Материалдар / Қысқа мерзімді жоспар "Қыз Жібек" жыры

Қысқа мерзімді жоспар "Қыз Жібек" жыры

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал 9-сыныпқа сабақ беретін қазақ әдебиеті пәні мұғалімдеріне арналған. "Қыз Жібек" жырының негізге кейіпкерлеріне талдау жасау барысында көмегі тиеді. Қысқа мерзімді жоспарда түрлі әдіс-тәсілдер қолданылады. Білім алушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттырып, тақырыпты терең меңгеруіне септігін тигізеді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қаңтар 2018
1506
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ: Қазақ әдебиетіМектеп: Хамза Есенжанов атындағы ЖОББМ
Күні: 6 қазанМұғалімнің есімі: Мусагалиева А.А.
Сынып: 9 «б»Қатысқандар саны:15 Қатыспағандар саны:0
Сабақтың тақырыбы«Қыз Жібек» жыры. Негізгі кейіпкерлер портреті
Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар Жырдағы негізгі кейіпкерлердің портретін ашу, мінездеме беру




Оқушылардың басым бөлігі: постер кезінде ізденіп мәтіннен кейіпкерлердің портретін табады, мінездеме бере алады, «Кубизм» әдісі кезінде ізденеді.


Кейбір оқушылар: кейіпкерлерге мінездеме бере алады
Тілдік мақсатОқушылар: негізгі кейіпкерлерді ажыратып, мінездеме береді, портретін табады. Төлеген мен Бекежанды салыстырады.


Негізгі сөздер мен тіркестер: портрет, салыстыру


Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:



Талқылауға арналған тармақтар: негізгі кейіпкерлерді ажыратып, портретін табу




Сіз неліктен Бекежанның жағымыз кейіпкер екенін айта аласыз ба?






Жазылым бойынша ұсыныстар: мәтінмен жұмыс, тапсырмалар
Алдыңғы оқу

Қайталау: «Қыз Жібек» жыры туралы
Жоспар

Жоспарланған уақытЖоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар, ескертпелер Ресурстар

Басталуы ҰйымдастыруTопқа бөліну- 3мҮй тапсырмасы-5м

Тренинг «Арқаға сурет салу»Суреттер арқылыКесте толтыру

Ақ қағазПионино, гитара,барабан суреттері
ОртасыЖаңа сабақ (топтарға тапсырма)- 10 мТапсырма:







Мәтінмен жұмыс: 10 мин

5 мин


Негізгі кейіпкерлер портретіПостер қорғау.І топ Төлеген бейнесіІІ топ Жібек бейнесіІІІ топ Бекежан бейнесі (Мәтінмен жұмыс жасай отырып кейіпкерлердің портретін постерге тусіру)

Топтарға тапсырмалар беріледі. 1.Портреттерді мәтіннен тауып оқу.(Жібек, Төлеген, Бекежан, Шеге,Қаршыға)2.Бекежан мен Төлегенді салыстыр

ПікірсайысҚазіргі заманда ақылына сұлулығы сай осындай сұлулар бар ма?





Оқулық, хрестоматия



плакат







хрестоматия











Аяқталуы 5 минКері байланыс: 3м

Үй жұмысын беру Бағалау 4 м
Не сәтті? Не сәтсіз?«Әліппе желісі» (Әріптер беріледі, сабаққа қатысты ойларын түйіндеп айтады)Жырдан үзінді жаттауБлок ағашы

Әріптер
Қосымша ақпарат

Саралау: Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?Бағалау: Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс.Құндылықтардағы байланыс
Оқушыларға Топқа тапсырма бергенде қабілеті жоғары оқушыларға А деңгейіндегі тапсырма беруді жоспарлаймын. «Маған не ұнады? Не қызықтырды? Менің сұрағым»Қазақ тілі, тарих
Рефлексия: Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Барлық оқушылар сабақ жоспарында белгіленген жырдағы негізгі кейіпкерлер портретін тауып, постерге түсірді. Топтық жұмыс кезінде ұйымшылдық байқалды. Берілген уақыт тиімді пайдаланылды.
Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуда, оқуда)1.оқушылар мәтінге сүйене отырып топтық жұмыс жасай алды2.баяндамашылар ойларын жеткізе алды

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуда, оқуда)1.топтық жұмыс арқылы барлық оқушылар сабақ үдерісіне қатысты2.қалыптастырушы бағалау оқушылардың белсенділігін, қызығушылығын арттырғанын байқадым

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім? Топтық жұмыстың оқушылардың белсенділігін көтеретінін



























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ