Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қыс айлары.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3. Уақыт |
||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Онтагарова Ардак Рахымовна |
||||||
Сынып: 3 А |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
Сабақтың тақырыбы: Қыс айлары |
|||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.4.1.1 Тақырыпқа сәйкес сөз бен сөз тіркестерін қолданып сөйлем және қарапайым постер құрастыру. 3.1.3.1 Хабарламаны тыңдау, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оқиға желісі бойынша суреттерді орналастыру. 3.5.1.2 Сөйлеу барысында көптік /тәуелдік/ жіктік жалғауларын қолдану. |
||||||
Сабақтың мақсаттары : |
Оқушылардың барлығы: Мәтіннің мазмұнын түсінеді, суреттер бойынша сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастырады. Оқушылардың көпшілігі: Мәтіннің мазмұнын түсінеді, тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып мәтін құрастырады. Оқушылардың кейбірі: Тілдік нормаларды сақтап мәтінді мазмұндайды, тақырыпқа қатысты өз ойын білдіреді.. |
||||||
Лексикалық минимум |
Күн, күндіз, түн, ұзақ, боран соғады. |
||||||
Алдыңғы білім |
Уақыт |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Ертеңгілік шеңбер. Оқушылар шеңбер болып тұрады. Өлең жолдарын қайталайды. Арайлап таң атты, Алтын сәуле таратты. Жарқырайды қаламыз, ІІ. «Дұрыс , бұрыс» әдісі . 1. Бір жылда 318 тәулік бар. 2. Қазір далада қар жауып тұр. 3. Бір жылда 13 ай бар. 4. Жазда қар жауады. 5. Бір тәулікте 24 сағат бар. 6. Қыста күн ыстық болады. 7. Бір жылда төрт мезгіл бар. 8. Төрт мезгіл: қыс, жаз, күз, қаңтар. Бұл алдыңғы білімді жаңа біліммен ұштастыру мақсатында жүргізіледі. Жұмбақ шешу арқылы оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын болжайды. Аяз қысып, Өрнек сызып. Ағаштар қар жамылып,Өзендер мұз болып қатады. Айтыңдаршы,балалар Бұл қай кезде болады?
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Өлең жолдарын қайталайды Жұмбақ шешу арқылы оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын болжайды. |
Қолпаштау «Бас бармақ»
ҚБ. Ауызша бағалау (Жарайсың! Тамаша!) ҚБ. Ауызша бағалау (Жарайсың! Тамаша!) |
||||
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Күн –день Күндіз-днем Түн-ночь Ұзақ-длинный, долгий, Боран соғады-буран метёт Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: А ссоциация құру «Қыс туралы не білеміз?»
2. Айтылым/Оқылым 1-тапсырма Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап береді. 3. 2-тапсырма. Оқылым. Айтылым. Мәтінді оқы. Қыс айлары: желтоқсан, қаңтар, ақпан. Қыста күн суық болады. Қар жауады, аяз болады. Боран соғады. Күндіз балалар қармен ойнайды. Шаңғы, шана тебеді. Қыста түн ұзақ, күн қысқа болады.
4. Жазылым Топтық жұмыс. 3-тапсырма. Қыс айларын тауып, 4 сөйлем құрап жаз. Мамыр, қаңтар, ақпан, шілде, тамыз, қазан, қараша, желтоқсан |
Тыңдалым,айтылым.
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Қыста күн қысқарады. Жіктік жалғауларды қайталау: Мен шаңғы тебемін Сен шаңғы тебесің Сіз шаңғы тебесіз Ол шаңғы тебеді
Ассоциация құру «Қыс туралы не білеміз?»
Айтылым/Оқылым Оқушылар суретке қарап, тыңдайды,қайталайды, сөйлемдерді мәнерлеп оқиды. Мәтін бойынша сұрақтарғ жауап береді. Оқылым.Айтылым. Мәтінді оқиды Жұппен жұмыс . Мәтінге сүйеніп диалогті толықтырады. - Бұл қай жыл мезгілі? - ... - Қыс айлары қандай айлар? - ... - Қыс мезгілінде ауа райы қандай? - ... - Қыста балалар не істейді? - ... - Қыста түн мен күн қандай болады? 3-тапсырма Сөздердің ішінен қыс айларын табады. Сөйлем құрайды. Үлгі: Желтоқсан, қаңтар, ақпан. |
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. ҚБ. Ауызша бағалау (Жарайсың! Тамаша!) Дескриптор: -мәтін мазмұнын тыңдайды -мәтінді оқиды -сұрақтарға жауап береді «Бас бармақ» Дескриптор: Мәтінді оқиды Мәтінге сүйеніп диалогті толықтырады. Дескриптор: -қыс мезгілі туралы 4 cөйлем құрайды; - сұрақтарға толық жауап береді; - сөйлеу барысында тілдік нормаларды сақтайды; |
Слайд Слайд Оқулық 85 бет Слайд Оқулық 86-87 бет |
|||
|
Сергіту сәті |
|
|||||
|
6. Жазылым. «Адасқан сөздер». Сөздердің мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөз тіркесін құра Қ ар қысқа болады Боран айлары Күн соғады Түн ойнайды Қыс ұзақ болады Күндіз жауады Дескриптор
Кері байланыс: Қай сөздерді сәйкестендіру қиын болды? Қай сөздер жеңіл болды? |
ҚБ. Ауызша бағалау (Жарайсың! Тамаша!) |
|||||
|
« Аққала құрастыру» ойыны - Балалар, қазір біз «аққала құрастыру» ойынын ойнайық. Тақтада аққаланың бөліктері. Сол бөліктердің артындағы сұрақтарға жауап беру керек -Желтоқсан –қыстың нешінші айы? .................................................... -Қаңтар –қыстың нешінші айы? ..................................................... -Ақпан –қыстың нешінші айы? ................................................... |
Айтылым. Сұрақтарға жауап беріп, аққаланы құрастырады. -Желтоқсан қыстың нешінші айы. -Желтоқсан қыстың бірінші айы. |
Дескриптор: − Сұрақтарға жауап береді. ҚБ. Ауызша бағалау (Жарайсың! Тамаша!) |
|
|||
Сабақтың соңы |
Үйге: 87 бет 6-тапсырма |
|
|||||
|
Рефлексия:
Мен барлығын түсіндім! Бірақ, маған әлі де көмек керек Түсініксіз,қиын болды Бағалау. Формативті бағалау сабақтың өң бойында жүріп отырады. |
|