Материалдар / Сабақ жоспары Анасын сағынған бала. Алданған арман, 5 сынып

Сабақ жоспары Анасын сағынған бала. Алданған арман, 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
5.1.2.1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау 5.3.3.1. Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Сәуір 2021
851
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін:

Оқу ісі жөніндегі орынбасар А.Берсүгірова

Бөлім:

9-бөлім. Аспан әлемінің құпиялары

Педагогтің аты-жөні:

Бегежанова Рауан

Күні:

15.04.2021

Сыныбы: 5

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тынымбай Нұрмағанбетов « Анасын сағынған бала». Алданған арман

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

5.1.2.1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау

5.3.3.1. Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді.

Көпшілік оқушылар үшін:

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді. Негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.

Кейбір оқушылар үшін:

Сан есімді толықтай түсінеді, мысалдар келтіре алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ

кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-

әрекеті

Оқушының іс-

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы Қызығушылықт ы ояту.

7 мин.

(Ұ).

Ұйымдастыру кезеңі:

1.

Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2.

Ынтымақтасты қ атмосферасын қалыптастыруд а шаттық шеңбері жүзеге асырылады.

3.Оқушыларды топтарға біріктіру.

Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек а йтады.

Оқушылар қима қағаздар арқылы екі топқа бөлінеді


Мақсаты: Оқушылар бір- біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.

Тиімділігі: Оқушылар бір- біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығы н оятады.

Саралау: Бұл жерде саралаудың

«Жіктеу» тәсілі көрінеді.

Оқушылардың оқуға деген қызығушылығы н арттыру

мақсатында

Оқулық, жұмыс дәптерлері Кітап, дәптер, қалам суреттері

бейнеленген қима қағаздар топтамасы




мүмкіндігінше оларға таңдау

еркіндігі беріледі.


Жаңа сабаққа кіріспе

1.Миға шабуыл. (Әр топқа сабақты бастау үшін әр түрлі тапсырмалар беріледі. )

1-топқа арналған тапсырма.

«Суреттер: не болды?» әдісі арқылы оқушыларға анасы тастап кеткен балалар және олардың көңіл-күйі, жағдайы туралы суреттер көрсетіледі.

2-топқа арналған тапсырма.

«.... қатысты 10 сөзді атаңыз» тәсілі арқылы оқушылар шығарманың өн бойынан Сержанның қандай көңіл-күйде болғаны жайлы он сөзді атайды.

Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау үшін келесі кестеге мән беріңіз, шығарма сюжетіне сүйене отырып, сұрақтарға жауап беріңіз, кестеге түсіріңіз.


. Оқушылар суреттерде не болып жатқанын және оның себептерін түсіндіреді Болжамды жауаптар: сағынған, жылаған, уәдеге сенген, ән айтқан, ойнаған, еркелеген, армандаған).

Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.

Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.

Саралау: Бұл жерде саралаудың

«Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар

қойылады.

Қалыптастыруш ы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға

«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.

26 мин.

Мұғалім оқулықтағы 9- тапсырманы орындатады. Бір оқушыға мәтінді оқуға тапсырма береді.



Дескриптор:

-Мәтінді мұқият тыңдайды.

-Пікір алмасады.

Жалпы - 3 балл

Оқулық 5-сынып Атамұра








Топтық жұмыс

.

Оқушылар өлеңді мәнерлеп оқиды. Өлеңде не туралы айтылғанын қысқаша тұжырымдап жазады.






Дескриптор:

-Өлеңді мәнерлеп оқиды.

-Қысқаша тұжырым жазады.

Жалпы - 4 балл

Оқулық 5-сынып Атамұра

Жеке жұмыс

Жеке жұмыс. Оқушылар әңгімедегі ананың іс-әрекет мен адамгершілігіне концептуалды кесте арқылы талдау жасайды.

Шығармадағы кейіпкердің тұлғалық ерекшеліктерін концептуалды кесте арқылы талдаңыз.





Оқулық 5-сынып Атамұра

Жұмыс дәптерлері

Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия

7 мин.

«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.


Мақсаты:

Оқушы алған білімін саралай

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.

Мұғалім оқушыларды

«Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни

«Дұрыс келісемін»,

«Толықтырамы н, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар

1-10 баллдық

Shape1




білуге дағдыланады. Тиімділігі:

Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды.

Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың

«Қорытынды»

тәсілі көрінеді.


жүйе бойынша


оқушылардың

сабаққа қатысу

белсенділігі

бойынша

бағаланады.

Саралау. Сіз қандай тәсілмен

Бағалау. Сіз

Денсаулық және қауіпсіздік

көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз

оқушылардың

техникасын сақтау

қабілетті оқушылардың алдына

материалды игеру


қандай тапсырмалар қоясыз?

деңгейін қалай



тексеруді жоспарлап



отырсыз?


«Диалог және қолдау көрсету»,

«Тапсырма», «Жіктеу».


Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді

қамтиды.

«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да

ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы

мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:














Қандай мәселелер көтерілді?

Шығармадағы мәселені ашатын үзінділер

Қандай үлгі-өнеге береді?











Picture 10

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ