Материалдар / қысқа мерзімді жоспар, "Тың игеру жылдары" 9 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

қысқа мерзімді жоспар, "Тың игеру жылдары" 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
9 сынып мұғалімдеріне арналған қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Мамыр 2021
699
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

9.1 Қазақстан «жылымық» кезеңінде (1954-1964 жылдар)


ПедагогтіңТ.А.Ә.


Күні:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сынып:

9

Сабақтың тақырыбы

Тың игеру жылдарындағы Қазақстан.

Зерттеу сұрағы: Тың және тыңайған жерлерді игеру саясаты Қазақстанға қалай әсер етті?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.1.1.1 демографиялық өзгерістердің себеп-салдарлық байланысын талдау арқылы дәйекті қорытынды жасау;

9.4.1.1 Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру

Сабақтың мақсаты

Барлығы: Қазақстандағы тың игерудің жағымды, жағымсыз жақтарын анықтайды;

Кӛбісі: Деректерді пайдалана отырып, тың игеру саясатының Қазақстан ауыл шаруашылығының дамуына әсерін жіктейді;

Кейбірі: Тың және тыңайған жерлерді игеру саясатының Қазақстанға әсерін ӛздігінше бағалайды

Ойлау дағдыларының деңгейі

Жоғары деңгей дағдылары

Бағалау критериі

Тың игеру саясатының жағымды, жағымсыз жақтарын жіктейді

Тілдік мақсат

Оқушылар «Тың игеру» туралы бейнематериалды кӛріп, оның мәнін талқылайды (оқылым, тыңдалым, айтылым).

Негізгі сӛздер мен тіркестер: тың игеру, эрозия, топырақ эрозиясы.

Сыныптағы диалогқа қажетті тіркестер:

Ауыл шаруашылығында орын алған ӛзгерістер ... Тың игерудің ұзақ, орта, және қысқа себептері... Талдауға арналған тапсырмалар:

Егер сен Ж.Шаяхметовтың орнында болсаң тың игеру идеясын қолдар ма едің ?

Тың игерудің жағымсыз салдарлары қандай болды?

Жазылым бойынша тапсырма: «Т-кестесі»

Тарихи концепт

интерпретация

Құндылықтарға баулу

Патриотизм, ұлттық сана-сезім, тӛзімділік

Пәнаралық байланыс

Дүниежүзі тарихы, География, Қазақ әдебиеті

Алдыңғы білім

Ұлы Отан соғысынан кейінгі Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық

жағдайын біледі


Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу.

Түгендеу.

«Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу. Әрбір топ сурет қиындылар арқылы топқа бөлінеді.

Топқа бөлу

І-топ. Халық

ІІ-топ. Жер

ІІІ-топ. Астық

«Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу. Әрбір топ сурет қиындылар арқылы топқа бөлінеді.


Мадақтау


Ортасы













Ойлан, жұптас,талқыла”әдісі. Картамен жұмыс

1-тапсырма: Тың және тыңайған жерлерді игеру саясаты Қазақстанға қалай әсер еткенін анықтаңыз.

Картамен жұмыс.






Қалыптастырушы бағалау

Бас бармақ” әдісі арқылы жұптар бірін-бірі бағалайды


Балық қаңқасы” әдісі (оқушылардың басым бөлігі орындайды)

2-тапсырма: Демографиялық өзгерістердің себеп – салдарын анықтайды, сипаттайды .



Кейбірбөлігі орындайды

«Көршіңе әңгімелеп бер»әдісі

3-тапсырма:Демографиялық өзгерістердің себебін талдау арқылы қорытынды жасаңыз.


Қалыптастырушы бағалау: Ауызша бағалау: “Жарайсың!, “Керемет!, Тамаша!””.

Дескриптор:

-Мәтінді топта оқиды;

-жұпта, топта талқылайды;

-Демографиялық өзгерістерді анықтайды;

-картадан тың және тыңайған жерлерді анықтайды.




Дескриптор: білім алушы:

-Демографиялық өзгерістердің себептерін анықтайды;

-Демографиялық өзгерістердің салдарын анықтайды;

- сынып алдында қорғайды.








Дескриптор: білім алушы:

- топты мәтінді оқып, талқылайды;

- демографиялық өзгерістердің себептерін анықтайды;

- демографиялық өзгерістердің себептерін талдайды;

- Сынып алдында өз ойларын, пікірлерін айтады;

-Өзара топта бағалайды.


Өзара бағалау














Өзін-қзі бағалау


Аяқталуы

Қалыптастырушы бағалау: INSERT - әдісі

Бағалау парағы

Бұрыннан білетін нәрсе

Түсініксізді анықтау

Зерделеу, қарау, тану

Жаңа ақпаратты қабылдау






Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


«Өзін-өзі бағалау»



А4, конспект




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!