Пәні
Информатика
|
Мұғалімнің есімі
|
Күні:
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
СЫНЫП: 7
|
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Редакторға кіріктірілген
нысандар
|
Оқу мақсаты
|
7.4.1.1 нысандар мен оқиғаларды
3D моделін құру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Қарапайым нысандардың 3D моделін құруды
үйренеді
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
Курделі нысандар моделін құруды
үйренеді
|
Кейбір оқушылар:
|
Нысандар мен оқиғаларды 3D моделін құруды
үйренеді
|
|
Бағалау критерийі
|
Қарапайым нысандар 3D моделін
құрады
Күрделі нысандар моделін құрады
Нысандар мен оқиғаларды 3D моделін
құрады
|
Тілдік мақсаттары
|
Анимация,
диограмма,стиль,нысана,оқиға.
|
Құндылықтарға баулу
|
Шығармашылық және сын тұрғысынан
ойлау
Денсаулық, қарым-қатынас, өмір бойы оқуға дайын
болу
|
Пәнаралық байланыс
|
Орыс тілі, ағылшын тілі, геометрия, сызу,
бейнелеу, музыка
|
Алдыңғы білім
|
Үш өлшемді модельдер
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
0-5 минут
|
1. «Символды
тілек» ой-сергіту арқылы жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
(сиқырлы сандықшаңың ішінде: флешка,модем,телефон,құлақ
қап,сағат,сызғыш, өшіргіш, ручка т.б. оқушылар көзін жумып затты
тандайды.). Алған заттарыныздің қызметін тілекке
айландырамыз мысал: сағат –уақыт алтындан қымбат, өшіргіш-қателікке жол жоқ.
2. «Мозаика» әдісі арқылы «Телефон» «Компьютер» топтарға
біріктіру
|
|
|
Үй тапсырмасы:
«Қызметін анықтау »
стратегиясы
берілген суретке қарап батырманың
қызметін
анықтау
Картачканы тарқатып беремын суреттке карап
батырманың атауын және қызметын аныктайды.
|
|
|
І тапсырма: «Стикердегі диалог»
стратегиясы
1. Нысандар мен оқиғалардың моделін құрады
кұрал-саймандарды қалай тиімді қолдануға болады?
2.
Нысандардың модельдерін қай сала мамандары үшін аса қажет деп
ойлайсындар?
Мағынаны тану (жаңа
тақырып)
Редакторға кіріктірілген
нысандар
ІІ тапсырма: Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды. Оқлықтан
алынған ақпаратты төмендегі кестеге толтырады
Кестемен жұмыс
ІІІ тапсырма
Тәжірибелік жұмыс
(компьютерде жеке жұмыс
атқарады)
SketchUp бағдарламасының құралдарын пайдаланып
параллелепипед құрастырыңдар
|
|
|
Бағдарламаны іске қосамыз.
Тиісті шаблонды таңдаймыз. Шаблондар ішінен
әзірге«Простой шаблон–метры» таңдаймыз.
Бағдарлама терезесі ашылғаннан
кейін«Прямоугольник» батырмасын шертеміз. Жұмыс
алаңындағы «Сүйеніп тұрған
адам» координаталық сызықтардың басына меңзердің ұшын
қойып, тіктөртбұрыш сызамыз.
Тяни /Толкай батырмасын баса отырып, тіктөртбұрышты
созу арқылы, 134-суреттегі көлемді фигураны саламыз.
«Окно – Материалы (Терезе –
Материалдар)»командасының көмегімен модульді іске қосамыз. Пайда болған
сұхбат терезесі көмегімен параллелепипед қабырғаларын
(134-суретте) көрсетілгендей кірпішпен
қаптаймыз.
Параллелепипед төбесін «Кровля» бөліміндегі«Черепицамен» қаптаймыз. (135-сурет)
134 сурет 135
сурет
|
|
Бағалау критерийі
1.
Батырманың қызметін анықтай алады
2.
Нысандар мен оқиғалардың моделін құрады кұрал-саймандарды қалай
тиімді қолдана алады
3.
Нысандардың модельдерін қай сала мамандары үшін аса қажет деп айта
алады
4. SketchUp бағдарламасының құралдарын пайдаланып
параллелепипед құрастыра алады.
|
Дискриптор
1.
Батырманың қызметін анықтайды
2.
Нысандар мен оқиғалардың моделін құрады кұрал-саймандарды қалай
тиімді қолданады
3.
Нысандардың модельдерін қай сала мамандары үшін аса қажеттілігін
айталады
4.
SketchUp бағдарламасының құралдарын пайдаланып параллелепипед
құрастырыңды.
|
|
|
Кері байланыс: «Ыстық
орындық» әдісі арқылы сабақты бекіту
Нысандардың үш өлшемді моделін қалай
құрамыз?
Оқиғалардың модельдерін қалай
құрамыз?
Редакторға кіріктірілген нысандар дегеніміз
не?
«3,2,1» әдісі бойынша кері байланыс алу (сабақта унаган екі
тапсырма, қызық болған екі тапсырма, бір ұсыныс
|
|
Қосымша ақпарат
|
|
|
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
АКТ дағдыларын дамыту
|
Бағалау парағы арқылы өзін бағалау өз-ара
бағалау
|
Компьютермен жұмыс жасау кезіндегі кауыпсыздік
ережесімен танысу
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы
ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен
жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз
жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды
да ескеріңіз)?
1
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген
оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|