Материалдар / ҚМЖ Мыс кендері 10-сынып ЖМБ

ҚМЖ Мыс кендері 10-сынып ЖМБ

Материал туралы қысқаша түсінік
Мыс кендері 10-сынып ЖМБ 10.3.6.1 жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізу, редакциялау 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қазан 2024
234
4 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

«Индустрияландыру: ұлттық өндіріс. Сөз мәдениеті» бөлімі

Педагогтің аты-жөні

Кумисбаева Э.Е.

Күні:

25.11.2024

Сынып: 10 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мыс кендері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.3.6.1 жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізу, редакциялау

10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу

Сабақтың мақсаты

- жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөледі.Ойын дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізеді, редакциялайды.

- белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданады.

Құндылықтар

  • өз әрекетін жоспарлау және ұйымдастыру;

  • әдеп нормасына сәйкес өзінің және басқалардың іс әрекеттерін талдау;

  • оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту;

  • берілген ортақ іс үшін ұжым алдындағы жауапкершілікті түсіну;

  • басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.

Үй тапсырмасын сұрау

Қызығушылықты ояту

YouTube-тан «Мыс.Жер астындағы кенді өндіру» тақырыбындағы видеороликті тыңдату.

https://youtu.be/2Ea0jp8VjH8


Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын таныстыру.

Үй тапсырмасын оқиды.


Оқушылар «Мыс.Жер астындағы кенді өндіру» тақырыбындағы видеороликті тыңдап, бүгінгі тақырыпқа қатысты ақпаратпен танысады. Видеороликке қатысты пікірлерімен бөліседі.


Дескриптор

-үй тапсырма-сын тексеру

- пікірлерімен бөліседі.


https://youtu.be/2Ea0jp8VjH8


Сабақтың ортасы

Жеке жұмыс

1-тапсырма, 60-бет.

Берілген сөздер мен тіркестерді тақырыпқа бөліп, кестеге бірінші болып дұрыс орналастырған оқушы жеңіске жетеді.

Металлургия

Мұнай өндірісі

Түсті металдар, құбыр арқылы тасымалдау, минералдық шикізат, жанар-жағармай зауыты, қара металлургия, көмір-сутектер қоспасы, руда, синтетикалық талшықтар, кентас, бензин, металл қорытпалар, керосин.


Жеке жұмыс

4-тапсырма, 62-бет.

Сабақтағы ақпараттарды пайдаланып, Қ.Сәтбаев туралы «Дара тұлға» тақырыбында эссе жазыңдар. Жұптасып, бір-біріңнің жұмыстарыңды азат жолдарға бөліп, ақпаратты дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар.





Жұптық жұмыс

5-тапсырма, 62-бет.

Суреттегі ақпараттарды пайдаланып, «Металлургияның дамуы–еліміздің экономикасы-ның дамуы» тақырыбында сұхбаттасыңдар.

Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік

оралымдарды талдаңдар.

Оқушылар берілген сөздер мен тіркестерді тақырыпқа бөліп, кестеге орналастырады. Бірінші болып жазған оқушы жеңіске жетеді.












Оқушылардың сабақтағы ақпараттар-ды пайдаланып, Қ.Сәтбаев туралы «Дара тұлға» тақырыбында эссе жазады. Жұптасып, бір-біріңнің жұмыстарыңды азат жолдарға бөліп, ақпаратты дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізіп, редакциялайды.




Суреттегі ақпараттарды пайдаланып, «Металлургияның дамуы–еліміздің экономикасның дамуы» тақырыбында сұхбаттасыңдар.

Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік

оралымдарды талдаңдар.



Дескриптор

-металлургияны ажыратады

- мұнай өндірісін ажыратады












Дескриптор

-эссе жазады

-сабақтағы ақпараттарды пайдаланады

-азат жолдарға бөледі

- ақпаратты дұрыс жүйелеп қолданады

-логикалық және стильдік түзетулер енгізеді

-редакциялай-ды



Дескриптор

-сұхбат құрады

-суреттегі ақпараттарды пайдаланады

-аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік

оралымдарды талдайды


Сабақтың соңы

Рефлексия

«Екі жұлдыз ,бір тілек»

Үй тапсырмасы: 6-тапсырма, 62-бет.

Бүгінгі сабаққа кері байланыс береді.


Үй тапсырмасын жазып алады.

Оқушылардың тапсырмаларды орындау деңгейіне қарай ФБ бағаланады.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ