Құс ұясын бұзбайық! 3 сынып ҚМЖ

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Құс ұясын бұзбайық! 3 сынып ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ, ҚМЖ, түрлі әдіс-тәсілдер
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

ҚОРШАҒАН ОРТА

Мектеп:

ШҚО ББ Алтай ауданы бойынша ББ «Средигорное орта мектебі» КММ

Педагогтің аты-жөні

Имашпаева Акнур Ардабековна

Күні:

30.03.2023

Сынып: 2

Қатысушылар саны: 8

Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы

2-сабақ. Құс ұясын бұзбайық!

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.4.1 суретті жоспар және тірек сөздер/сұрақтар негізінде шағын мәтінді мазмұндау;

2.2.2.1 сюжетті сурет негізінде сөйлеу (2–3 сөйлем).

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: сұрақтар негізінде шағын мәтінді мазмұндайды, сурет бойынша сөйлемдер құрайды.

Оқушылардың көбі жасай алады: сурет бойынша сөйлемдер құрайды.

Оқушылардың кейбірі жасай алады: тірек сөздер/сұрақтар негізінде шағын мәтінді мазмұндайды.


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (5 мин)

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Көңіл күйді анықтау.







Топқа бөлу. «Пазл» әдісі арқылы сыныпты 2 топқа бөледі.

Бір параққа өзінің көңіл күйін табиғат құбылыстары арқылы келтіретін сурет салады: (Күн, бұлт, жаңбыр, қар, ... т.б). Олар суреттерін бір-біріне көрсетеді. Оларға сабақтың аяғына

дейін көңіл күйлерін көтеріңкі деңгейге жеткізу жұмысы тапсырылады.


Берілген суреттердің бөліктерін әр оқушы таңдап, құрайды. Суретті құрау арқылы топқа бөлінеді.

ҚБ: мадақтау

Күн, бұлт, жаңбыр, қар суреттері






Пазл бөлшектері

Сабақтың ортасы (35 мин)

Сабақ тақырыбы мен мақсатын айту.

Жаңа сөздер: шыбық, балшық, жұмыртқа, жапырақ.










Жаңа сөздерді қайталайды, есте сақтайды.





жаңа сөздер, суреттер


интербелсенді тақта,

бейнесюжет


Дәптердегі №1 тапсырма. 1-тапсырма. Оқиық.

Өлеңді оқы, сұраққа жауап бер.


2- тапсырма. Тақырып бойынша мультфильм көру.



3-тапсырма. Айтайық. Ертегі мазмұны бойынша суреттердің ретін тап. Сурет

бойынша мазмұнын айт.




2-тапсырма. Тыңдайық. Дұрыс – бұрыс сөйлемді тап.

  1. Қарлығаш ұя салыпты.

  2. Жылан қарлығаштың ұясына шығады.

  3. Қарлығаш көкектен көмек сұрапты.

  4. Қарлығаш құмырсқадан көмек сұрапты.

  5. Қарлығаш қарғадан көмек сұрапты.

  6. Қарлығашқа дәуіт көмектесіпті.



Сергіту сәтін жүргізу.







4-тапсырма.Жазайық.

Сөйлемдерді толықтырып жаз.

Керекті сөздер: ұя, бұзуға, балшықтан.






Сабақты қорытындылау :

  • Бүгінгі сабақ не туралы?

  • Қандай жаңа сөздермен таныстыңдар?

  • Құстың ұясын бұзбаймыз ба?

Дәптермен жұмыс.

Мәтінмен жұмыс.

Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқиды.



«Қарлығаш пен дәуіт» фильмін көреді. Сөйлемдердің қайсысы дұрыс емес екенін айтады.


Топтық жұмыс.

«Ертегі құрастыру» әдісі.

Бастаушы ертегінің бірінші сөйлемін айтады. Қалғандар бір-бір сөйлемнен өздері қалауынша ертегінің сюжетін құрастырады.

Қатысушылардың қиял жүйріктігі, тіл

байлығына қарай түрлі ертегі құрастырылып шығады.

Дескриптор:

ертегі мазмұны бойынша суреттердің ретін табады;

  • сурет бойынша мазмұнынайтады;

  • сөйлемдерді толықтырыпжазады;

- қажетті сөздердіқолданады.

.

Дескриптор:

  • өлең не туралы екенін айтады;

  • фильмді мұқият көреді;

суретпен жұмыс жасайды.

  • дұрыс сөйлемдерді табады;





Сергіті сәті.

«Боди-арт» әдісі. Барлық қатысушылар бірінің артына бірі тұрады. Соңғы ойыншы алдыңғының арқасына өзі қалаған суретті салады, ол ойыншы ненің суретін сезінгенін өзінің алдындағы оқушыға салады. Соңғы және бірінші баланың суреттері салыстырылып, кімнің тұсынан ағаттық кеткені анықталады.


Дәптермен жұмыс.

Жазылым тапсырмасын орындайды






Қорытындылау сұрақтарына жауап береді.












«Эмоциялық бағалау»

(Шіркін! Алақай! Қап!)







«Бағдаршам» әдісі.


ҚБ: бірін-бірі бағалау










ҚБ: «Бес бармақ» әдісі












Бейнебаян














Қима қағаздар



















Қима қағаздар



Сабақтың соңы (5 мин)

Кері байланыс.





Үйге тапсырма.

Тақырып бойынша сурет салу.


Мұғалімнің оқушыларды бағалауы.

«Тик-Ток » әдісі.

Сабақтың ұнағанын немесе ұнамағанын, сабаққа қатысты пікірін және түсінбеген сұрағын жазу арқылы кері байланыс жасайды.


Үйге тапсырманы жазып алады.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.04.2023
761
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі