Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктер 8 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.1. Тірі ағзалардың көптүрлілігі Күні: Сынып: 8 |
Мектеп: КММ Бәйтерек орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Бекишева Гульвира Жумабаевна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктер. Зертханалық жұмыс: «Даражарнақты және қосжарнақтылар өсімдіктер кластарының белгілерін зерттеу» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.1.3 – Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктерді негізгі белгілеріне қарай ажыраты. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Дарпажарнақты және қосжарнақты өсімдіктердің құрылысын анықтайды. Көптеген оқушылар: Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктердің айырмашылығын сипаттайды. Кейбір оқушылар: Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктерге мысал келтіріп, дәлелдейді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
-Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктерді сипаттайды: -Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктер кластарының белгілеріне мысал келтіреді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: Үрмебұршақ – фасоль- peas Бидай – зерно – corn Асқабақ – тыква – pumpkin Қызанақ – помидор – tomato Қарбыз – арбуз – watermelon Күнбағыс – подсолнечник- sunflower Талқылауға арналған тармақтар: Дара жарнақты дегеніміз не ...? Қосжарнақты өсімдіктер дегеніміз не ...? Тамырлардың типтері қандай ...? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» идеясын білім беру мен тәрбиелеуде іске асыру тетіктері. Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет; ынтымақтастық, өмір бойы оқу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Информатика, ағылшын тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
8.1.1.1. Мүк тәріздес, қырықжапырақ тәріздестер, ашық және жабықтұқымды өсімдіктердің ерекшеліктері. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 7 мин |
Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру, үш тілде амандасу. Оқушылар ортаға шығып, мұғалім қолындағы гүлді қасындағы оқушыға жақсы тілек айтып береді, гүл сағат тілімен айналып бастапқы адамға келгенше бір-біріне тілек айтып аяқтайды. «Қара қобдиша» әдісімен топтарға бөлу. Қара қобдишаға номерлер салып, әрбір оқушы топ номерін анықтайды да, сол топқа орнығады. Даражарнақты және қосжарнақтылар екі топқа оқушыларды бөліміз. Үй тапсырма тексереміз «шытырман» әдіспен. Ширату сұрақтар қою арқылы.
Ой қозғау. Сабақтың тақырыбын аңықтау үшін оқушыларға бейнеролик көрсету және оқушыларға бидай тұқымымен, үрмебұршақ тұқымын әкелеп көрсету. Айырмашылықтарын айттыру. |
«Қара қобдиша» топтың номерлері Бейнеролик ссылка https://youtu.be/ gC23UyEWC-o |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25 мин Сергіту сәті 3 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Мәтінмен жұмыс. Ойлау дағдыларының деңгейлері: білу, түсіну. қолдану. 1-тапсырма. «Серпілген сауал» сұрақтар (жаңа сабақты бекітуге арналған ойын). Тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтарды қоямыз. А деңгейінде тапсырмалар:
В деңгейіндегі тапсырмалар:
С деңгейіндегі тапсырмалар:
Бағалау критерий: Мәтінді қолда отырып деңгейлік тапсырмаларды орындау. Дескриптор: Білім алушы А деңгейіндегі тапсырманың
В деңгейіндегі тапсырманың
С деңгейіндегі тапсырманың
К/Б «смайлики» әдісі. 2-тапсырма. «Анықта» әдісі Төменде берілген суретті пайдаланып даражарнақты және қосжарнақты тұқымдардың ерекшеліктерін анықтандар:
Дескриптор:
К/Б «Ашық микрофон» әдісі
3-тапсырма. «Салыстыру» әдісі А және В класындағы өсімдіктерді ажыратыңыз:
А В
Бағалау критерийлер: Сурет арқылы тұқым жарнағы, тамырын, жапырағын талдайды. Дескриптор:
К/Б «Екі жұлдыз, бір тілек»
«Көңілді күн». Оқушылар би билеп сергіп қалады.
№4 Зертханалық жұмыс. Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктер кластарының белгілерін зерттеу. Жумыс мақсаты: нақты өсімдіктің қандай класқа жататының анықтауды үйрену. Құрал-жабдықтар: даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктердің өкілдерінің ірі тұқымдарының жиынтығы мен кеппеөсімдік материалдары. Ойлау дағдыларының деңгейлері: талдау Жұмыс барысы:
Қорытынды: қарастырған өсімдіктердің кластарын дұрыс анықтағандарынды дәлелдеу. Бағалау критерий: Өсімдіктердің қандай класқа жататындығын анықтай алады. Дескриптор:
4-тапсырма. Жеке жұмыс. Өзін-өзі бағалау. «Семантикалық карта» әдісі бойынша «+», «-»қойыңыз.
Дескриптор:
|