Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Құндылық тар шеңбері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
3-бөлім: Мәдени мұра |
Мектеп: |
|||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||
Сабақ тақырыбы |
Құндылық тар шеңбері |
|||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
4.1.1.1- музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру; 4.1.2.1 - ән айту ережесін сақтай отырып, түрлі сипаттағы екі дауысты қарапайым элементтері бар әндерді орындау |
|||||||
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар:
|
|||||||
Бағалау критерийлері |
Оқушы:
|
|||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар : • тиісті пәндік терминологияны пайдалана отырып, музыканы талқылау және таладай Терминдер сөздігі: • мәдени мұра, музыкалық мұра; • халық әні; • күй, күй-аңыз; • халық аспаптары Сұхбат/хат үшін сыныпта пайдаланылатын лексика: Талқылауға арналған сұрақтар: - Күйдің көркем бейнесін жеткізу үшін қандай музыкалық көркемдеуші құралдар қолданған? - Аңызда қандай аспаптар туралы айтылған? - Аңызда қандай ұқсастық пен айырмашылық бар? |
|||||||
Құндылықтарды дарыту
|
Қазақтың мәдени мұрасын сурет, музыка, аңыз арқылы жеткізу. Өмір бойы білім алу. Мен, сыныптастарым және мұғалім - шығармашылық, зерттеу тобы. |
|||||||
Пәнаралық байланыстар |
Бейнелеу өнері, қазақ тілі. |
|||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Бұл сабақта АКТ қолдану дағдылары пайдаланбайды. |
|||||||
Бастапқы білім
|
Алдыңғы бөлімде оқушылар «құндылық» ұғымы туралы айтқан болатын: Олар музыкалық шығармаларды тыңдап, «Құндылықтар» бөлімінің тақырыбы бойынша әндер жаттады. Шығармашылық жұмыста махаббат, жақсылық, құрмет, мейірімділік, достық сияқты ұғымдар туралы айтылды. |
|||||||
Сабақ барысы |
||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы 5 минут |
Стартер Музыкалық сәлемдесу Мұғалім: - Сәлеметсізбе балалар, Оқушылар: - Сәлеметсізбе мұғалім. Мұғалім: - Қоңырау соғылды, Оқушылар: - Сабақ басталды. Мұғалім: - Отырындар. Оқушылар: - Рахмет. Дауыс жаттығулары Тақырыппен танысу Оқушыларға сабақтың мақсаттары мен міндеттерімен таңыстыру. |
Таныстырылым. |
||||||
Сабақтың ортасы 7 минут 10 минут 10 минут 3 минут |
1-тапсырма. Талқылау. Топтық жұмыс Иллюстрацияларды қарап, оларды мәдениеттің негізгі бағыттары бойынша бөліңіз. Өз таңдауыңызды түсіндіріңіз. Сұраққа жауап беріңіз:
2-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау Аңыздан үзінді қараңыз. Олардың атауын есіңізге түсіріңіз. Сұраққа жауап беріңіз:
Венн диаграммасында үш ұқсастық пен айырмашылығын көрсетіңіз. 3-тапсырма. Орындау Қазақтың халық әні «Еркем-ай» ды қайталаңыз және орындаңыз. Әнді екі дауыста айту. Бағалау Өзіңіздің және сыныптасыңыздың жұмысын түсініктеме бере отырып бағалаңыз. -Орындаған кезде не сәтті өтті? -Нені жақсарту керек? Оқушылар қол белгілерімен көрсетеді: Мен түсіндім; Мен түсіндім, бірақ кейбір сұрақтар бар; Мен ештене түсінген жоқпын. |
Ресурстар: https://www.youtube.com/watch?v=ndSqsU3OA_o – жетіген туралы аңыз https://www.youtube.com/watch?v=IyATq_6ussE – домбыра туралы аңыз «Еркем-ай» қазақ халық әні |
||||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия - Бүгін сабақта не үйрендік? (…………….) - Қандай тапсарма сендерге ұнады? (…………….) - Қандай тапсырма сендерге қиын болды? (…………….) - Бүгін сабақта не құнды болды? Неге? (…………….) - Музыкалық шығарма қандай бейнені жеткізеді? - Бейне сюжеттің негізгі ойы неде? - Менің білуімше, бүгін сәтті болды? (…………..) |
|
||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
Шығармашылық тапсырмаларды орындау барысында мұғалім көмек қажет ететін кейбір оқушыларға бағдар беріп отырады. |
Алған білімдерін бағалау мүмкіндігі болады: - алдын ала оқыту білімін қолдау; - практикалық тапсырманы бір-бірін бағалау; - сұратар арқылы; - бағалау критерийлері бойынша. |
Осы сабақта интертақтаны 10 минут пайдалану. Осы сабақты бейнелеу өнері, қазақ тілімен байланастыру мүнкіндігі бар.
|
||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |