Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Робот техникасы Күнделікті сабақ жоспары 2018-2019 оқу жылы
Материал туралы қысқаша түсінік
жас мамандарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
29 Қараша 2018
1392
2 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ: №1 Күні:_________ Робототехника Мұғалімі:_____________ Тексерілді:__________
Сабақтың тақырыбы: «Робот техникасы курсына кіріспе: Робот техникасының негіздері, пайдалану салалары, түрлері»
Сабақ барысы:
Сабақ: №2 Күні:_________ Робототехника Мұғалімі:_____________ Тексерілді:__________
Сабақтың тақырыбы: «Робот техникасының тарихы мен келешегі»
Сабақ барысы:
Сабақ: №3 Күні:_________ Робототехника Мұғалімі:_____________ Тексерілді:__________
Сабақ: №4 Күні:_________ Робототехника Мұғалімі:_____________ Тексерілді:__________
Сабақтың тақырыбы: EV3 модуліСабақтың мақсаты: Білімділік: EV3 модулімен таныстыру, қолдануды үйрету, EV3 микрокомпьютерінің негізгі қызметтерімен, техникалық спецификация мен ерекшеліктерінің мазмұнын білгізу, білімін кеңейту, алған білім жинақтау, мазмұндауға үйрету, қызығушылығын арттыру арқылы дүниетанымын кеңейту Дамытушылық: логикалық ойлауын дамыту, сөздік қорын дамыту, салыстыра білу қабілетін дамыту, терең ойлау қабілетін дамыту, есте сақтау қабілетін дамыту, танымдық белсенділігін дамыту, ауызша есептеу қабілетін дамыту.Тәрбиелік : Елжандылыққа (патриоттыққа) тәрбиелеу, адалдыққа, еңбекқорлыққа, адамгершілікке, тілдік-эстетикалық сезімдерін жетілдіруге, жұмыс істеуге Сабақтың типі: Аралас сабақСабақтың әдісі: түсіндірмелі, сұрақ-жауапПәнаралық байланыс: тарих, технология, бейнелеуСабақтың көрнекілігі: слайд, презентация, флипчарт, EV3 модулі Сабақтың барысы:
EV3 Education жинағының құрамы
LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 жинағының құрамы1. Табан шынжырлардың жинағы;2. Түрлі ұзындықтағы және түрдегі бөренелер;3. Байланыстырушы сымдар;4. Декорға арналған элементтер;5. Түрлі байланыстырушы элементтер;6. Түрлі көлемдегі тегершіктер;7. Түрлі көлемдегі дөңгелектердің жинағы;8. Түрлі ұзындықтағы белдіктердің жинағы;9. Компьютерге қосылуға арналған USB кабель;10. Бағдарламасы жазылған CD-диск;11. Қос иіндер;12. Қайта қуаттандырылатын Li-Ion аккумуляторлық батареясы; 13. EV3 микроконтроллері;14. 2 үлкен мотор;15. Орташа мотор;16. Ультрадыбысты датчик;17. Гироскопиялық датчик;18. Жанасу датчигі;19. Түс датчигі;20. Қуаттандыру құрылғысы.
Аталмыш бағдарламалаушы микрокомпьютер LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 роботының жүрегі мен миы болып табылады. Микрокомпьютер қызметі:
Сонымен қатар, микрокомпьютер USB, Bluetooth және Wi-Fi арқылы компьютермен байланыс ұстап тұра алады. Сондай-ақ бағдарламаланған интерфейс арқылы бағдарламаларды модульдың ішінде жазуға мүмкіндік береді.Ол мобильді құр
Сабақтың тақырыбы: «Робот техникасы курсына кіріспе: Робот техникасының негіздері, пайдалану салалары, түрлері»
Жалпы мақсаты: | Робот техникасының негіздері, пайдалану салалары, түрлері туралы жалпы мәлімет беру және түсінік қалыптастыру |
Оқу нәтижелері: | |
Оқыту әдістері: | |
Қажетті ресурстар | Интерактивті тақта, компьютер, презентация, маркер, стикер, бейнефильм, бағалау парағы |
Сабақ кезеңдері / Блум таксономиясы | Сыныпта орындалатын жұмыстар / Мұғалімнің іс-әрекеті | Сыныпта орындалатын жұмыстар / Оқушылардың іс-әрекеті | Қолданылатын модульдер / Стратегиялар / Әдіс-тәсілдер | Бағалау |
Ұйымдастыру | - Сәлемдесу - Сынып оқушыларының сабаққа қатысуын түгендеу | Оқушылар үш тілде сәлемдеседі | Сыныптың назарын сабаққа аудару, жағымды психологиялық орта қалыптастыру | |
Психологиялық ахуал | «Саяхаттау» (бейнеролик) | |||
Топқа бөлу | - LEGO қиынды парақшаларын алу- Топ ережелерін еске салу | ООЖТ | ||
Білу | «Ой шақыру» | Робот техникасы туралы Интернет желісінен ақпарат іздейді | СТО, ТДО, ОүБОБ.«Ой шақыру» стратегиясы | Формативті бағалау (критерий) |
Түсіну | Топтық диалог | Алынған ақпаратпен топта жұмыс жасайды. Диалог құрады. | СТО, ОүБОБ, ОБК, АКТ. Дилогтық оқыту | Формативті бағалау (критерий) |
Қолдану | «Баяндау» әдісі. | Әр топ әзірлеген баяндамасы бойынша басқа топқа баяндайды. | ООЖТ, ОБК, СТО, ТДО.«Баяндау». | Түс арқылы (жасыл – «өте жақсы» , сары – «жақсы», «қызыл – «орташа» |
Талдау | «Теориядан практикаға» | Оқушыларға әр салада қолданылатын робот техникасына негізделген технологиялар туралы топта пікірлеседі. | СТО, ОүБОБ, ТДО, ОБК, ОЖЕСО. «Ой қорыту» | Ұпай арқылы (дұрыс – 3, толық емес – 2, қате – 1) |
Сергіту сәті. «Паравоз» | ||||
Топқа бөлу | «Паравоз» ойынынан соң оқушылардың қатарға тұру реті бойынша төрттен топқа бөлінеді. | ООЖТ | ||
Жинақтау | «Мазмұндама».Өтілген тақырып бойынша өз білгендерін кестеге түсіреді. | Көрсетілген тақырыптар бойынша меңгерген білім нәтижесін көрсетеді. | ООЖТ, СТО, ОүБОБ, АКТ.«Мазмұндама» стратегиясы | Формативті бағалау |
Бағалау | - Оқушылар сабақта қалай жұмыс жасағаны туралы пікір айтады.- Бағалау парағындағы түсірген ұпайларының бағаға сәйкестілігін анықтап, тиісті бағаларын қою. - Белсенділігі орташа оқушыларды мадақтау. | |||
Үйге тапсырма | 1. Өтілген тақырыптарды қайталау2. «Менің роботым» тақырыбында эссе әзірлеу | |||
Рефлексия | «Не білдім?», «Не үйрендім?» сұрақтарына қысқаша жауап жазады және «Менің ұсынысым» – өз ұсынысын жазып қалдырады. |
Сабақ: №2 Күні:_________ Робототехника Мұғалімі:_____________ Тексерілді:__________
Сабақтың тақырыбы: «Робот техникасының тарихы мен келешегі»
Жалпы мақсаты: | Робот техникасының тарихы және оның келешектегі дамуы туралы түсінік қалыптастыру |
Оқу нәтижелері: | |
Оқыту әдістері: | |
Қажетті ресурстар | Интерактивті тақта, презентация, маркер, стикер, плакат, бейнефильм, бағалау парағы |
Сабақ кезеңдері / Блум таксономиясы | Сыныпта орындалатын жұмыстар / Мұғалімнің іс-әрекеті | Сыныпта орындалатын жұмыстар / Оқушылардың іс-әрекеті | Қолданылатын модульдер / Стратегиялар / Әдіс-тәсілдер | Бағалау |
Ұйымдастыру | - Сәлемдесу - Сынып оқушыларының сабаққа қатысуын түгендеу | Оқушылар үш тілде сәлемдеседі | Сыныптың назарын сабаққа аудару, жағымды психологиялық орта қалыптастыру | |
Топқа бөлу | - Родни, Бигвелд, Пайпер, Финеас аттары жазылған түсті парақшалар арқылы («Роботы» мультфильмінің кейіпкерлері)- Топ ережелерін еске салу | ООЖТ | ||
Білу | «Қазына» Арнайы әзірленген презентация көрсетіледі. | Робот техникасының тарихы туралы арнайы әзірленген презентация көмегімен ақпарат алу | СТО, ТДО, ОүБОБ.«Ой шақыру» стратегиясы | Өзін-өзі бағалау |
Түсіну | Топтық, жұптық диалог | «Пазл» әдісімен топта тарихы туралы және робот жайлы шығармалар туралы пікір алмасады. | СТО, ОүБОБ, ОБК, АКТ. Дилогтық оқыту | Формативті бағалау (критерий) |
Қолдану | «Ой қозғау» | Әр топ робот техникасының келешегі туралы презентация әзірлейді. | ООЖТ, ОБК, СТО, ТДО.«Ой қозғау». | Өзін-өзі бағалау |
Талдау | Әзірленген презентация бойынша әр топтың баяндамашылары басқа топқа талдап, айтып береді. | Робот техникасының келешегі туралы баяндайды. | СТО, ОүБОБ, ТДО, ОБК, ОЖЕСО. | «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Сергіту сәті. «Торайдың хикаясы» (бейнеролик) | ||||
Жинақтау | «SWOT» стратегиясы. | Робот техникасының келешегі туралы кесте толтырады. | ООЖТ, СТО, ОүБОБ, АКТ.«SWOT» стратегиясы | |
Бағалау | - Оқушылар сабақта қалай жұмыс жасағаны туралы пікір айтады.- Бағалау парағындағы түсірген ұпайларының бағаға сәйкестілігін анықтап, тиісті бағаларын қою. - Белсенділігі орташа оқушыларды мадақтау. | |||
Үйге тапсырма | 1. Өтілген тақырыптарды қайталау2. Роботтың сызба нұсқасын әзірлеу | |||
Рефлексия | «Не білдім?», «Не үйрендім?» сұрақтарына қысқаша жауап жазады және «Менің ұсынысым» – өз ұсынысын жазып қалдырады. |
Сабақ: №3 Күні:_________ Робототехника Мұғалімі:_____________ Тексерілді:__________
Сабақ тақырыбы: | Курс жабдығымен танысу: LEGO MINDSTORMS EV3 Education топтамасы. EV3 жинағы | ||||
Жалпы мақсаты: | LEGO MINDSTORMS EV3 Education құралымен оқушыларды таныстыру. | ||||
Сабақтың міндеттері: | Техникалық шығармашылығында табысқа жетуге көмектесетін, табиғи бейімділігін, қабілеттерін анықтау және дамыту. | ||||
Күтілетін нәтиже: | LEGO комплектімен танысу: электрондық компоненттер, шестеренкалар, дөңгелектер, осьтар, конструкциялық элементтері. | ||||
Негізгі идея: | LEGO MINDSTORMS, платформа, шестеренкалар, дөңгелектер, осьтар, конструкциялық элементтері. | ||||
Сабақтың жоспары: | |||||
№ | Уақыты | Сабақтың кезеңі | Мұғалім іс әрекеті | Оқушы іс әрекеті | Қалыптастыру бағалау |
1 | 3 мин | 1 Ұйымдастыру кезеңі | Сәлемдесу. Оқушыларды тізім бойынша тексеру.«Досымның қасиеті» тренингінде оқушылар бір-бірлеріне жылы лебіздерін білдіріп, әр оқушының жақсы қасиеттерін айту арқылы сыныпта оқушылар арасында еркіндік атмосферасын орнату. Стикерлердің түстері арқылы 3 топқа бөліну. | Оқушылар бір-бірлеріне лебіздерін білдіреді. Стикерлердің түсі арқылы топқа бөлінеді. | Мадақтау |
2 | 4 мин | 2 Үй жұмысын тексеру | Сөз жұмбақ шешу | Оқушылар сөзжұмбақ шешеді | Бас бармақ арқылы бағалау |
3 | 10 мин 10 мин 2 мин 10 мин | 3 Жаңа тақырыпты меңгеру | Программалау дегеніміз не, программалық жабдықтама?EV3 Education бейнеролигын көрсету. Құрал-жабдықтарын талдауЛего жиынтығын зерттеу. Оқушыларды топқа бөлуҚұрал – жабдықтарды суретте көрсетілгендей орналастырыңыздар. Роботты жинау | Өзара сұхбаттасып бейнеролик бақылайдыБерілген бейнеролик бойынша өз ойларымен бөліседі. Оқушылар Лего Құрал-жабдықтарын талдап танысады. Оқушылар құрал – жабдықтарды сурет бойынша орналастырады. Оқушылар Лего жинақтамасынан робот құрастырады. | Смайликер арқылы бағалау |
Ресурстар | Презентация, интернет-ресурстары | ||||
4 | 1 мин | Одан кейінгі жұмыс, үй тапсырмасы: | LEGO MINDSTORMS EV3 Құрал - жабдығы«Робототехника тарихы» тақырыбында кроссворд дайындап келу. | ||
5 | 5 мин | Сабақ бойынша ескертулер, рефлексия | Сабақ несімен ұнады? Сабақ үстінде кездескен қиындықтар? |
Сабақ: №4 Күні:_________ Робототехника Мұғалімі:_____________ Тексерілді:__________
Сабақтың тақырыбы: EV3 модуліСабақтың мақсаты: Білімділік: EV3 модулімен таныстыру, қолдануды үйрету, EV3 микрокомпьютерінің негізгі қызметтерімен, техникалық спецификация мен ерекшеліктерінің мазмұнын білгізу, білімін кеңейту, алған білім жинақтау, мазмұндауға үйрету, қызығушылығын арттыру арқылы дүниетанымын кеңейту Дамытушылық: логикалық ойлауын дамыту, сөздік қорын дамыту, салыстыра білу қабілетін дамыту, терең ойлау қабілетін дамыту, есте сақтау қабілетін дамыту, танымдық белсенділігін дамыту, ауызша есептеу қабілетін дамыту.Тәрбиелік : Елжандылыққа (патриоттыққа) тәрбиелеу, адалдыққа, еңбекқорлыққа, адамгершілікке, тілдік-эстетикалық сезімдерін жетілдіруге, жұмыс істеуге Сабақтың типі: Аралас сабақСабақтың әдісі: түсіндірмелі, сұрақ-жауапПәнаралық байланыс: тарих, технология, бейнелеуСабақтың көрнекілігі: слайд, презентация, флипчарт, EV3 модулі Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі: оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындату, сыныпты сабаққа дайындау (2-3 минут)
- Үй тапсырмасын тексеру: тікелей үйге берілген тапсырманың орындалуын тексеру. Өтілген тақырып бойынша сұрақ-жауап жүргізу.
- Білімді жан-жақты тексеру: бұрын өтілген тақырыптардың барлығын жан-жақты қайталап өту. Әдісі: сұрақ-жауап, жазбаша түрде.
- Жаңа білімді меңгертуге дайындық: бүгінгі жаңа сабаққа байланысты оқушылардың бұрынырақ білетіндерін еске түсіру немесе соған ұқсас тақырыптарды еске түсіру.
EV3 Education жинағының құрамы
LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 жинағының құрамы1. Табан шынжырлардың жинағы;2. Түрлі ұзындықтағы және түрдегі бөренелер;3. Байланыстырушы сымдар;4. Декорға арналған элементтер;5. Түрлі байланыстырушы элементтер;6. Түрлі көлемдегі тегершіктер;7. Түрлі көлемдегі дөңгелектердің жинағы;8. Түрлі ұзындықтағы белдіктердің жинағы;9. Компьютерге қосылуға арналған USB кабель;10. Бағдарламасы жазылған CD-диск;11. Қос иіндер;12. Қайта қуаттандырылатын Li-Ion аккумуляторлық батареясы; 13. EV3 микроконтроллері;14. 2 үлкен мотор;15. Орташа мотор;16. Ультрадыбысты датчик;17. Гироскопиялық датчик;18. Жанасу датчигі;19. Түс датчигі;20. Қуаттандыру құрылғысы.
- Жаңа білімді меңгерту: жаңа білім төңірегінде толық мағлұмат беру (сабақтың білімділік мақсаты қамтылу керек).
- Ішіне салынған жарықдиоды бар дыбыстар мен суреттерді жаңғырту, мүмкіндігінше басқару;
- EV3 микрокомпьютердегі тікелей мәліметтерді тіркеу және бағдарламалау мүмкіндігі;
- Орнатылған Bluetooth бақылаушы;
- Wi-Fi қолдаушы.
Аталмыш бағдарламалаушы микрокомпьютер LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 роботының жүрегі мен миы болып табылады. Микрокомпьютер қызметі:
- микрокомпьютердің жұмыс тәртібіне арналған өзгеретін түстер қызметі бар алтыбатырмалы интерфейс басқару;
- жоғары өткізгіштігімен монохромды дисплей;
- орнатылған спикер;
- USB порт;
- mini SD форматындағы жады картасын оқуға арналған слот;
- 4 порт енгізу және и 4 порт шығару.
Сонымен қатар, микрокомпьютер USB, Bluetooth және Wi-Fi арқылы компьютермен байланыс ұстап тұра алады. Сондай-ақ бағдарламаланған интерфейс арқылы бағдарламаларды модульдың ішінде жазуға мүмкіндік береді.Ол мобильді құр
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)