Материалдар / Рационал сандарға арифметикалық амалдарды қолдану .Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Рационал сандарға арифметикалық амалдарды қолдану .Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері

Материал туралы қысқаша түсінік
Рационал сандарға арифметикалық амалдарды қолдану .Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
477
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспар


Күні:4.09.2017ж



Мектеп: :№46 А.С.Пушкин атындағы мектеп-лицейі

Мұғалімнің аты-жөні: Нұркеева Алия



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:




7 сыныпты қайталау



Сынып:8«Б»






Сабақтың тақырыбы:

Рационал сандарға арифметикалық амалдарды қолдану .Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері




Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

- Нөл және бүтін теріс көрсеткішті дәреже анықтамасын білу;

- бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін білу;





Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу,түсіну,қолдану




Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:- дәреже ұғымын біледі;

Оқушылардың басым бөлігі:- бүтін және теріс көрсеткішті дәрежені жазады, қасиеттерін біледі, қолданады ;

Кейбір оқушылар: - стандартты емес есептерді түрлендіреді




Бағалау критерийлері

- Бүтін көрсеткішті дәреженің сандық мәнін анықтайды

- Сандарды дәреже түрінде жазады;




Тілдік мақсат

- Дәреже,көрсеткішті дәреже,теріс көрсеткішті дәреже сөз тіркестерін қолданып ой тұжырымын түсіндіреді,сипаттайды

Пәнге қатысты сөздік қормен терминдер:

«рационал», «арифметика»

Диалог пен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Талқылауға арналған сұрақтар:

а)Сіз қалай ойлайсыз ,Бүтін көрсеткішті дәрежені қалай табамыз?

ә) Егер...,онда...

б)«Менің ойымша...,себебі...»




Құндылықтарға баулу

- Дәреже,көрсеткішті дәреже,теріс көрсеткішті дәреже сөз тіркестерін қолданып ой тұжырымын түсіндіреді,сипаттайды




Пәнаралық байланыс

1.Физика: 7-сынып, §4 Сандарды стандарт түрге келтіру

2.География: 7-сынып, §27. Масштаб




Алдыңғы оқу


Натурал көрсеткішті дәреже






Ресурстар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар







Сабақтың басы -7 мин

І . Ұйымдастыру кезеңі

А) Топтау

(2,3және 5санының еселіктерін таңдау арқылы )

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру,бекіту
Өтілген материалдарды қайталау.

«Сіз қаншалықты сенесіз?» тәсілі арқылы

Өтілген материал шағын тест арқылы тексеріледі;

-материал сұрақтаран тұрады;

-«иә», «жоқ» жауаптары арқылы тексеріледі;

-топ басшылары дұрыс жауаптар арқылы топ мүшелерін белгілеп отырады


Интерактивті тақтада:

Санның екінші дәрежесі-квадрат,

Санның үшінші дәрежесі-куб,

Нөлден өзге а санының нөл дәрежесі 0-ге тең,

а·а·а·а=а5, т.с.с.











Сабақтың ортасы


28 мин













І. Топтық жұмыс

а) Жаңа сабақты меңгерту

І топ: «Бүтін көрсеткішті дәреже»

ІІ топ: «Бүтін теріс көрсеткішті дәреже»

ІІІ топ: “Бүтін көрсеткішті дәреженің

қасиеттері”

Бағалау: “Дауыс беру арқылы”

ІІ. Жеке жұмыс( көмек қажет ететін оқушылармен жұмыс)

Үлестірмелі материалдар арқылы

Бағалау: Балдық жүйе арқылы

Дескриптор:

- сандарды (теріс көрс.)

- дәреже түрінде жазады;

-көбейтінді,бөлшекті дәрежеге шығарады

б) Деңгейлік тапсырмалар

І деңгей №1-2-3

ІІ деңгей №4-5-6

ІІІ деңгей №11-13-14

Бағалау: Бағалау кестесі бойынша(топ жетекшісі)




Интерактивті тақта


4·4·4·4=

3-2=

443·4-1=





Оқулықпен жұмыс








Сабақтың соңы

10 минут


Сабақты қорытындылау

Денотатты граф әдісі

Shape1

Дәреже


Shape2

Shape3

Бүтін көрсеткішті дәреже


Shape4

Натурал көрсеткішті дәреже



Shape5



Shape7 Shape6


Shape9 Shape8

Бүтін теріс көрсеткішті дәреженің қасиеттері


Бүтін теріс көрсеткішті дәреже









Үйге тапсырма §2. №12,7

Бағалау: Сұрақ-жауап арқылы бағаланады








Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және

қауіпсіздік техникасын сақтау



-Оқушыларды топқа бөлу мақсатында 2,3 және 5 санының еселіктері бойынша сараладым;

-Сабақ барысында оқушыларға

тапсырмалар І,ІІ,ІІІ деңгей

бойынша сараланды;

- Үй тапсырмасы «Сіз қаншалықты сенесіз?»тәсілі арқылы бекітілді;

-Сабақты қорытындылау мақсатында Денотатты граф әдісі қолданылды;


  1. Дауыс беру

  2. Ұпай саны бойынша

  3. Балдық жүйе

  4. Бағалау кестесі

  5. Сұрақ-жауаптар бойынша оқушылар бағаланады



Оқушылардың сабақ процесінде өмірқауіпсіздік

терін қадағалау,сақтау











Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!