Материалдар / "Қосу кестесі"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Қосу кестесі"

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қараша 2019
335
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Оқу ісінің меңгерушісі: Саримбетова С.Т

Күні:

 20.11.2019ж

Сыныбы:

1 «В»

Пәні:

Математика

Сабақтың тақырыбы

Қосудың ауыстырымдылық қасиеті

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін; 0 және 1-дің қасиетін  қолдану

1.1.2.4 бір таңбалы сандарды  ондықтан аттамай    қосу кестесін құру, білу және қолдану

Жетістік критерийлері

Барлық оқушылар орындай алады:

қосудың ауыстырымдылық қасиетін; 0 және 1-дің қасиетін қолданады;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады

Біртаңбалы сандарды қосу кестесін құру және азайтудың сәйкес жағдайларын қолданады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі, құрады және қолданады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Бір таңбалы сандарды қосу кестесін қолданып, қосу нәтижесін анықтауда меңгереді.

Пәндік лексика және терминология:

Ондық, бірліктер, қосу мен азайту компоненттері, қосу кестесі, қосудың ауыстырымдылық қасиеті.

Алдыңғы оқу:

0-ден 10- ға дейінгі сандар, бір таңбалы  қосу және азайту кестесі.

Ойлау деңгейлері:

Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийлері:

  1. 10 – ға дейінгі сандарды қосу кестесін құрастыра алады.

  2. Қосу мен азайтудың компоненттерін атай алады.

  3. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін біледі.

                                                                     Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

3 минут

Алақай-ау, алақай!

Бұдан былай мен енді

Емеспін жай балақай

Осыданда көлемді

Оқи алам өлеңді

Бардым бүгін мектепке,

Оқушымын мен енді!

Топтың атын қою:   «Қосу»   «Азайту»   «Теңдік»

 

Шаттық шебері

 

     

 

 

 

Топтың аттары

Сабақтың ортасы

17 минут

 

Өткен сабақты еске түсіру  «Кім жылдам»

5+4=       10-7=            

8 – 3=     9 * 6

Геометриялы  пішіндерді  ата?            

Дескриптор: білім алушы

-Қосу кестесін біледі, есептерді шығара алады.

- Геометриялық  пішіндерді біледі.

Тыңдалым.

Суреттерге қарап, қорытынды жаса.

3+1         1+3

4+2         2+4

3+2         2+3

Қосу амалында қосылғыштардың орнын ауыстырғанымен, қосындының мәні өзгермейді. Бұл – қосудың ауыстырымдылық қасиеті.

5+44+5

Шығарып көр. 

Жұмыс дәптерлерінің тапсырмасын орындату

Тақтамен жұмыс   Жазылым

2+7=7+2=                   1+8=8+1=               

1+7=7+1=                   3+5=5+3=

2+6=6+2=                   4+6=6+4=   

2+8=8+2=                   1+9=9+1=

Дескриптор:  білім алушы

-Қосудың ауыстырымдылық қасиетін түсінеді

-Дәптерге жаза алады

 

 

АКТ

 

 

 

Оқулық

 

 

                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жазба жұмыс дәптері

Сергіту сәті

3 минут

Он қолымда бес саусақ

Сол қолымда бес саусақ

Беске бесті қосқанда

Болып шықты он саусақ

 

Аяқталуы

 

15 минут

 

 

 

Серпілген сауал: -Тура санау   -Кері санау  -Үш тілде санау

Дескриптор: білім алушы

 -Берілген сұрақтарға  жауап бере  алады.

Топтық  жұмыс

 1-топ «Санның құрамын тап»  

 2-топ «Сандарды салыстыр»

 3-топ  «Түсіп қалған сандарды жаз»

Дескриптор: білім алушы

 -Топпен  бірігіп  жұмыс жасай  алады.

Қорытынды: «Менен сұрақ,сізден жауап»

Сұрағы бар жемістер ілініп тұрады.

Дескриптор: білім алушы

 -Берілген сұрақтарға  жауап бере  алады

 

 

Доп

 

Кеспе қағаздар  А3 парағы

 

 

 

 

 

        Жемістің суреттері

Сабақтың соңы

2  минут

Кері байланыс:   «Жұлдызың  жарқырасын»

Жұлдыздың суреттері

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау-оқушы білімін

Тексеруді қалай жоспарлайсыз?

 

 

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма

 



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!