Сабақтың
басы
2 мин
3 мин
|
Оқушыларды «Шаттық
шеңберіне» орналастыру;
- әртүрлі кескіндер
арқылы екі топқа бөлу;
І топ:
«Вектор»
ІІ топ:
«Растр»
- Оқушылармен
бірге үй
тапсырмасын қайталау
мақсатында екі топқа әр түрлі сұрақ беріледі; («Ортадағы қаламсап»
әдісі арқылы жүргізіледі)
- Оқушылармен
бірге үй
тапсырмасын қайталау
мақсатында екі топқа әр түрлі сұрақ беріледі; («Ортадағы қаламсап»
әдісі арқылы жүргізіледі
.
|
1.Мұғаліммен
амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын
дәптерге жазады.
3.Сабақтың
мақсаттарымен танысады.
Берілген сұрақтарға
жауап береді Суретті түзету дегеніміз не?
2. Суретке әсерлерді
қолданудан көзделген мақсат қандай?
3. Сен өзің графикалық
редактордың әсерлер тізімінде жоқ қандай әсерді ұсынар
едің?
4. Суреттің сапасы қандай жағдайда төмендеуі
мүмкін?
|
5- жауап
/10- балл/
4-жауап
/ 8- балл/
3-тен аз
/ 5-балл/
|
Оқулық
Жұмыс
дәптері
|
Сабақтың
ортасы
25
мин
Сергіту сәті
2
мин
|
Графикалық редакторды
іске қосып, жаңа файл құру үшін Файл → Создать (Файл → Құру)
командасын тінтуір көмегімен орындаймыз. Нәтижесінде редак тор
терезесінде жаңа графикалық файл дың пиксельде берілген Ширина
(Ені), Высота (Биіктігі) параметрлері мен жұмыс алаңының түсін
таңдауға мүмкіндік беретін терезе пайда болады (1-сурет). Жаңа
сурет салу алаңының параметрлерін таңдап, сурет салу құралдарын
қарастырайық. Photo-Brush-тағы сурет салу және өңдеу құралдарын 4
топқа бөліп қарастыруға болады (2-сурет). Олар: 1. Основные
инструменты (Негізгі құралдар).
2. Ретушь (Суретті
өңдеу құралдары).
3. Эффекты
(Әсерлер).
4. Панель выделения
(Ерекшелеу тақтасы).
Photo-Brush графикалық
редакторының негізгі құралдарымен танысайық.
Түс терезесі Photo-Brush-та түс таңдау
терезесін (3-сурет) іске қосу үшін редактор мәзіріндегі Вид (Түр) →
Области (Аймақтар) → Цвет (Түс) командаларын орындау керек. Сонымен
бірге редакторда Фильтр (Сүзгі) → Цвет (Түс) командаларын орындау
арқылы суреттің түсін қанық етуге болады.
Дескриптор:
Оқушылар Photo
Brush мен жұмыс жасайды түрлі функцияларды орындай
алады
Сергіту сәті: «Көз
жаттығуы»
Дескриптор
- Графикаға
анықтама
береді;
-
Векторлық
графиканың негізгі құрылғыларын біледі;
- Компьютерде қылқалам
функциясын қолдана алады;
|
Мұғалімді
тыңдайды
1-тапсырманы
орындайды
№ 1 тапсырма (Ж) Графикалық
ақпараттың мысалы болып табылатын кескінді салу. «КӨКТЕМ»
тақырыбында сурет салу. Суретті «КӨКТЕМ» атауымен
сақтау.
2-тапсырманы
орындайды
№ 2 тапсырма (Ж) Графикалық ақпараттың мысалы болып табылатын
кескінді салу. «Қызғалдақ бейнесі» тақырыбында сурет салу. Суретті
«Қызғалдақ» атауымен сақтау.
Сергіту сәті Балалар
қайталайды
«Көз
жаттығуы» «Ой қозғау»
әдісі арқылы төменде
берілген мына кестені толтыра отырып
сабақтың мазмұны бойынша қорытынды
шығарады
Графика дегеніміз
не?
|
Векторлық графиканың негізгі
құрылғыларын ата?
|
Қылқалам функциясын қалай
қолданамыз?
|
|
|
|
|
Тапсырманы орындау деңгейіне
байланысты бағалау
/5
балл/
|
Оқулық
Жұмыс
дәптері
Компьтер,
Photo
Brush бағдарламасы
Жұмыс
дәптері Компьютермен
жұмыс
|
Сабақтың
соңы
1 мин
Рефлекция
2
мин
|
«Плюс» « Минус»
«Қызықты» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс
аламын.
1.Бүгінгі сабақтан алған
әсерің қандай?
2.Топта жұмыс істеу саған
ұнады ма?
Мен
......................білдім.
Мен үшін.................
қызықты болды
Менің ............... білгім
келеді.
Мені ............ таң
қалдырды.
|
Өзін-өзі
бағалау.
|
|
Стикер
|
-әр оқу тоқсанда
бекітілген қауіпсіздік техникасы ережелерімен
таныстыру;
-сабақ барысында жайлы
жағдай туғызу;
- Компьютермен жұмыс
жасау алдындағы қауіпсіздік ережелерін
сақтау.
- «Көз жаттығуын орындау»
ұйымдастырылды.
-сабақ
барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау.
|