привинтор, кондуктор, моторлы будка.


Оқушылар «Артық болмас білгенің» мәтініндегі сандық деректерді негізге алып, сұрақтар құрастырады. Жұптасып, бір-бірімен пікір алмасады.



Дескриптор

- көтерілген мәселеге сұрақтар құрастырады

- автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескереді




Дескриптор

- кәсіби сөздерді анықтайды

- кәсіби сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданады

-10 сөйлем жазады.




Дескриптор

- сұрақтар құрастырады.

- бір-бірімен пікір алмасады.

-сандық деректерді негізге алады


Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия «Бір ауыз сөз»

Стикерлер таратылады.

Тақтаға алдын-ала жазып қойылған сөздер: ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, т.б.


Үйге тапсырма: 7-тапсырма, 68-бет

Бүгінгі сабаққа кері байланыс береді.

Оқушылар стикерлерге сабақ туралы бір ғана сөз жазып, оны тақтаға жапсырады. Өз ойларын түсіндіріп береді.


Үй тапсырмасын жазып алады.

Оқушылардың тапсырмаларды орындау деңгейіне қарай ФБ бағаланады.




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ