|
Күні: |
Сынып: 9 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: «Мәңгілік Ел – мәңгілік мұрат» |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ.Мұхамбетқалиев «Тар кезең» романындағы кейіпкерлер әлемі. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.3.1.Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Тар кезең» романындағы кейіпкерлер жүйесін анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту кезеңі. «Кейіпкерді таны» әдісі Оқушылар «Тар кезең» романындағы кейіпкерлерді анықайды.
Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. |
Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару. Оқушылар кейіпкерлерді анықтап, кейіпкер іс-әрекетін шығарма мазмұнымен байланыстырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
|
9-сынып қазақ әдебиеті
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Тапсырма. Төмендегі кестені қолданып, Сырым бидің портретін жасайық.
Тапсырма. Кейіпкерлер бейнесін талдау. Роман кейіпкерлері туралы кесте толтырып, ой-пікірлерімен бөліседі. 1-топ.
2-топ.
3-топ.
Дескриптор:
ҚБ Бұл кейіпкерлердің автордың идеясын көрсетудегі рөлі қандай? Дескриптор: - кейіпкердің бейнесін ашу тәсіліне (әрқайсысына) сәйкес мәтіннен кемінде 5 аргумент келтірді; - ақпаратты салыстыра отырып, өзіндік қорытынды жасай алды; - автордың идеясын көрсетудегі кейіпкердің рөліне баға берді. ҚБ Бекіту тапсырмасы
Сырым батыр туралы қандай ой түюге болады? |
Кейіпкерлер бейнесін талдау.Роман кейіпкерлері туралы кесте толтырып, ой-пікірлерімен бөліседі.
Кейіпкерлердің тарихтағы орнын анықтайды; Кейіпкерлердің іс-әрекетін талдайды; Кейіпкерлердің адами қасиеттерін анықтайды; Өз пікірін білдіреді.
Сұраққа жауап береді. Оқушылар кейіпкердің бейнесін ашу тәсіліне (әрқайсысына) сәйкес мәтіннен кемінде 5 аргумент келтіреді; ақпаратты салыстыра отырып, өзіндік қорытынды жасай алады; автордың идеясын көрсетудегі кейіпкердің рөліне баға береді.
Бас кейіпкердің қасиеттеріне байланысты ой қорытындылайды.
|
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
Қ.Мұхамбетқалиев «Тар кезең» романы
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байлыныс. «Төрт сөйлем» стратегиясы
1.Пікір 2.Дәлел 3.Мысал 4.Қорытынды ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен бағалайды. |
Оқушылар «Төрт сөйлем» стратегиясы арқылы сабақты қорытындылайды.
|
ҚБ
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия 5 минут |
Кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады. Мен үшін маңызды бір ақпарат... Қиындық тудырған тапсырма не сұрақ... Мен үйрендім не білдім... |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
«Поэмадағы ақын бейнесі» жазба жұмысы. |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе, неліктен? 2. Қолданылған дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал етті? 3. Сабақ кезеңдері уақытқа сай жүзеге асты ма? 4. Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды? Неліктен? 5. Сабақты жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Пороль: sabak@jospar
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қ.Мұхамедқалиев "Тар кезең" тарихи романындағы кейіпкерлер әлемі. 4-сабақ
Қ.Мұхамедқалиев "Тар кезең" тарихи романындағы кейіпкерлер әлемі. 4-сабақ
|
Күні: |
Сынып: 9 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: «Мәңгілік Ел – мәңгілік мұрат» |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ.Мұхамбетқалиев «Тар кезең» романындағы кейіпкерлер әлемі. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.3.1.Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Тар кезең» романындағы кейіпкерлер жүйесін анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту кезеңі. «Кейіпкерді таны» әдісі Оқушылар «Тар кезең» романындағы кейіпкерлерді анықайды.
Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. |
Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару. Оқушылар кейіпкерлерді анықтап, кейіпкер іс-әрекетін шығарма мазмұнымен байланыстырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
|
9-сынып қазақ әдебиеті
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Тапсырма. Төмендегі кестені қолданып, Сырым бидің портретін жасайық.
Тапсырма. Кейіпкерлер бейнесін талдау. Роман кейіпкерлері туралы кесте толтырып, ой-пікірлерімен бөліседі. 1-топ.
2-топ.
3-топ.
Дескриптор:
ҚБ Бұл кейіпкерлердің автордың идеясын көрсетудегі рөлі қандай? Дескриптор: - кейіпкердің бейнесін ашу тәсіліне (әрқайсысына) сәйкес мәтіннен кемінде 5 аргумент келтірді; - ақпаратты салыстыра отырып, өзіндік қорытынды жасай алды; - автордың идеясын көрсетудегі кейіпкердің рөліне баға берді. ҚБ Бекіту тапсырмасы
Сырым батыр туралы қандай ой түюге болады? |
Кейіпкерлер бейнесін талдау.Роман кейіпкерлері туралы кесте толтырып, ой-пікірлерімен бөліседі.
Кейіпкерлердің тарихтағы орнын анықтайды; Кейіпкерлердің іс-әрекетін талдайды; Кейіпкерлердің адами қасиеттерін анықтайды; Өз пікірін білдіреді.
Сұраққа жауап береді. Оқушылар кейіпкердің бейнесін ашу тәсіліне (әрқайсысына) сәйкес мәтіннен кемінде 5 аргумент келтіреді; ақпаратты салыстыра отырып, өзіндік қорытынды жасай алады; автордың идеясын көрсетудегі кейіпкердің рөліне баға береді.
Бас кейіпкердің қасиеттеріне байланысты ой қорытындылайды.
|
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
Қ.Мұхамбетқалиев «Тар кезең» романы
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байлыныс. «Төрт сөйлем» стратегиясы
1.Пікір 2.Дәлел 3.Мысал 4.Қорытынды ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен бағалайды. |
Оқушылар «Төрт сөйлем» стратегиясы арқылы сабақты қорытындылайды.
|
ҚБ
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия 5 минут |
Кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады. Мен үшін маңызды бір ақпарат... Қиындық тудырған тапсырма не сұрақ... Мен үйрендім не білдім... |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
«Поэмадағы ақын бейнесі» жазба жұмысы. |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе, неліктен? 2. Қолданылған дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал етті? 3. Сабақ кезеңдері уақытқа сай жүзеге асты ма? 4. Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды? Неліктен? 5. Сабақты жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Пороль: sabak@jospar
шағым қалдыра аласыз


















