Материалдар / Құқық негіздері пәнінен ҚМЖ І тоқсан 9 сынып 2024-2025 оқу жылы

Құқық негіздері пәнінен ҚМЖ І тоқсан 9 сынып 2024-2025 оқу жылы

Материал туралы қысқаша түсінік
Құқық негіздері пәнінен ҚМЖ І тоқсан 9 сынып 2024-2025 оқу жылы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Қырқүйек 2024
247
2 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

9 сынып

Құқық негіздері

1-тоқсан

«№.... орта мектебі» КММ_
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары-1

Бөлім:

9.1 Құқық түсінігі

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Күні:


Сынып:9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Құқық дегеніміз не және ол қоғамдық қатынастарға қалай әсер етеді?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

9.1.1.1 әлеуметтік нормалар жүйесіндегі құқық ұғымы мен ролін түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Құқық, әлеуметтік норма ұғымдарының мағынасын анықтап, құқықтың қо,амдыө қатынастардағы ролін көрсету.


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру

Өткен білімді еске түсіру

7 минут

Жаңа тақырыпқа қадам

3 минут




Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін

«Құрбыңа күн шуағындағы сөздерден басталған бір ауыз тілек айт» деген әдісті қолдану.

«Бағдаршам» әдісі арқылы оқушыарды 3 топқа бөлу

Мұғалім. «Миға шабуыл» әдісін қолданып, оқушыларға келесі сұрақ қою:

«Мен бұл пәннен нені күтемін?»

Дескриптор: Мұғалім пәннің негізгі мақсатымен, ерекшеліктерімен таныстыра келе, оқушылардың өздерінен сұрақ қою арқылы талқылау ұйымдастырады

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


ҚР Конституциясы. А. 2017

Адам.Қоғам. Құқық. Оқулық. А.2012

Тақырыптық суреттер

Сабақтың ортасы

Жаңа білім

5 минут













10 минут

DrawObject1













5 минут









10 минут



Сыныппен жұмыс.

Мұғалім. Тапсырма:

«Құқық», «мораль», «әлеуметтік норма», «құқықтық норма, «заң», «құқықтық мәдениет» ұғымдарына қатысты оқулықпен жұмыс жасаңыздар.

  1. Құқық ұғымы және құқықтық нормалар

  2. Құқық және мемлекет

  3. Құқықтың қоғам өміріндегі рөлі

Тапсырма: «Венн диаграммасын сызу арқылы мораль мен құқықтың айырмашылығы мен ұқсастықтарын анықтаңыздар»

DrawObject3 DrawObject2







ЕБҚ: оқушыға тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп беріледі.

М.: Сыныптық талқылау ұйымдастыру «Ойлан. Талқыла. Ойыңмен бөліс»

«Қоғамдық қатынастарды реттеудегі әлеуметтік нормалардың (мораль мен құқықтың) қайсысы маңыздырақ деп ойлайсыз? Барлық дәлелдеріңізді мысал келтіру арқылы қуаттаныз.

Елімізде құқық бұзушылықтардың орын алу себептері азаматтардың заңдарды білмеуінен бе, әлде құқықтық мәдениеттің төмен болуынан ба?

ЕБҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды

Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды



Дескриптор: Оқушылар топтық жұмыс негізінде аталған ұғымдарға түсініктеме беріпғ талдау, әрі бағалау жүргізеді



Дескриптор: оқушылар Венн диаграммасы арқылы мораль мен құқықтың айырмашылығы мен ұқсастықтарын анықтайды.

Дескриптор: Оқушылар мораль және құқықтық нормаларға қатысты мысалдар келтіре отырып талқылау жұмысын жүргізеді. Оқушылар критерийге сәйкес өзара бағалау жүргізеді




ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады











ҚБ «Алақан-жұлдыз»









ҚБ «Ең үздік жауап

ҚБ «Өзін-өзі бағалау»






Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесі

http://adilet.zan.kz

Ақпараттық мәтін



Үлестірмелі қағаздар







Суретте

Тірек-сызбалар

Кесте



Карта





ҚБ парағы

Сабақтың соңы

5 минут



Кері байланыс

Жалғастырыңыз:

Маған ... қызықты болды

Бұл ... қиындық туғызды

Осы ... мені ойландырды

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект


Үй тапсырмасы

Елімізде құқықбұзушылықтардың орын алу себептері азаматтардың заңдарды білмеуінен бе, әлде құқықтық мәдениеттің төмен болуынан ба? (10-20 сөйлем)



«№.... орта мектебі» КММ_
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары-2

Бөлім:

9.1 Адам және азаматтың құқықтары мен бостандықтары

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Күні:


Сынып:9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан Республикасында адам мен азаматтың қандай құқықтары мен міндеттері бар?


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

9.2.1.2 Қазақстан Республикасы Конституциясын талдау арқылы адамның және азаматтың конституциялық құқықтары, бостандықтары мен міндеттерін анықтау

Сабақтың мақсаты

ҚР Конституциясын талдау арқылы адамның және азаматтың конституциялық құқықтары, бостандықтары мен міндеттерін анықтау


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру

Өткен білімді еске түсіру

7 минут



Жаңа тақырыпқа қадам

3 минут




Ұйымдастыру: амандасу-түгендеу

I.Қызығушылықты ояту:

Б Сабақ тақырыбымен таныстыру үшін сыныпқа «Миға шабуыл» әдісі арқылы бейнебаян көрсету. Бейнебаян негізінде сыныппен талқылау ұйымдастыру:

  • Конституция дегеніміз не?

  • Неліктен ҚР Конституциясы қабылданды?

  • Конституция қандай бөлімдерден тұрады?

  • Конституцияның қандай маңызы бар?

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Дескриптор: Оқушылар өздерінің бастапқы білімдері мен бейнебаяның мазмұны арқылы жауап береді


ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Тақырыптық суреттер

Сабақтың ортасы

Жаңа білім

5 минут













10 минут













5 минут











10 минут



Ұғымдарды таныстыру:

«Конституция», «конституциялық құқықтар», «конституциялық-құқықтық мәртебе».

Мәтінмен жұмыс

Конституцияның баптарына сүйене отырып, азаматтың құқықтары мен міндеттерін анықтайды:

  1. Жеке құқықтар мен бостандықтар

  2. Экономикалық құқықтар.

  3. Саяси құқықтар мен бостандықтар.

  4. Әлеуметтік құқықтар.

1-тапсырма

Конституция азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының негізгі кепілі «иә» келісемін, «жоқ» келіспеймін тұжырымның біреуін алып дәлелдеңіздер және азаматтардың тағы қандай құқықтары мен міндеттерін ұсынар едіңіз?

ЕБҚ оқушылар маңызды тірек сөздерді жазып алады;

2-тапсырма

«File» әдісі бойынша Конституция баптарын қолдана отырып, адам және азаматтың конституциялық құқықтарын, бостандықтарын, міндеттеріне талдау жасайды


«F» - негізгі заңды анықтаңыз


«І»- негізгі ндсясын айқындаңыз


«L» - көтерілген негізгі анықтаныз


«Е» - Көтерілген мәселелерді өзіндік көзқарасыңызбен талданыз


ЕБҚ оқушыларына (есту, көру, қабылдау деңгейі төмен)қосымша қолдау көрсету мақсатында үлестірме материал беріледі.

Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды



Дескриптор:

өз жұмыстарын интеллект карта негізінде жасап, қорғай алады. Топтар бір-біріне сұрақ қою арқылы жауаптарын тексереді.



Дескриптор:

Оқушыны бір позицияны таңдайды

Өз позициясының себебін толық ашады

Өз позициясына кем дегенде 2 мысал келтіреді

Өз позициясына 3 сөйлеммен қорытынды жасайды







ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады











ҚБ «Алақан-жұлдыз»









ҚБ «Ең үздік жауап»













ҚБ «Өзін-өзі бағалау»









Ақпараттық мәтін



Үлестірмелі қағаздар













Суреттер









Тірек-сызбалар

Кесте



Карта







ҚБ парағы

Сабақтың соңы

5 минут



Кері байланыс

Бүгінгі сабақтан мен не білдім?

Сабақ барысында қандай қиындыққа кездестің?

Сабақ барысында қандай сұрақ туындады?



Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады

Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект



Үй тапсырмасы

«Қазақстан Республикасында адам мен азаматтың қандай құқықтары мен міндеттері бар?» тақырыпқа эссе жазыңыздар




«№.... орта мектебі» КММ_
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары-3

Бөлім:

9.1 Адам және азаматтың құқықтары мен бостандықтары

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Күні:


Сынып:9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Неліктен Қазақстан өзін демократиялық, зайырлы, құқықтық және әлеуметтік мемлекет ретінде жариялайды?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

9.2.1.1 конституциялық құрылым негіздерін түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Қазақстан демократиялық, зайырлы, құқықтық және әлеуметтік мемлекет екенін дәлелдеу


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру




Өткен білімді еске түсіру

7 минут





Жаңа тақырыпқа қадам

3 минут




І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ.Қызығушылықты ояту:

- Суреттің негізгі идеясы қандай?

  • Егерадам қай дінге жататынын өзі анықтаса және оны көрсету-көрсетпеуге хақылы болса, онда бұл қандай мемлекет болып табылады?

ІІ. Сабақтың тақырыбын, оқу мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау, талдау.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Презентация РР

Сурет https://laicismo.org/la-s




Сабақтың ортасы

Жаңа білім

5 минут












DrawObject4

10 минут





















5 минут





10 минут


Интерактивті тақтаға ҚР Конституциясының 1 бабын көрсету.

Бапта кездесетін жаңа ұғымдарды талдау. Демократия, зайырлы, унитарлы, құқықтық және әлеуметтік мемлекет ұғымдары аясында өздерің ассоциацияларын келтіру.

1DrawObject5 тапсырма: Ғаламторды пайдалана отырыпВенн диаграмасы арқылы зайырлы мемлекет пен діни мемлекеттің айырмашылықтары мен ұқсастықтарын анықтау.

DrawObject6







ЕҚБ маңызды кездесетін термин сөздерді атайды не жазып көрсетеді

2 тапсырма ҚР кесте бойынша сипаттау және басқа мемлекеттермен салыстыру.





ҚР сипаты

Белгілері

Артық

шылығы

Мысалы ретінде мемлекеттер

Демократиялық мемлекет




Құқықтық мемлекет




Зайырлы мемлекет




Әлеуметтік мемлекет




ЕБҚ: оқушыға тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп беріледі.

Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды

Дескрипторлар:

Зайырлы мемлекеттің кем дегенде 3 айырмашылығын анықтайды.

Діни мемлекеттің кем дегенде 3 айырмашылығын анықтайды.

Зайырлы және діни мемлекеттердің кем дегенде 3 ұқсастықтарын анықтайды.



Дескрипторлар:

Демократиялық мемлекеттің белгілерін, артықшылықтарын анықтайды, кем деген де 2 мысал келтіреді.

Құқықтық мемлекеттің белгілерін, артықшылықтарын анықтайды, кем деген де 2 мысал келтіреді.

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



Өзара дескриптор бойынша бағалау.











ҚБ «Алақан-жұлдыз»



ҚБ «Ең үздік жауап»

ҚБ «Өзін-өзі бағалау»







http://adilet.zan.kz/kaz/search/docs/va= %9D%D0%A1





Венн диаграмма,

ноутбуктар, ғаламтор









Ақпараттық мәтін











Үлестірмелі қағаздар







Суреттер





Сабақтың соңы

5 минут



Кері байланыс

  • Қиын болды…

  • Бүгін мен білдім…

  • Қызықты болды…



Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады

Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект



Үй тапсырмасы

Әлемнің бір мемлекетінің конституциясын зерттеу, артықшылықтарын анықтау.


«№.... орта мектебі» КММ_
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары-4

Бөлім:

9.1 Азаматтық құқық түсінігі

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Күні:


Сынып:9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Азаматтық құқық қоғамдық қатынастарды қалай реттейді

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

9.3.1.1азаматтық құқық ұғымы мен қағидаларын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Азаматтық құқық ұғымын түсіну

Азаматтық құқық қағидаларын түсіну


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру




Өткен білімді еске түсіру

7 минут










Жаңа тақырыпқа қадам

3 минут




Қызығушылықты ояту

мұғалім азаматтық құқық түсінігін түсіндіруге кіріседі.

Суреттерді көрсете отырып, сабақ тақырыбына шағын шолу жасаңыз.





  • Не көріп тұрсыз?

  • Осы қоғамдық қатынастарды қандай құқықтың саласы реттейді?

  • Осы құқық саласына жататын тағы қандай қоғамдық қатынастарды қосып айтар едіңіздер?

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Тақырыптық суреттер

Сабақтың ортасы

Жаңа білім

5 минут













10 минут

































5 минут
























10 минут



Мәтінмен жұмыс

Мәтін және бейнероликпен жұмыс. Оқушылардың материалды қабылдау қабілеттерін ескере отырып, азаматтық құқық туралы (азаматтық құқық ұғымы, қағидалары, қоғамдық қатынастары мен субъектілері көрініс тапқан) мәтін және бейнеролик (қосымшада) ұсынылады.

ЕБҚ: оқушы шығарылып берілген тапсырманы орындайды

Оқушыларға ұсынылатын тапсырма:

оқушылар материалмен танысып болғаннан соң, азаматтық құқық ұғымының анықтамасын, оның негізгі қағидаларын, объектілері мен субъектілерін анықтайды.

Оқушыларға кестеде мүліктік және мүлік емес қатынастарды ажыратуды сұраңыз

.

мүліктік қатынастар

мүлік емес қатынастар









Оқушыларды құқықтық қабілеттілік пен іс-әрекеттік қабілеттілік ұғымдарымен таныстырыңыз. Оқушыларға тапсырма:

оқушыларға жас ерекшелікке байланысты іс-әрекеттік қабілеттілікке мысалдар келтіру арқылы кестені толтыруды тапсырыңыз.

.

Іс-әрекеттік қабілеттілік

18 жасқа дейін

Толық 18 жас

Шектелген






Сыныпқа құқық және әрекет қабілеттілігіне қатысты жас ерекшелігіне байланысты іс әрекетін сәйкестендіру тапсырмасын беріңіз.

0 – 3

Есім иеленуге құқығы бар

3-6

Балабақшаға баруға құқығы бар

6 жастан бастап

Мектепке баруға құқығы бар

10 жасынан бастап

Заңды тұрғыда шешім қабылдау құқығы (ажырасу барысында кіммен қалуын таңдау жасайды, баланың пікірі, егер бұл пікір оның мүдделеріне қайшы келмейтін болса, ескеруге міндетті)

14-18

Өз табысы, стипендиясы, басқа кірістеріне иелік ету құқығы

18

Толық әрекетқабілеттілікке ие

25

Судья болуға құқығы бар

40

Президенттіке сайлануға құқығы бар

ЕБҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды

Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды





















Дескрипторлар:

Мүліктік қатынастар мен құқықтарды ажыратады.

Мүліктік емес қатынастар мен құқықтарды ажыратады

Дескрипторлар:

- жас ерекшелігіне байланысты іс-әрекеттік қабілеттілікті көрсететін кестені толтырады;

- жас ерекшелігіне байланысты іс-әрекеттік қабілеттілікке 1-2 мысалдар келтіреді







ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



























ҚБ «Алақан-жұлдыз»









ҚБ «Ең үздік жауап»













ҚБ «Өзін-өзі бағалау»









Ақпараттық мәтін



Үлестірмелі қағаздар













Суреттер









Тірек-сызбалар

Кесте



Карта







ҚБ парағы

Сабақтың соңы

5 минут


Кері байланыс

Не білдім?

Не көрдім?

Не түсіндім?

Нені жетілдіруім керек?

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады



Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект



Үй тапсырмасы

Азаматтық құқық қоғамдық қатынастарды қалай реттейді



«№.... орта мектебі» КММ_
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары-5

Бөлім:

9.1 Еңбек құқығы түсінігі

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Күні:


Сынып:5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

ҚР Конституциясының 24-ші бабы нені көздейді?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

9.4.1.1 еңбек құқығы ұғымын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Еңбек құқығы туралы біледі және оның қажеттілігін түсінеді


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру



Өткен білімді еске түсіру

7 минут


Жаңа тақырыпқа қадам

3 минут

М Сабаққа кіріспе жасаңыз.

1 тапсырма: Еңбектің адам өмірінде алатын орны мен маңызы жайлы үлгі–өнеге беретін аңыз немесе оқиғаны талданады.

Б Оқушыларға мынадай сұрақтар қойылады:

  1. Берілген аңыз не туралы?

  2. Сіз оны қалай түсінесіз?

  3. Қандай ой түюге болады?

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Дескриптор:

Аңыз мазмұнын түсінеді

Аңыздағы негізгі мәселені анықтай алады

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Тақырыптық суреттер

Сабақтың ортасы

Жаңа білім

5 минут













10 минут






















5 мин





10 минут



Еңбек құқығы саласын зерделеу маған не береді деген сұрақ аясында

«Ойлан. Талқыла. Ойыңмен бөліс» тапсырмасын орындайды.

1 тапсырма:

Еңбек туралы мақал мәтелдер, өмірден мысалдар келтіре отырып, төмендегі сұрақтарға жауап береді:

  1. Мақалдардың шығу себептері неліктен қажет болды?

  2. Неге адамдар осындай мақал-мәтелдерді өмірлерінде қолданды?

Еңбек жайлы өзіндік ойлануға мүмкіндік беріледі

ЕБҚ оқушы (көру және есту қабілеті төмен) сұрақтарға жауапты жазбаша ұсынады.

2 тапсырма: анықтаманы өз сөзімен түсіндіру.

Еңбек құқығы — меншіктің түріне, шаруашылықты жүргізудің ұйымдық-құқықтық пішіміне қарамастан, кәсіпорын (мекеме, ұйым) қызметкерлерінің еңбегін ұйымдастыру саласындағы қарым-қатынастарды реттеп, олардың әлеуметтік құқыларын қорғайтын нормалар жиынтығы.

. Олар ҚР Конституциясының 24-бабының 4-тармағын оқып, мағынасын түсіндіреді.

ЕБҚ оқушыға қолдау көрсету мақсатында суреттің үлкен нұсқасын ұсынамын.

3 тапсырма:

Бап тармақтарына сәйкес проблемалық жағдаяттарды ойлап тауып, шешімдерін табуды жасайды.

ЕБҚ: оқушы шығарылып берілген тапсырманы орындайды

Дескриптор:

Мақал-мәтелдердің түпкі ойын түсінеді

Мақал-мәтелдердің еңбек мәселесін жеткізу жолдарын талдай алады

Дескриптор:

Мәтінді оқиды және түсінеді

Мәтіндегі ойды анықтайды және қолдана алады



Дескриптор:

кәсіпті еркін таңдау көрсетеді

еңбектегі теңдік біледі

еңбек дауларын шешу мәселесін талдайды

тынығуға құқылы екендігін бағалайды

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады











ҚБ «Алақан-жұлды



ҚБ «Ең үздік жауап»









ҚБ «Өзін-өзі бағалау»








Ақпараттық мәтін



Үлестірмелі қағаздар

Қазақстан Республикасының Конституциясы.

http://adilet.zan.kz













Суреттер









Тірек-сызбалар

Кесте



Карта







ҚБ парағы

Сабақтың соңы

5 минут



Кері байланыс

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмыстыжалғастыруқажет


Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект


Үй тапсырмасы

Еңбек: құқық па, әлде міндет пе?» екі тұжырымның біреуін дәлелдеңіз


«№.... орта мектебі» КММ_
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары-6

Бөлім:

9.1 Неке және отбасы құқығы түсінігі

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Күні:


Сынып:5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Заңнамада отбасы қалай қорғалған?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

9.5.1.1 неке және отбасы ұғымдарын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Неке мен отбасының қоғамдағы маңызды ролін түсінеді


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру




Өткен білімді еске түсіру

7 минут










Жаңа тақырыпқа қадам

3 минут




Сабақ тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстыру. Әңгімелесу.

Зерттеу сұрақтары:

  • Отбасы деген не?

  • Неке деген не?

  • Мемлекет отбасын қалай қорғайды?

Отбасы мүшелерінің қандай құқықтары болады?

Бастапқы стимул. Диалог. «Мерейлі отбасы-2018» концертінен сурет немесебейнематериалдан үзінді көрсетіп әңгімелесу.

  • Бұл бейнематериалда көрсетілген «Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсының мақсаты не?

  • Осы конкурсқа қатысқан отбасылар нені насихаттайды?

Мемлекеттік хатшы Г.Әбдіхалықова сөзінде қандай құндылықтар туралы сөз етті?

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Тақырыптық суреттер

Мерейлі отбасы-2018» концерті

https://www.youtube.com/


Сабақтың ортасы

Жаңа білім

5 минут













10 минут

































5 минут









10 минут



Мәтінмен жұмыс

Зерттеу мен талдау.

Қысқаша шолу. (проблемалы баяндау, 3 минут) ҚР Конституциясында отбасы туралы қандай баптар бар? 18-баппен таныстырып, мысал келтіріп түсіндіру.

1-тапсырма. Сыныптамүмкіндік болса, «Отбасы құндылықтарын сақта» бейнебаянын көрсетіп, зерттеу сұрақтары аясында неке, отбасы ұғымдары туралы пікір алмасу, талқылау ұйымдастырылады. (оқушылар қажетті ақпаратты түртіп жазып алады немесе дайын мәтіндер таратылады)

Отбасы - бірлесіп күн көретін туыстық қатынаста тұратын адамдар тобы.

Еркек пен әйелдің арасындағы тең құқықтық одақты неке деп атаймызОтбасылық өмір қалыбы, көбінесе ұлттық дәстүрлер мен әдет-ғұрыптарға сүйенеді (үлкендерді қадірлеу, отбасын қамтамасыз ету оның басшысы ретінде толықтай ер адамға жүктеледі, туысқандарды қадірлеп, құрметтеу).

Отбасылық қатынастарды реттейтін құқықтық нормалардың жиынтығы отбасылық құқық деп аталады.

ЕББоқушыға суреттер/иллюстрациялар ұсынылады;

2-тапсырма..

  1. Отбасының атқаратын функциясы.

  2. Отбасының құндылықтары.

  3. Отбасы мүшелерінің құқықтары

Оқушыларға «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралыҚР 2011 жылғы 26 желтоқсандағы № 518-ІV Кодексі» (Қосымша 1)баптары таратылады.

Оқушылардың өздері дескрипторларға сай бағалайды, мысалы, бірнеше оқушыны «эксперт» ролінде қойып бағалатуға болады.

3-тапсырма. «Мерейлі отбасы қандай болуы керек?» атты шағын ой толғау жазу.

ЕБҚ оқушылар негізгі термин сөздерді мәтіннен анықтайды;


Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды









Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.





Дескрипторлары:

Топтың тақырып мазмұны бойынша жауап іздеп зерттейді;

Отбасының қызметінің маңыздылығы туралы қорытынды жасайды.

Өз пікірлерін дәйектеп, постер жасап түсіндіреді.

Дескрипторлары:

Отбасы құндылықтарына кем дегенде 2 аргумент және дәлел келтіреді.

Кем дегенде 2 дәлел келтіреді.

Қорытынды ой түйін жасап, мәселені шешу жолын ұсынады.

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады











ҚБ «Алақан-жұлдыз»









ҚБ «Ең үздік жауап»













ҚБ «Өзін-өзі бағалау»








Ақпараттық мәтін



Үлестірмелі қағаздар













Суреттер









Тірек-сызбалар

Кесте



Карта



Құқық негіздері : жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану-математика бағытындағы 10-сыныбына арналған оқулық / Ө. Қопабаев, Айтхожин, Қ. Қыдырқожаева, Н. т.б.





ҚБ парағы

Сабақтың соңы

5 минут



Кері байланыс

нені білдім,

нені үйрендім,

нені білгім келеді?

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект


Үй тапсырмасы

Заңнамада отбасы қалай қорғалған?





«№.... орта мектебі» КММ_
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары-7

Бөлім:

9.1 Әкімшілік құқық түсінігі

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Күні:


Сынып:9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Әкімшілік құқық қандай қоғамдық қатынастарды реттейді?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

9.6.1.1әкімшілік құқық ұғымын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Әкімшілік құқық ұғымын түсіндіру


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру




Өткен білімді еске түсіру

7 минут


Жаңа тақырыпқа қадам

3 минут




Оқушыларды сабаққа әзірлеу, сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысу.Ынта-зейіндерін сабаққа аудару;

Экологиялық құқық: ұғымы, пәні, әдістері, қағидаттары, жүйесі

Экологиялық мәселелер: түрлері, шешу жолдары

Экологиялық заңдар

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Тақырыптық суреттер

Сабақтың ортасы

Жаңа білім

5 минут













10 минут

































5 минут
























10 минут



ІІІ. Жаңа білімді меңгеру

  1. Әкімшілік құқық: түсінігі, пәні мен жүйесі

  2. Әкімшілік құқықтың реттеу әдістері

  3. Әкімшіліқ құқық бұзушылық және әкімшілік жауапкершілік

Әкімшілік құқық Қазақстан құқығының іргелі саласы болып табылып, конституциялық және азаматтық құқықтармен қатар қоғамдық қатынасты реттеуде жетекші орын алады. Әкімшілік құқық дегеніміз - мемлекеттің мүддесі қорғалатын және танылатын көпшілік құқықтың нормалары.

Әкімшілік-құқық қатынас қатысушыларының бірі болып әрқашан мемлекеттік –билік өкілеттілігіне бөліп берілген мемлекеттік орган (лауазымды тұлға) кіреді (қатысады ). Сол себепті әкімшілік-құқық қатынас ереже бойынша әрқашан теңсіздік субординация қатынасы, оның бір жағы- мемлекеттік –билік өкілеттілігіне бөліп берілген орган басқарушы (басқару субъектісі) ретінде, ал басқасы басқарылушы (басқару объектісі) ретінде кіреді (қатысады).

Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы ҚР Кодексіне сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар(теріс қылық) деп мемлекеттік немесе қоғамдық тәртіп, меншік, азаматтардың бостандығы мен құқығы, құқыққа қайшы басқарудың белгіленген тәртіптері , айыпты (қасақана немесе абайсыз) әрекеттілік немесе әрекетсіздіктер танылып, осылардың бәріне заң тұрғысынан әкімшілік жазаға тарту қарастырылған.

Әкімшілік жауапкершілік- бұл заңды жауапкершілік түрі, ол жасаған әкімшілік құқық бұзушылығы үшін мемлекеттік-биліктік сипатынан белгілі бір айыру претерпевать тұлғаның міндетін анықтайды.

Жаңа сабақты бекіту.

16 жасқа дейінгі жұмысшылар мен оқушылар үшін апталық еңбек уақытының ұзақтығы:

А) 24 сағат

В) 36 сағат

С) 40 сағат

Д) 20 сағат [А]

16 жастан 18 жасқа дейінгілерге апталық жұмыс уақытының ұзақтығы:

А) 24 сағат

В) 40 сағат

С) 36 сағат

Д) 20 сағат [С]

Адамның құқығына, мүлкіне шектеу жасалатын (ақшалай айып, мүлкін тәркілеу) мемлекеттік мәжбүрлеу шарасы:

А) қылмыстық жаза

В) әкімшілік жаза

С) салық салу

Д) қоғамдық жұмыстарға тарту [В]

ЕБҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды

«Серпілген сауалдар»

Әкімшілік құқық ұғымы дегенді қалай түсінесің?

Әкімшілік-құқық қандай қоғамдық қатынастарды реттейді?

ЕБҚ оқушылар негізгі термин сөздерді мәтіннен анықтайды;


Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды





























Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды.













































Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.






ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады













ҚБ «Алақан-жұлдыз»























ҚБ «Ең үздік жауап»























ҚБ «Өзін-өзі бағалау»








Ақпараттық мәтін



Үлестірмелі қағаздар













Суреттер





А. Маханбетова, Б. Жұбанышев. Құқық негіздері. 10 сынып. Әдістемелік нұсқау.

Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесі

http://adilet.zan.kz



Қазақстан Республикасы

Президентінің ресми сайты

http://www.akorda.kz/



Сайт законов РК

http://www.zakon.kz/4603298-v- z



Әкімшілік құқық бұзушылық

Кодексінің жаңа редакциясы http://www.youtube.com/watch?v=



Қазақстан Республикасының мемлекеттік нышандары туралы Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 4 маусымдағы N 258 Конституциялық заңы. "Егемен Қазақстан" 2007 жылғы 5 маусым N 152-156



Таранов А. ҚР Әкімшілік құқығы. – Алматы: Баспа, 2003





Тірек-сызбалар

Кесте



Карт

ҚБ парағы

Сабақтың соңы

5 минут



Кері байланыс

Жалғастырыңыз:

Маған ... қызықты болды

Бұл ... қиындық туғызды

Осы ... мені ойландырды


Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект


Үй тапсырмасы

«Әкімшілік құқық қандай қоғамдық қатынастарды реттейді?»

«Жағдаяттармен жұмыс.


«№.... орта мектебі» КММ_
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары-8

Бөлім:

9.1 Қылмыстық құқық түсінігі

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Күні:


Сынып:9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қылмыстық құқықтың басқа құқық салаларынан ерекшелігі неде?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

9.7.1.1қылмыстық құқық ұғымын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Қылмыстың белгілері мен түрлерін ажырату


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру




Өткен білімді еске түсіру

7 минут










Жаңа тақырыпқа қадам

3 минут




Танысу бөлімі.

Мұғалімнің өз басына сот қызметкері судьяның бас киімі мантиясын киіп келумен басталады. Ресми түрдегі сәлемдесу рәсімі: «Сәлеметсіздер ме, бүгін біз ерекше істі қарайын деп отырмыз» деген кіріспе арқылы оқушылар назарын жаңа тақырыпқа қарай бағыттаумен жүргізіледі.

ЕБҚ оқушыны өзін сыныптан шеттетілгендей сезінбеуі үшін мұғалімнің үстеліне жақын, мінез-құлқы жайлы балалардың тобына орналастыру.

Сабақ барысы:

Жаңа сабақ тақырбына ой түрткі болатын

Ситуациялық суреттер:



Қойылатын сұрақтар:

  • Мына суреттерде нелер көрсетілген?

  • Қандай әрекет түрлерін көріп тұрсыңдар?

  • Суреттердің мазмұнына қатысты қандай ойлар түюге болады?

  • Сонымен бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар?



Осы сұрақтарға оқушылар ойланып жауап бергеннен кейін, ойларын жинақтап дәптерлеріне түсіреді.

Ұсыныс:

Оқушылар суреттен сабақ не жайлы екенін түсіну қажет.

Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтағаннан кейін, оқу мақсаттарымен танысып, өз алдарына осы мақсаттарды тағайындайды.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Тақырыптық суреттер

Сабақтың ортасы

Жаңа білім

5 минут













10 минут

































5 минут
























10 минут



Сабақ барысы:

Материалдар түсіндірілімі барысы:

Терминдік анықтамалар:

Қылмыс – бұл құқық бұзушылықтың бір түрі. Қылмыс басқа құқық бұзушылықтардан, оның қылмыстық заңмен белгіленетіндігімен және оны жасағанда қылмыстық жауапкершіліктің болуымен ерекшеленеді.

«Қылмыс» ұғымы Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 9 – бабында берілген: «Осы кодексте жазалау қатерімен тыйым салынған қоғамдық қауіпті әрекет – қылмыс деп танылады».



Қылмыс –

жазалау мүмкіндігімен тиым салынған, қоғамға қауіпті әрекет немесе әрекетсіздік

Ереже –

орындауға тиісті міндеттердің жиынтығы

Жаза –

соттың үкімі бойынша қылмыс жасады деп танылған азаматтарға қатысты әр елдің Қылмыстық заңдарында көрсетілген баптарға сәйкес қолданылатын мәжбүрлеу шарасы.

ЕББ оқушыға суреттер/иллюстрациялар ұсынылады;

Қылмыстың салалық түрлері:

Өмірге қарсы қылмыстар –

адамның өміріне үлкен қауіп төндіруі мүмкін қылмыс түрі;

Денсаулыққа қарсы қылмыстар –

адам ағзасының қалыпты жұмыс істеуіне жеңіл, орташа, ауыр дәрежеде зиянын тигізетін қылмыс түрі

Терроризм –

саяси және т.б. әр түрлі мақсаттарды сылтауратып күш қолданатын қылмыс түрі;

Экономикалық қылмыстар –

Қылмыстық құқық бойынша мүліктік және өндірістік қатынастар, азаматтардың, заңды тұлғалардың жергілікті және мемлекеттік құрылымдардың экономикалық құқықтары — ортақ қол сұғу объектісі болып табылатын қылмыс түрлерінің бірі.

Әскери қылмыстар –

соғыс заңдары мен дәстүрлерін бұзу арқылы қазаға душар ету, азаптау, құлдыққа алып кету, кепілдегілерді өлтіру түрінде көрінетін қылмыс түрі.

Қылмыс жасау сатылары:

Қылмысқа дайындалу

Қылмыс жасауға оқталу

Аяқталған қылмыс

бұл адамның қылмыс жасау құралдары мен қаруларын іздеуі, дайындауы немесе ыңғайлары қылмыс жасаушыларды іздеуі, қылмыс жасауға не байласу немесе қылмыс жасауға қасақана басқа да қолайлы жағдайлар жасауы, егер қылмыс мұндай жағдайда адамның еркінен тыс мән-жайларға байланысты аяғына дейін жеткізілмесе

Тікелей қылмыс жасауға тура бағытталған ниетпен жасалған іс-әрекет (әрекетсіздік), егер бүл орайда қылмыс адамға байланысты емес мән-жайлар бойынша ақырына дейін жеткізілмесе, қылмыс жасауға оқталу болып танылады.

Егер адам жасаған әрекетте қылмыс құрамының барлық белгілері болса, онда қылмыс аяқталған болып есептеледі. Кейбір қылмыстар белгілі бір қоғамға қауіпті жағдай туғызғында ғана аяқталған болып есептеледі.



  • талқылау жұмыстары

  • жұмыс шарты:



Кейс Стадилер:



кейс –стадийі:

Марат пен Салтанатқаласыртынадемалуғашықты. Демалысжақсыөтіпжатқанеді, оларғақолтықтарындаарақтары бар арақішкенүшжігітжасотбасынатиісебастады. Әртүрлібалағатсөздер, артықәзілдерайтты. Дайындапқойғантүскіастарынжепқойды. Жолдасыүндемейтұрды. Өйткені, бұлжігіттерешкімніңалдындатоқтамайтындығынолжақсытүсінді. АрақішіпалғандарМаратқабіздіүйімізгеапарыптастадепбұйрықберді. Осы кезде Марат алыстанбірмашинаныкөрді. Жақындағанда «Көмектесіңдер» депайқайлады. Шофер естігенжоқ. ЖігіттерМараттыұруғакележатады. Сонда Марат багажниктенбалтаныалып, кележатқанбіріншіжігіттібасынанұрыпқұлатады.

  • Сұрақ:

Марат құқықтық жауапкершілікке тартыла ма? 
Источник: 
http://bilimkozy.idhost.kz/425-zhassprmderd-ylmysty-zhauapkershlg.html




2 кейс –стадийі:

  • Көршінің «көмегі»»

Азаматша Бейсенкүл өзінің терезесінен бірнеше күн бойына екі жасөспірімді қадағалады. Екі жасөспірім көрші қабаттағы үйде тұрады. Қанат пен Жомарт бірнеше күн қатарынан азамат Есеновтың машинасын түртіп айналып қарап жүрді. Бір күні таңертең Есенов есігінің алдына шықса машинасының екі доңғалағы жоқ екен . Бұны естіген Бейсенкүл есіктің алдына шығып: «Сенің машинаңның доңғалағын ұрлаған Қанат пен Жомарт. Өйткені олар сенің машинаңды бірнеше күн бойы айналшақтап жүрген», - деді.

Сұрақтар :

  • 1. Азаматша Бейсенкүл дұрыс жасады ма?

  • 2. Мұндай жағдайда Бейсенкүл не істеуі керек еді

  • 3. Бейсенкүл біреуге жала жапқан сөзі үшін жауап бере ме? 
    Источник: 
    http://bilimkozy.idhost.kz/425-zhassprmderd-ylmysty-zhauapkershlg.html



3 кейс –стадийі:

  • Көшедегі көрініс

Асқар: Шыңғыс бүгін Камалдың баласының тойы ғой, білесің бе?

  • Шыңғыс: Ия, ия, айтпақшы Дамирлер бүгін жиналайық, той қызықтаймыз деген. Саған хабарласқан жоқ па?

  • Асқар: Жүр, ендеше солай қарай барайық, бар қызықтан құр қалармыз.

  • Шыңғыс: Кеттік, жолшыбай Ердосқа соға кетейік, ол да барар мүмкін.

  • Асқар: Ердос, біз той болып жатқан жерге бара жатырмыз. Балалар да сол жақта жүр, бізбен бірге жүрсеңші.

  • Ердос: Жоқ, мен әуелі ата – анама ескертуім керек, әйтпесе алаңдайтын шығар.

  • Асқар: Ту, ата – анаңа ескертіп не істейсің, біз секілді айтпай кетіп қалмайсың ба, сұрансаң, жібермей қалады

  • Ердос: Жоқ, балалар, мені жібермейді, бара алмаймын. Ол жақтан ішімдік ішкен адамдар кездесіп, бір нәрсеге душар болармыз.

  • Асқар: Онда өзің біл, ертең «көп қызықтан қалдым» - деп өкініп жүр ме!

  • Шыңғыс: Осы кезден бастап көшеге үйрене бермейсің бе? 

Сұрақтар:



4 кейс –стадийі:

Бір топ киноактерлер тауда көркем фильм түсіріп жатады. Көріністерде қолданылатын мылтықтары бытырасыз оқтармен жарақтанған, тек қана дыбыс береді. Үзіліс уақытында Төреханов Әшімовты азғырады. Оның жоспары бойынша «екеуміз Едіресовты тоғайға алып кетіп, ағашқа байлап, өтірік қорқытып, бытырасыз дыбыс мылтықпен атып қорқытайық», дейді. Осы жоспар бойынша олар Едіресовты «қорқытады» да Төреханов Әшімовке «ат» деп мылтық береді, бірақ оған әдейі бытырасыз емес, нағыз оқ салып қояды. Одан қаперсіз Әшімов шүріппені басып қалады. Нәтижесінде – Едіресов ауыр жарақат алады.  

  • Сұрақтар:

  • Төреханов пен Әшімовтің жауаптылығы қандай?

  • Қылмыс орындаушысы болып кім табылады?

  • Әшімовтің әрекеті қасақаналықты білдіре ме?

  • Дереккөзі: Оқу жоспары, Құқық негіздері, 9 –сынып, 2014 жыл

ЕБҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды



Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды









Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды.



















Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.















Анықтамалық түсіндірілімдерден кейін, оқушыларды төрт топқа бөліп, олардың талқылауына тақырыптық кейс стадилерді ұсыну.



































ситуациялардағы нақты мысалдарды қарастырып, ҚР Конституциясы және ҚР Қылмыстық Кодексін негізге ала отырып, өз шешімдерін ұсынады





















ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады











ҚБ «Алақан-жұлдыз»









ҚБ «Ең үздік жауап»













ҚБ «Өзін-өзі бағалау»









Ақпараттық мәтін



Үлестірмелі қағаздар



















Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесі

http://adilet.zan.kz



Қазақстан Республикасы Президентінің ресми сайты

http://www.akorda.kz/









Суреттер







ҚР Қылмыстық Кодексі

http://bilimkozy.idhost.kz/425-zhassprmderd-ylmysty-zhauapkershlg.html



















http://bilimkozy.idhost.kz/425-zhassprmderd-ylmysty-zhauapkershlg.html









Тірек-сызбалар

Кесте



Карта







ҚБ парағы

Сабақтың соңы

5 минут



Кері байланыс

  • Қиын болды…

  • Бүгін мен білдім…

  • Қызықты болды…





Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады



Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект



Үй тапсырмасы

«Қоғамдағы қылмысты болдырмауға қатысты менің мүмкіндіктерім және қосатын үлестерім» тақырыбында әрекеттер тізбесі жүйеленген инфографика құрастыру




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ