Ұзақ мерзімді жоспар бірлігі:
11.1А Жасанды интеллект
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып:
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жасанды интеллект 1
сабақ
|
Осы сабақ арқылы жүзеге
асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
11.3.4.1 машиналық оқыту және жүйке желілері
(нейрондар мен синапстар) принциптерін
түсіндіру ;
|
Сабақтың мақсаттары
|
нейрондық желіні ұйымдастыру принциптерін
түсіндіріңіз
|
Бағалау
критерийлері
|
Барлық білім алушылар:
-
Адамның миында нейрондық желі не екенін
біліңіз
-
Адам миындағы нейрондар мен синапстар деген не
екенін біліңіз
-
Жасанды нейрондық желі деген не екенін біліңіз
(ЖИ)
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және
терминология:
Студент адамның миы мен ЖЖЖ жүйке
желісін сипаттай алады .
Мысалы, нейрон жасуша денесінен тұрады, одан
әр түрлі жалғасулар шығады.
Сондай-ақ , студент адамның ми жүйкелік
желісін ANN-мен байланыстыра алады.
Пәнге тән лексика мен
терминология:
Нейрон, синапс, перцептрон, аксон, дендрит, аксон
дөңес
Диалогтар мен хаттарға арналған пайдалы
өрнектер:
Персептронның өзі салмақтан, қосынды
процессорынан және активтендіру функциясынан және реттелетін шекті
процессордан ... тұрады.
Мысалы, бейімділікті перцептронның отқа
бейімділігі деп қарастыруға болады ….
Кіріс неғұрлым күшті болса, соғұрлым жылдам
болатыны анық .
|
Құндылықтар
|
Жұмсақ дағдылар
Топпен жұмыс кезінде бір-біріне деген
құрмет
|
Пәнаралық байланыс
|
Ағылшын
|
Алдыңғы оқыту
|
10
сынып сабақтары
|
Жоспар
|
Жоспарланған сабақ
кезеңдері
|
Жоспарланған іс-шаралар
|
Ресурстар
|
Басы
0-3
3-5
мин
|
Ұйымдастыру сәті:
Студенттерге
сұрақ:
Алдыңғы
сабағымызда не талқылағанымыз есіңізде ме?
Сабақты
бастаңыз.
Оқушыларды
сабақ тақырыбымен, мақсаттарымен және жетістік критерийлерімен
таныстыру.
Мұғалім шифрлауға және оның маңыздылығына қысқаша
кіріспеден бастайды.
Оқушылар сөздік қорын үйренеді
|
|
Орта
5-15 мин
|
Теория
Жаңа материалды зерттеу.
Мұғалім тақырыптың негізгі тұжырымдамаларын
түсіндіреді, студенттер көшірмелер дәптеріне жазбалар
жазады:
Мұғалім сабаққа сұрақ қояды - Сіз
нейрондық желілер туралы не білесіз?
(Мүмкін кейбір оқушылар өз ойларын айта алатын
шығар)
Бейнені көру.
https://www.youtube.com/watch?v=2ePf9rue1Ao
|
https://www.youtube.com/watch?v=2ePf9rue1Ao
|
15-30 мин
|
Тәжірибелік жұмыс
Топтық жұмыс:
Тапсырма. Нейрондық желілер тақырыбына
постер жасаңыз.
1
топ: (жасанды жүйке желілері. Кіріспе)
Материалды зерделеуге сілтеме
алады:
https://www.youtube.com/watch?v=GvQwE2OhL8I
Тапсырма. Нейрондық желілер тақырыбына
постер жасаңыз.
2
топ: (жүйке желілері, қарапайым түсіндіру)
Материалды зерделеуге сілтеме
алады:
https://www.youtube.com/watch?v=gcK_5x2KsLA
Тапсырма. Нейрондық желілер тақырыбына
постер жасаңыз.
3
топ: (жасанды нейрон)
Материалды зерделеуге сілтеме
алады:
https://www.youtube.com/watch?v=dNRT87lZYrM
«Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы бойынша
постер қорғау және өзара бағалау (әрқайсысы 2
мин)
Мұғалімді жалпылау. (Тұсаукесер
1)
Презентация материалдарын дайындалған
оқушыларға келесі сабаққа хабарлама жасау
үшін ұсынуға болады .
|
|
30-37 мин
|
Play Kahoot ! викториналар (жеке
немесе шағын топтарда)
|
|
Сабақтың соңы
37 - 40
|
Сабақ соңында оқушылар өздерінің оқуы туралы
ойланады:
✓ Нені
білдім
✓ Не түсініксіз болып
қалды
✓ Не
көбірек көңіл бөлуді қажет
етеді
Шағылыс термометрі:
36,6 0 С қызықты, пайдалы
38 0 С қызық емес, қиын
34 0 С пайдасыз, баға жетпес
|
PPT слайд (8)
|
Саралау - сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларды қалай сынақтан өткізуді
жоспарлайсыз?
|
Бағалау - сіз оқушылардың білімін қалай
тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік бойынша АКТ
сілтемелерін тексеру
|
Дифференциация тапсырмаларды таңдауда,
белгілі бір студенттен күтілетін нәтижеде, оқушыға жеке қолдау
көрсетуде, оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, оқу
материалы мен ресурстарды таңдауда көрініс табуы
мүмкін (Көп интеллект теориясы бойынша
Гарднер). Саралау уақытты ұтымды пайдалануды ескере
отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла
алады .
|
Осы бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған
білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдістерді жазу үшін
пайдаланыңыз.
|
Денсаулық
пен қауіпсіздікті тексеру сілтемелері.
Қолданылған
белсенді жаттығулар.
Осы сабақта
қауіпсіздік ережелерінен алынған
заттар.
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары шынайы болды
ма? Барлық оқушылар LO деңгейіне жетті
ме?
Егер жоқ болса, неге?
Мен жоспарлаған саралау жақсы нәтиже берді
ме?
Мен уақытты ұстандым ба?
Мен жоспарымнан қандай өзгерістер енгіздім
және неге?
|
Төмендегі орынды сабағыңыз туралы ойлау үшін
пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы сол жақтағы қораптағы ең өзекті
сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе өте жақсы өтті (оқытуды да,
оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Мен
не білдім
келесі сабақ туралы ақпарат беретін сынып
немесе жеке адамдар туралы осы сабақ?
|