
Отегенова Сауле Дарьябаевна
Жеке ақпарат жазылмаған
Ватсапта бөлісу
Телеграммда бөлісу
Фейсбукта бөлісуБарлығы: 23 материал
Мұғалімге керек
Информатика
Сабақ жоспары
9 сынып
Мұғалімге керек
Информатика
Сабақ жоспары
9 сынып
Мұғалімге керек
Информатика
Сабақ жоспары
3 сынып
Мұғалімге керек
Информатика
Сабақ жоспары
9 сынып
Мұғалімге керек
Информатика
Сабақ жоспары
6 сынып
Материал мұғалімдерге
Информатика
Барлық материалдар
3 сынып
Материал мұғалімдерге
Информатика
Барлық материалдар
11 сынып
Материал мұғалімдерге
Информатика
Сабақ жоспары
4 сынып
Материал мұғалімдерге
Информатика
Сабақ жоспары
3 сынып
Материал мұғалімдерге
Информатика
Сабақ жоспары
10 сынып
Материал мұғалімдерге
Информатика
Сабақ жоспары
9 сынып
Пәні Информатика Мұғалімнің есімі
Күні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
СЫНЫП: 7
Сабақтың тақырыбы Редакторға кіріктірілген нысандар
Оқу мақсаты 7.4.1.1 нысандар мен оқиғаларды 3D моделін құру
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Қарапайым нысандардың 3D моделін құруды үйренеді
Оқушылардың басым бөлігі:
Курделі нысандар моделін құруды үйренеді
Кейбір оқушылар:
Нысандар мен оқиғаларды 3D моделін құруды үйренеді
Бағалау критерийі Қарапайым нысандар 3D моделін құрады
Күрделі нысандар моделін құрады
Информатика
Сабақ жоспары
7 сынып
Сыныбы: 10 Қатысқан оқушы саны: 11 Қатыспағаны:
Сабақтың тақырыбы: Мәтіндерді танып алу программасы. Сканерленген мәтіндерді редакциялау. Құжаттарды мәтіндік процессорға экспорттау.
Белгілі бір оқыту мақсаты; Осы сабақтың сол мақсатқа қол жеткізуде тигізетін үлесі Қысқа айтылған хабарландыру, ақпараттар және өзіне таныс емес тақырыптар аясында айтылған экспрессивті сөздердің мағынасын және термин сөздердің мағынасын түсінеді.
Сабақтың мақсаты: Мәтіндерді танып алу программасы қарапайымдылығы және түсінітілігі, программа функциясын тізбектеле орындалуы сканерлеу сәйкестендіру конверттеуді үйрету.
Тілдікмақсаттар: Оқушылар сөз тіркестері мен сөйлемдердің байланысу жолдарын меңгереді.
Стиль түрлерін меңгереді.
Алдыңғы тақырып:
Сұрақ жауап арқылы бекіту
Сабақтың барысы
Сабақтыңкезеңдері Мұғалімніңіс-әрекеті Оқушының іс -әрекеті Ресурстар
Сабақтың басы
Қызығушылығын арттыру
15 минут
Жаңартылған бағдарлама
Сабақ жоспары
10 сынып
Бекітемін:
Сыныбы 10 «Ә» «Б»
Күні
Сабақтың тақырыбы: 3D кеңістігінің бағдарына кіріспе Орнын ауыстыру және өзгерту.
Программа интерфейсі
Сабақтың мақсаты: оқушыларға қазіргі уақыттағы жиі естелетін 3D ұғымының шығу тарихын таныстыру.
Ә) 3D-модельдеу графикалық мүмкіндіктерін меңгерту арқылы оқушылардың компьютерлік сауаттылығын дамыту
Б) Оқушылардың зейінін 3D-модельдеу графикалық мүмкіндіктерін меңгеруге аудару, пәнге деген қызығушылығын арттыру
Сабақтың түрі: дәстүрлі
Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту
Сабақтың көрнекілігі: ДК, оқулық
Пәнаралық байланыс: ағылшын тілі .
Сабақтың өту барысы:
І. Ұйымдастыру.
1. Оқушыларды түгендеу
2. Сабаққа дайындықтарын тексеру
3. Сабақтың мақсатын айту
Жаңа сабақты түсіндіру
Қазіргі уақытта біз виртуалдық, нақтылық деген ұғымы
Жаратылыстану
Сабақ жоспары
8 сынып
Сынып: 11 «»
Сабақтың тақырыбы: Ақпаратты құқықты қорғау, компьютерлік құқық бұзушылықтар түрі
Сабақтың мақсаты:
1. Ақпаратты құқықты қорғау, компьютерлік құқық бұзушылықтар түрі туралы толық мағлұмат беру.
2. Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
3. Жан- жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу.
Сабақтың өту барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
ІІ. Үй жұмысы
Қауіпсіздік енрежелері туралы сұрақтар қою
ІІІ. Жаңа сабақ
Қолдануға қажетті кез-келген басқа программаның тұжырымдамасы сияқты қорғаныс жүйесін құру тұжырымдамасы да мынадай сұрақтарды қарастырады: ақпаратты қорғау аймағындағы практикалық зерттемелердің өзектілігі, қорғаныс жүйесін құрудың негізгі кезеңдері және қорғаныс мәселесін шешудің әр түрлі әдістемелерінің салыстырмалы талдауы.
Қорғаныс жүйесін құрудың негізгі кезеңдері төмендегідей болып жіктеледі (сурет 1):
Жаратылыстану
Сабақ жоспары
11 сынып
Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні
11 «а» сынып
Сабақтың атауы Жасанды зият/интеллект/, сараптама жүйесі
Сілтеме 11 сынып оқулығы Н.Т.Ермеков, В.А.Криворучко, С.Ж.Ноғайбаланова
слайд, интернет беттері, интерактивті тақта, компьютер
Жалпы мақсаты
Жасанды интеллект, сараптама жүйелері туралы мәлімет беру, оны өмірде пайдалана алуға үйрету, оқушы алған білімі өзінің дамуына әсер ету, өмірде, достарымен қарым-қатынаста қолдана алу, ой-өрісін дамыту.
Міндеттері
а) Жасанды интелект туралы білімнің алғашқы негізін қалау
ә) Оқушылардың бірін-бірі оқыту арқылы аталған тақырыпты меңгеріп шығу, сыни тұрғыдан ойлау арқылы әр оқушыны қамтуға жағдай жасау;
б) Жаңа сабаққа белгілі бір ой қорытындылар жасау
Сабақта туындаған негізгі идеялар Әр оқушы өз ойын анық жеткізе білу, жаңа мәліметтер айту
Күтілетін нәтиже
Жаратылыстану
Ашық сабақ
11 сынып
Пәні информатика Сыныбы 8 «А» «Ә» «Б» күні
Сабақтың тақырыбы: Excel - де диаграммалар салу.
Сабақтың мақсаты.
А) Білімділігі: Оқушыларға Excel - дің графикалық мүмкіндіктерінің бірі - диаграмма құрастыруға
мағлұмат беріп, диаграмма түрлерін таныстырып, төрт қадамды үйрету.
Б) Тәрбиелігі: Диаграмма шебері арқылы оқушылардың тапқырлық, ізденімпаздық қасиеттерін дамыту, шығармашылыққа баулу, өз ойын тиянақты жеткізуі мен сабаққа деген қызығушылығын
арттыру.
В) Дамытушылығы: Өз бетінше жұмыс істеу дағдысын қалыптастыра отырып, логикалық ойлау қабілетін дамыту.
Білім мен біліктілікке қойылатын талаптар:
Оқушылар білуі тиіс:
- Диаграмма тұрғызу үшін диаграмма шеберін пайдалануды;
- Диаграмма туралы ережені; Диаграмма түрлерін;
- Диаграмма шебері арқылы орындалатын әрекеттерді;
Оқушылар үйренуі тиіс:
- Электрондық кестелерді құруды және толтыруды;
- Диаграмма сызуды;
- Төрт қадаммен жұмыс жасауды;
Жаратылыстану
Сабақ жоспары
8 сынып
Пәні информатика Сыныбы 10 «Ә» «Б» күні
Сабақтың тақырыбы: Материалды қосу, материал қасиеті. Blender-дегі текстура, Blender-дегі материалдар.
Сабақтың мақсаты: оқушыларға сахнадағы құрған нысандарды баптауды, материал қосу үшін панель мен батырмамен жұмыс жасауды , ол туралы түсінік беруді, баптауды, текстураны қолдануды үйрету.
Ә)оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру, есте сақтау, зейіндік қабілеттерін дамыту.
Б) уақытты тиімді пайдалануға, жүйелі ойлауға, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа, шығармашылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: дәстүрлі
Сабақтың типі: аралас
Пән аралық байланыс: ағылшын, геометрия
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
ІІ. Үй тапсырмасы: «Mirror – айналық бейнелеу, программада объектілерді тегістеу»
ІІІ. Жаңа сабақ
Жаратылыстану
Сабақ жоспары
10 сынып
Мен жоспарды мұғалімдерге сабақ жоспары ретінде керек
Жаратылыстану
Сабақ жоспары
11 сынып
Мен осы материалымды мұғалімдерге керек сабақ жоспары ретінде жариялағым келеді
Жаратылыстану
Сабақ жоспары
6 сынып
1
2