Сабақтың басы
|
«Жүректен
жүрекке» оқушылар шаттық шеңберін
құрып, бір-біріне жүрек ұсыну арқылы жылы лебіздерін білдіреді.
Үлгі «Мен саған денсаулық тілеймін»
«Балмұздақ
таяқшалары» әдісі арқылы үй тапсырмасын
сұрау. Үй тапсырмасы 7 тапсырма 57 бет
жазбаша.
Мәтінді оқып келу
(ауызша)
(Сыныптағы оқушылардың
есімдері жазылған қағаздардың кез келгенін таңдау
арқылы)
Қызушылығын
ояту.
Сабақ мақсатымен
таныстыру
Оқыған мәтіннің мазмұнын
түсінемін.
Сөздерді қатесіз
жазамын.
|
|
Сабақтың
ортасы
|
(МК, Ұ) Жаңа сөздерді
Қайталау.
Таға-подкова
Ұста-кузнец
Апар-отнеси
Ереже-правило
.(Ж)Тыңдалым Ыбырай
Алтынсарин туралы мағлұмат беру.
Қазақтың аса көрнекті
ағартушы-педагогы, жазушы, этнограф, фольклоршы, қоғам
қайраткері.
Ыбырай 1841 жылы қазан айының
20-сында қазіргі Қостанай облысы, Қостанай ауданында дүниеге
келеді.Үш-төрт жасында әкесі Алтынсары қайтыс болып,
атасы Балғожаның қолында өсіп,
тәрбиеленеді. . 1850 жылы ашылады да, оған қабылданған отыз
қазақ баласының бірі – тоғыз жасар Ыбырай болады Ыбырай бала
кезінен бастап білімге және өз бетінше оқып білуге бейім екенін
байқатты. Көп оқыды, Алған білімін өз халқының пайдысына асыруға
талпынды.
Айтылым.Мәтінің мазмұны бойынша
сұрақтарға жауап береді.
Сұрақ-жауап
әдісі.
1.Ыбырай Алтынсарин
кім?
2. Қай жылы қай жерде дүниеге
келді?
3. Нешенші жылы мектепке
қабылданды?
Дескриптор
1.мәтінге тақырып қояды.
2.мәтінді түсініп оқиды.
3.мәтінді мұғалімнің көмегімен аударады.
4.мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.
Сергіту сәті «Көңілді күн
»
-
(Ө)
Жазылым. Сөздік диктант .Өткен
тақырыптар бойынша сөздерді қайталау арқылы сөздік диктант
жаздыру. Құс, мейірімді, торғай,
еріншек, тентек, таға, шие, қарлығаш, ұя, жылқы, ара, құмырсқа,
қоқыс, гүл, сиыр, лақ, бота, бал, су, ұста.
Птица, добрый, воробей, ленивый, озорной, подкова, вишня, ласточка,
гнездо, лошадь, пчела, муравей, мусор, цветок, корова, козленок,
верблюжонок, мёд,
Жазылым тапсырмасы. Таға
сөзіне сөзжұмбақты шешеді.
Формативті
бағалау: Мұғалім формативті
бағалауы бойынша қорытынды балын қояды
|
https://www.balakai.kz/zhumbaktar/141-zhanuarlar-turaly-zhmbatar.html
жұмбақтар
Мұғалім
оқушыларды
«Бас бармақ» арқылы
бағалайды.
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір
оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу
материалдары мен ресурстарын оқушының жеке қабілеттерін есепке ала
отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы
мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала
отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла
алады.
|
Бұл
бөлімде оқушының сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын
әдіс-тәсілдеріңізді жазыңыз.
|
Денсаулық сақтау
технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет
түрлері.
Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы
ережелерініңтармақтары.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|