|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Тақырыбы: Сен нешедесің?
|
|
Мектебі:
|
|
|
|
Сурет саламын.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Күні, айы:
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
|
|
2-
|
сынып
|
|
|
Сабаққа қатысқан
|
|
|
Сабаққа қатыспаған
|
|
|
|
|
|
оқушылар саны:
|
|
|
оқушылар саны:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
|
|
2.1.1.1 ауызша тіл жəне тыңдау-көру
материалын тыңдау жəне
|
|
оқу мақсаты
|
|
|
қарапайым сөйлемдерді түсініп
қайталау
|
|
|
|
|
|
2.3.2.1 таныс сөздерден
құрастырылған қарапайым сөйлемдердің
|
|
|
|
|
|
мағынасын түсіну
|
|
|
|
|
|
|
|
2.5.1.1 мұғалімнің көмегімен заттың
атын/сынын/санын/ісқимылын
|
|
|
|
|
|
білдіретін сөздерді ауызша жəне
жазбаша тілде қолдану
|
|
|
|
|
|
2.2.1.1 сөйлеу барысында алған
ақпарат бойынша сұраулы сөйлем
|
|
|
|
|
|
құрастыру үшін сөздер мен сөз
тіркестерін қолдану
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақ мақсаты
|
|
|
Барлық оқушылар: Тыңдалған
мəтіннің мазмұнын түсінеді, тақырыпқа
|
|
|
|
|
|
қатысты жаңа атауларды
меңгереді.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Мəтіндегі негізгі ойды білдіретін тірек
|
|
|
|
|
|
сөздерді табады, сөздердің
лексикалық мағынасын түсінеді.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Кейбір оқушылар: Мұғалімнің
көмегімен тыңдаған мəтін бойынша
|
|
|
|
|
|
сұрақтарға жауап береді, сəйкес
суреттер таңдай алады.
|
|
Жетістік критерийлері
|
|
Егер төмендегі жетістік
критерийлерін орындаса, оқушы оқу
|
|
|
|
|
|
мақсатына жетеді
|
|
|
|
|
|
|
|
Материалды тыңдайды, қарапайым
сөйлемдерді түсінеді;
|
|
|
|
|
|
Таныс сөздерден құрастырылған
сөйлемдердің мағынасын аша алады;
|
|
|
|
|
|
Алған ақпараты бойынша сұраулы
сөйлем құрастырады. Сөздер мен сөз
|
|
|
|
|
|
тіркестерін қолдана алады.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Дискриптор
|
|
|
Мəтінді тыңдайды жəне мəнерлеп оқи
алады;
|
|
|
|
|
|
Суреттерге қарап сұрақтарға жауап
береді;
|
|
|
|
|
|
Сөйлемдерді толықтырып жазады;
|
|
|
|
|
|
|
|
Сөздерді қатесіз жазады;
|
|
|
|
|
|
|
|
Диалог құрастырады.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақта қолданылатын
|
|
Интерактивті тақта, слайдтар,
түрлі-түсті суреттер, кестелер,
|
|
материалдар:
|
|
|
желімқағаздар.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқыту әдістері:
|
|
|
Түсіндіру, сұрақ-жауап, «Шаттық
шеңбері» тренингі, «Ңарыңцашты алу»
|
|
|
|
|
|
тренингі,
|
|
|
|
|
|
|
|
«Жалғасын тап» цицактикалық ойыны,
«Ішкі жəне сыртқы шеңбер»
|
|
|
|
|
|
техникасы, топтық
|
|
|
|
|
|
|
|
жұмыс, сергіту жаттығуы.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Дереккөздері:
|
|
|
Әцістемелік құрал, дидактикалық
материалцар, сөздік.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Тапсырма
|
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
|
Оқушының іс-әрекеті
|
|
|
|
|
|
|
Оқушыларға
|
Мұғалім сыныпты сабаққа ұйымдастыру үшін
|
|
Оқушылар шаттық шеңберін
|
|
психологиялық
|
оқушылармен бірге шаттық шеңберін құрады. Оларға
|
құрады. Мұғалімнің қойған
|
|
ахуал туғызу
|
мынадай сұрақ қояды:— Сендер отбасы мүшелеріне
|
|
сұрағына жауап береді. Бір-біріне
|
|
|
|
қатысты қандай əдемі
|
|
əдемі сөздер айтады.Біз тату-
|
|
|
|
сөздерді қолданасыңдар? Ал,енді сол сөздерді бір-
|
|
тəттіміз. Біз бақыттымыз! Әр
|
|
|
|
бірімізге айтайық.
|
|
күніміз қуанышқа толы.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Өткен сабақты
|
Өткен тақырыптарды қайталатады. Кемшіліктерді
|
Тапсырманы айтады, тақырып
|
|
тексеру
|
анықтайды, түзетеді, бағалайды.
|
бойынша сұрақтарға жауап
|
|
|
|
|
береді.
|
|
І.
|
Оқушыларды жаңа сабаққа кіргізу мақсатында ой
|
Мұғалімнің сұрағына жауап
|
|
Қызығушылықты
|
шақыру сұрақтарын қояды:- Балалар, қалай
|
береді.
|
|
ояту
|
ойлайсыңдар қазақ тілінде «Бұл кім» де-
|
Оқулықтағы суретке сұрақтар
|
|
|
ген сұрақ қашан қойылады? Қане, осы сұрақты
|
қояды.
|
|
|
оқулықта берілген суреттерге қойып көрейік.
|
|
|
|
|
|
|
|
ІІ. Мағынаны тану
|
1. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім Интерактивті
|
Тыңдалым. Оңылым. Жаңа
|
|
|
тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен
|
сөздерді
|
|
|
таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды,
|
тыңдайды, қайталайды.
|
|
|
оқушыларға қайталатады.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс
|
Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға
|
|
|
айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады.
|
жаттығады, қайталайды.
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Мəтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым.
|
Тыңдалым. Оқылым. Мəтіңці
|
|
|
Оқулықтағы мəтінді оқытады, қайталатады.
|
оқытады, сұраққа жауап береді.
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Оқылым.
|
Оқылым. Мəтіңді оқиды,
|
|
|
Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатады.
|
түсінгенін айтады.
|
|
|
|
|
|
|
|
Ә) Жазылым. Оқулықтағы 3 -тапсырма
|
Жазылым. Сөйлемдерді
|
|
|
ны орындатады.
|
толықтырып жазады.
|
|
|
4. Мəнерлеп оқу. «Кел, жаттығайық!» айдарымен
|
Тыңдалым. Айтылым.Тыңдатады,
|
|
|
берілген өлеңді мəнерлеп оқиды. Оқушыларға өлеңді
|
мəнерлеп оқуға
|
|
|
жаттатады, мəнерлеп оқуға машықтаңдырады.
|
машықтанады, жаттайды.
|
|
|
|
|
|
|
|
5. Сергіту сəті. Оқушыларға күңделікті сергіту
|
Сергіту жаттығуын жасайды.
|
|
|
жаттығуын жасатады.
|
|
|
|
|
|
|
|
ІІІ. Ой толғаныс
|
Оқулықтағы тапсырманы орындатады.
|
Оқылым. Берілген тапсырманы
|
|
|
орындап, диалог құрайды.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IV. Бекіту
|
А) Жаңа таңырыпты бекіту үшін мұғалім «Кім
|
Ойынның шарты бойынша
|
|
|
тапқыр?»ойынын (2-тапсырма) ойнатады.
|
қойылғаң сұраққа сəйкес келетің
|
|
|
Ә) «Есте саңта!» айдарымен берілген сөйлемдерді
|
суретті тез табады.
|
|
|
|
|
|
оқиды, талдатады.
|
Сөйлемдерді оқиды, талдайды.
|
|
|
|
|
|
|
V. Бағалау
|
Қалыптастырушы бағалау.. Мұғалім оқушылардың
|
«Ішкі жəңе сыртңы шеңбер» тех-
|
|
|
өзара бағалауы бойынша ңорытынцы бағаны өзі
|
никасы бойынша өзара бір-бірін
|
|
|
қояды.
|
бағалайды.
|
|
VI. Үйге тапсырма
|
Өз отбасының бір мүшесінің суретін салып, ол
|
|
|
|
туралы баяндап беру.
|
|
|
VII. Рефлексия
|
|
|
Оқушылар сабақтан алған
|
|
|
Мұғалім түрлі смайликтер таратып береді.
|
əсерлерін смайликтерді көрсету
|
|
|
|
|
арқылы көңіл-күйлерін білдіреді.
|
|
|
|
Қосымша ақпарат
|
|
|
|
|
|
|
Қортындылау
|
|
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы
өз ойыңызды жазуға
|
|
|
|
қолданыңыз.
|
|
|
|
|
Өз сабағыңыз бойынша сол жақ
бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
1. Сабақ барысында өзгертулер
|
|
|
|
енгіздіңіз бе? Неге?
|
|
|
|
|
2. Жүргізілген жұмыс түрлері
|
|
|
|
қаншалықты тиімді болды?
|
|
|
|