Сабақтың тақырыбы: Шамалар.Пәні: математика
| Мектеп:№ 28 Абылай хан мектебі |
Күні:13.12.2017 | Мұғалімнің есімі: Абдибаева Р. |
СЫНЫП: 2г | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: |
| 2.1.3.4 - ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ уақыт (сағ, мин, тәулік, ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру |
Оқу мақсаттары |
|
Сабақтың мақсаттары | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Тілдік мақсаттар
| Уақыт өлшем бірліктерді үйренеді. |
| Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын сөйлемдер: Тәулік сағат минут секунд |
| Жазу. |
Бағалау критерийлері | Деңгейлік тапсырмалар. Жеке, жұптық, топтық тапсырмалар. «Қар ұлпалары» кестемен жұмыс. Диаграмма мен жұмыс. «Файнворд» әдісі |
Құндылықтарды дарыту | Адам бойындағы жақсы қасиеттерді үйренуге тәрбиелеу.Бір-бірін тыңдау және сыйлау.. |
Пәнаралық байланыстар | қазақ тілі,дүниетану |
Акт қолданудағдылары
| ноутбук |
Бастапқы білім | Баған бойынша есептеу |
|
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы
Үй тапсырмасын сұрау. | Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуал орнату.Өсеміз біз күліп ойнап .Он саусақтың саласындай .Өсеміз біз күліп ойнап , Бір адамның баласындай.
Деңгейлік тапсырмалар.1.салыстыр 15сағ*1тәул2.Өрнектің мәнін тап3сағ20мин-20мин3.Есепте.2сағ40мин+4сағ15м |
Деңгейлік тапсырмалар жазылған үлестірмелі қағаздар. |
Сабақтың ортасы
| Дескриптор: 1.Шамаларды салыстырады.2.өрнектің мәнін табады 3.Баған бойынша есептеп шығарады.
Видиоролик «Уақыт өлшем бірліктері»Видиожазба арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.-Балалар мына видиороликтен не түсіндіңдер?-Қандай уақыт өлшем бірліктерін білдіңдер?-Ең үлкен уақыт өлшемі не екен?-1ғасырда неше жыл бар?-1аптада неше күн бар?-1жылда неше ай бар?
Ендеше біздің жаңа сабағымыз «Шамалар»1 тапсырма «Қар ұлпалары» әдісі.-1аптада неше күн бар?-Апта күндерінің атын ата.-1айда неше күн бар?-1жылда нешекүн бар?Дескриптор.1 аптада неше күн екенін айтадыАпта күндерінің атын айтады.1айда неше күн екенін айтады .1жылда неше күн екенін айтадыСұрақтарға ауызша жауап береді
Күнтізбемен жұмыс.-Күнтізбеде қай ай?Қараша және желтоқсан айы туралы сұрақ -жауап алуБілу және түсінуОқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады ҚолдануОқулықтағы тапсырмаларды орындау.
2 тапсырма топпен жұмыс. Рим цифрларымен белгіленген ай атауларын ата.. Әр айда неше күн барын айт.Дескриптор Ай атауларын .тауып мезгілді табу
3 тапсырмаКестемен жұмыс.
Дескриптор1- бағаннан артық күнді табады.2 -бағаннан артық күнді табады .3-бағаннан артық күнді табады.
Сергіту сәті «Көңілді күн» би.
3 тапсырма .Кестемен жұмыс.Дескриптор:1.Дүйсенбі күні неше минут жаңбыр жауғанын айтады.2.Сейсенбі күні неше минут жаңбыр жауғанын айтады.3.Сәрсенбі күні неше минут жаңбыр жауғанын айтады.
4 .тапсырма .5. тапсырма .Диаграммамен жұмыс Жыл мезгідерінде туылған балалар саны
Сабақты қорыту.Қосымша тапсырмалар орындау. «Файнворд»әдісі
| суреттер
видиожазбаноутбук
Тапсырмалар жазылған қар ұлпалары.
4 топқа бөлу.әр топ қай мезгіл екенін суретке сәйкестендіру.
Түрлі -түсті маркерлер
Бейне жазба
Күлекештер
Топтен жұмыс
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс .
Бағалау |
|
|
Саралау
Деңгейлік тапсырмалар.1.салыстыр 15сағ*1тәул2.Өрнектің мәнін тап3сағ20мин-20мин3Есепте.2сағ40мин+4сағ15мин
|
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Әр түрлі суреттерменБасбармақ арқылыКүлекештер арқылыМадақтау арқылы
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.Денсаулық сақтау технологияларымен Сергіту сәттері.Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтарыҮшкір заттарды сабаққа алып келмеу. |
РефлексияСабақ / оқумақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілгенуақыт ішіндеүлгердім бе? Менөз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен? |
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім? |