Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Үстірт жалпы білім беретін мектеп
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар құрудың сұлбасы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп:Кішішыған орта мектебі
|
||||||
Педагогтің аты-жөні : |
Оспанова Зауре Сатыбалдыевна |
||||||
Күні: |
07.12.2020 |
||||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||||
Сабақ тақырыбы |
Деректер базасымен жұмыс |
||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары) |
9.2.2.3 деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру. |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асырау Оқушылардың басым бөлігі: Деректерді енгізу, өңдеу, деректерді шығару Кейбір оқушылар: Деректер базасымен жұмыс жасауда алған білімдерін күнделікті өмірде қолдануға болатынын ойластыру |
||||||
Құндылықтар |
Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу, топпен жұмыс жасауға, жауапкершілікке баулу.
|
||||||
Бағалау критерийі |
Деректерді енгізуді, сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асырады Деректерді енгізеді,өңдейді, деректерді шығарады Деректер базасымен жұмыс жасауда алған білімдерін күнделікті өмірде қолдануға болатынын ойластырады |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақ басы (Уақытымен) 8 мин |
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу Өткен тақырыпты пысықтау үшін «33 ке дейін санау» ойыны арқылы ынтымақтастық анмосферасын құру.Оқушыларды тыңдауға, ойларын жинақтауға ,ұқыптылыққа үйрету мақсатында.
Үй тапсырмасы. «Ашық сұрақ қою» әдісі арқылы жаңа біздің ойнаған ойынымызды талдап жіберейік.
Жақсы осының барлығын балалар біз деректер базасына енгізуімізге болады екен. Деректер базасы дегеніміз не ? Деректер базасын өмірде қолдану ? Деректер базасының түрлері? Ал енді осы сұрақтарға жауап беріп көрейікші. |
Оқушылар кезек кезекпен 1-33 ке дейін санайды, әр 3 ке қосылатын санға келгенде 3,6,9,12,15,,,,,,33 дауыстап айтпай қол шапалақтайды. Оқушылар 33 ке дейін санау арқылы деректер базасын ауызша толтырады. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (уақытымен) |
Жаңа сабақ. Оқушыларға «MS Excel» бағдарламасына қалай жұмыс жасауға арналған слайдты (Bilimland) көрсету арқылы жаңа сабақты ашып аламын. 1-тапсырма жеке жұмыс. (Жаңа сабақ бойынша сұрақ қою арқылы тақырыпты ашу) «А,В,С» әдісі А - сұрақ қояды. В - жауап береді. С – айтқан жауаптарды бақылайды, толық болмаса толықтырады.
«Бипэк Авто – Азия Авто» компаниялар тобы автокөліктер құрастырумен және оны сатумен айналысатын еліміздегі ең ірі компаниялардың бірі. Компанияның bipek.kz сайтында бүгінгі таңда елімізде және шет елдерде құрастырлған автокөліктердің сипаттамасы, сатылу бағаларымен танысуға болады. Автокөліктер жайлы сол сайттан алынған деректерді пайдаланып деректер базасын құрастыр. Төменде автокөліктердің техникалық сипаттамалары мен жыл ішіндегі сатылу саны берілген.
2487 дана Lada -380 дана Қозғалтқыш көлемі 3,0 Д Қозғалтқыш көлемі 2 Д Қозғалтқыш көлемі 1,6 Д Қуаты 280 ат күші 100 мм/11 л Қуаты 155 ат күші 100 мм/10 л Қуаты 98 ат күші 100 мм/7 л
Дескриптор:
Жұппен жұмыс : «Ара ұясы» әдісі Мұғалім жұптағы оқушыларға өріс түрлерін табу және бір біріне бүгінгі тақырып бойынша сұрақ қою туралы тапсырады. Сонымен берілген осы техника негізінде мұғалімнің берген мәліметтері қорытындыланылады, өңделеді. Реляциялық деректер қорында өрістердің негізгі үш түрі қолданылады: сандық, мәтіндік және логикалық.
Мысалы: Excel кестелік процессорында деректерді қалай іздейміз? Excel кестелік процессорында деректерді қалай сұрыптаймыз? Excel кестелік процессорында деректерді қалай сүзгілейді? Кеңейтілген сүзгінің қызметі қандай? Бұл сүзгі түрін қандай қолдану тиімді? |
Оқушылар топ ішінде « Ойлан, жұптас , бөліс» әдісімен слайдта көрсетілген ақпаратпен бөліседі. Оқушылар . А — сұрақ қоюшы, В – жауап беруші, С — бақылаушы рөлін атқарады. Бақылаушы қажетті жерлерін түртіп алып, әңгіме соңында қорытынды береді. Оқушылар машиналардың жылдамдығына, сапасына ,құнына ұарай деректер базасын құрып, сұрыптап, сүзгіден өткізеді. Оқушылар жұптарымен бірге ақылдасады. Әрбір жұп кезектесіп өріс түрлерін табады және бір –біріне сұрақ қойып жауап береді. |
С-оқушы А,В оқушыларын бағалайды. ҚБ «Басбармақ әдісі» арқылы бағаланады Таяқшалар арқылы бағалау
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы (уақытымен) |
|
Оқушылар өздерін бүгінгі сабақта қай «Жетістік баспалдағында» тұрғанын айтады. |
|
|
|
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
||||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: |
|
Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||||
|
|
||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
Тексерілді: