САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиеті (оқыту қазақ тілінде
емес)
|
|
Мектеп:
|
Күні:
|
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 8
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
|
Қатыспағандар:
|
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
|
рухани жаңғыру
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
|
8.2.6.1 - кесте,
диаграмма, нұсқаулық шартты белгілер мен сызбаларда берілген
ақпаратты талдау, баға беру;
8.4.5.1 тақырып бойынша
сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерді орынды
қолдану
|
Сабақтың мақсаттары
|
|
Барлық оқушылар орындай
алады:
Мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай
алады: Сұраққа жауап береді.
Кейбір оқушылар орындай
алады:
Мәтінге өзгеріс енгізеді,ерекшеліктерді бақылайды..
|
Бағалау критерийлері
|
|
Мәтіннен күрделі сөздерді
ажыратады;
күрделі өздердің мағынасын
түсінеді.
Тыңдалған мәтіннің негізгі
мазмұнын түсінеді,детальді ақпараттарды анықтайды.Қосымша ақпарат
көздерінен алынған мәліметтерді қолдана отырып ,мәтінге өзгеріс
енгізеді,ерекшеліктерді бақылайды.
Сенімді және еркін жауап береді.
|
|
Тілдік
мақсаттар
|
|
Тірек
сөздер:
Жаһандық,
дағдарыс.
Диалог және
жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:
Мәтін бойынша
сұрақтарға сенімді,еркін жауап береді.
Пәнге
қатысты сөздік қор мен терминдер: жаһандық ,
дағдарыс,энергия
Диалог
құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:жаһандық
дағдарыс,
қуат
көздері,энергетикалық өзгерістер т.б.
|
Осыған дейін
меңгерілген білім
|
|
8.Т2.Тыңдалған
мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, детальді ақпараттарды анықтау
|
|
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеттер
|
бағалау
|
Дереккөздер
|
Сабақтың
басы
7 минут
|
Қызығушылықты ояту
Жасырынып тұрған сөзді табыңдар
|
Оқу
мақсаттарымен,бағалау критерийлерімен танысады.
Дескриптор
-жасырын сөзді табады
|
ҚБ мадақтау жарайсыңдар
|
https://massaget.kz/mangilik_el/65063/
|
Сабақтың
ортасы
7 минут
3 минут
10 минут
8
минут
|
Ойтүрткі сұрақтар
Тыңдалым
мәтіні
1-тап 162 бет Елбасы сөзін
тыңдаңдар.Қандай ақпарат естерінде
қалды?
2-тап 162
бет
Мәтіннен мына сөздердің мағынасына жақын келетін сөздерді
табыңдар.
Дескрипторлар
Ø Мәтін
мазмұнын түсінеді.
Ø Мәтінге
жақын сөздерді ажыратады.
Ø
Сөздердің мағынасына болжау жасайды.
3-тап 162 бет жазылым
Өздеріңнің болашаққа арналған жоспарларыңның жобасын
дайындаңдар
4-тап 162 бет
|
Дескриптор -Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ мадақтау
Кереметсің
ҚБ жарайсың
ҚБ Керемет!
Бағалау
Оқушылар дәптерлерін сағат тілімен сырғыта отырып,
бір-бірінің жұмыстарын тексереді. Ауызша пікір айтады.
|
оқулық
|
Сабақтың
соңы
5 минут
|
«Сұрақтар
салоны»
Мұғалім мен
оқушылар арасында кері байланыс арқылы сабақтың рефлексиясын жүзеге
асырады.
|
|
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не
істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп
отырсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты
меңгергенін қалай тексересіз?
|
|
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
|
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау
көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге
асыруға болады.
Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде
қолданылады.
|
Бұл
бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін
қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін
пайдаланыңыз.
|
|
Сабақ
жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек
пе?
Берілген
тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе
денсаулығына қауіп төндіре ме?
Оқушылар
сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма?
Осы сабақ
барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік
бар?
|
Ойлану
Сабақ
мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар
нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?
Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен
жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер
енгіздім және неліктен?
|
|
Төменде
берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін
пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең
маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
|
|
Жалпы
баға
Сәтті өткен
екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1:
2:
Қандай екі
нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру
және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақ
барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма
дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|