Материалдар / ҚМЖ Тальго тұлпары 10-сынып ЖМБ

ҚМЖ Тальго тұлпары 10-сынып ЖМБ

Материал туралы қысқаша түсінік
Тальго тұлпары 10.2.1.1 әртүрлі графиктік мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, шартты белгі) мәліметтерді талдау, негізгі үрдістерді анықтау; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қазан 2024
254
3 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

«Индустрияландыру: ұлттық өндіріс. Сөз мәдениеті» бөлімі

Педагогтің аты-жөні

Кумисбаева Э.Е.

Күні:

11.11.2024

Сынып: 10 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тальго тұлпары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.2.1.1 әртүрлі графиктік мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, шартты белгі) мәліметтерді талдау, негізгі үрдістерді анықтау;

10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу

Сабақтың мақсаты

-әртүрлі графиктік мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, шартты белгі) мәліметтерді талдап, негізгі үрдістерді анықтайды;

-белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданады

Құндылықтар

-«Тальго тұлпары» тақырыбы арқылы өз әрекетін жоспарлау және ұйымдастыру;

-әдеп нормасына сәйкес өзінің және басқалардың іс әрекеттерін талдау;

-оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту;

-берілген ортақ іс үшін ұжым алдындағы жауапкершілікті түсіну;

-басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу;

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

 Ұйымдастыру кезеңі. 1.Оқушылардың назарын сабаққа бейімдеу

2. Кезекшінің есеп беруі

3. Үй жұмысы

Қызығушылықты ояту

1. Тальго вагондары туралы не білесіңдер?

2. Болашақта пойыздың қандай моделін ұсынар едіңдер?

3. Пойыздың шығу тарихы жайлы қандай ақпараттар білесіңдер?

Сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен таныстыру

Кезекшілер оқушылардың сабаққа қатысуы жайлы ақпарат береді.




Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Өздеріне белгілі ақпараттармен бөліседі, пікір алмасады.






Дескриптор

-үй тапсырмасын тексертеді

сұрақтарға жауап береді



Сабақтың ортасы

Жұптық жұмыс

2-жаттығу, 55-бет. Мәтіндегі ақпаратты кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілермен беріп көріңдер.

Мысалы:


Жеке жұмыс

4-жаттығу, 56-бет. Графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап, «Көлік инфрақұрылымы қалай дамымақ?» тақырыбына мәтін жазыңдар. Мәтінде термин сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен

қолданыңдар. Бір-біріңнің мәтіндеріңді тексеріп, орынсыз қолданылған сөздер мен логикалық, стильдік қателерді анықтаңдар.



Сыныппен жұмыс

6-жаттығу, 57-бет. Жағдаяттық тапсырманы орындаңдар.

Өздеріңді «Жолаушылар тасымалы» АҚ қызметкері деп елестетіңдер. Жолаушылар пойызы 30минутқа кешігуде, өз әрекеттеріңді көрсетіңдер.



Оқушылар мәтіндегі ақпаратты шартты белгілермен береді












Оқушылар графиктік мәтіндегі деректерді салыстырады. Маңызды тұстары мен үрдістерді талдап, мәтін жазады. Мәтіндегі термин сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен

қолданады. Бір-біріңнің мәтіндеріңді тексеріп, орынсыз қолданылған сөздер мен логикалық, стильдік қателерді анықтайды.




Оқушылар берілген жағдаяттық тапсырманы шешуге тырсады. Өз ой-пікірлерімен бөліседі.

Дескриптор

- Мәтіндегі ақпаратты шартты белгілермен береді










Дескриптор

-графиктік мәтіндегі деректерді салыстырады;

-маңызды тұстары мен үрдістерді талдап, мәтін жазады

- термин сөздерді қолданады

- логикалық, стильдік қателерді анықтайды.




Дескриптор

-жағдаяттық тапсырманы шешеді

- пікірлерімен бөліседі.



Сабақтың соңы

Рефлексия 3 «Қ»

Маған қиын болды

Маған қызық болды

Маған қажет болды


Үй тапсырмасы:7-тапсырма, 57-бет


Бүгінгі сабаққа кері байланыс береді.


Үй тапсырмасын жазып алады.

Оқушылардың тапсырмаларды орындау деңгейіне қарай ФБ бағаланады.








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ