|
Математика |
Уақыты: |
|
Мұғалім: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жаңа санау бірлігі – мыңдықтардың құрылуы. Разрядтар және кластар. |
||||||||||||||||||
|
Сілтеме |
Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жабдығы |
қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер |
||||||||||||||||||
|
Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі |
Мақсаты: көп таңбалы сандардың құрылымы және жаңа санау бірлігі – мыңдық туралы түсініктерін қалыптастыру; көп таңбалы сандарды оқи алуға үйрету. |
||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||||||||||||||||||
|
Бағалау парақшасымен таныстыру |
|||||||||||||||||||
|
Топқа бөлу |
Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі. |
Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі. |
|||||||||||||||||
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді. |
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. |
|||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын пысықтау |
1. Көркем жазу минуты. 5 жүздік, 3 ондық, 1 бірлігі бар санды жазыңдар. ( 531, 513, 351, 315, 153, 135). Қандай сандар жаздыңдар? Ең үлкен, ең кіші сандарды ата.(531,135). |
Оқушылар ауызша орындайды |
|||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
№ 1. Кестеде жазылған сандарды оқы. Әр санның разрядтық қосылғыштарын ата. Ауызша жұмыс.
Заттардың саны көп болған кезде, оларды мыңдықтармен санайды. Мыңдық – жаңа санау бірлігі. Мыңдармен санауды да бірліктермен санағандай орындайды.
|
||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті |
Сергіту сәті:
Мұғалім: Ал жемістер, сап түзейік бәріміз, Қатар тұрсақ жеміс-жидек бағымыз. (қолдарын көтеріп, екі жаққа теңселеді.)
|
||||||||||||||||||
|
Ой толғаныс |
№ 4. Түбірі бірдей теңдеулер жұбын тауып жаз. Шығар. (х – 8) : 4 = 32 (х – 8) ∙ 4 = 32 Х – 8 = 32 ∙ 4 х – 8 = 32 : 4 № 5. Есеп шығару. (І топ балалары)
І І топта қыз – 7 – барлығы ? 150 оқушы 8 ∙ 10 = 80 (ұл бала) 7 ∙ 10 = 70 (қыз) Жауабы: 80 ұл, 70 қыз қатысты. № 6. (ІІ топ балалары).
Қ Ер бала – 160 Барлығы – 10 топ ІІ тәсіл: 140 : 10 + 160 : 10 = 30 Әр топта – ? бала Жауабы: әр топта 30 баладан № 6(ә). ІІІ топ)
Қ Қияр – 30 Жауабы: 19 банкі керек. |
||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
Бүгінгі сабақта біз не істедік? |
Саған қайсы тапсырма қиын болды?
|
|||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
№ 7. 19 бет. |
Оқушылар күнделіктеріне жазады |
|||||||||||||||||
|
Бағалау |
Бүгінгі сабақ ұнады
ма? |
Бағалау парақшасын толтырады |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Жаңа санау бірлігі – мыңдықтардың құрылуы. Разрядтар және кластар.
Сабақ жоспары Жаңа санау бірлігі – мыңдықтардың құрылуы. Разрядтар және кластар.
|
Математика |
Уақыты: |
|
Мұғалім: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жаңа санау бірлігі – мыңдықтардың құрылуы. Разрядтар және кластар. |
||||||||||||||||||
|
Сілтеме |
Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жабдығы |
қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер |
||||||||||||||||||
|
Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі |
Мақсаты: көп таңбалы сандардың құрылымы және жаңа санау бірлігі – мыңдық туралы түсініктерін қалыптастыру; көп таңбалы сандарды оқи алуға үйрету. |
||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||||||||||||||||||
|
Бағалау парақшасымен таныстыру |
|||||||||||||||||||
|
Топқа бөлу |
Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі. |
Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі. |
|||||||||||||||||
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді. |
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. |
|||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын пысықтау |
1. Көркем жазу минуты. 5 жүздік, 3 ондық, 1 бірлігі бар санды жазыңдар. ( 531, 513, 351, 315, 153, 135). Қандай сандар жаздыңдар? Ең үлкен, ең кіші сандарды ата.(531,135). |
Оқушылар ауызша орындайды |
|||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
№ 1. Кестеде жазылған сандарды оқы. Әр санның разрядтық қосылғыштарын ата. Ауызша жұмыс.
Заттардың саны көп болған кезде, оларды мыңдықтармен санайды. Мыңдық – жаңа санау бірлігі. Мыңдармен санауды да бірліктермен санағандай орындайды.
|
||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті |
Сергіту сәті:
Мұғалім: Ал жемістер, сап түзейік бәріміз, Қатар тұрсақ жеміс-жидек бағымыз. (қолдарын көтеріп, екі жаққа теңселеді.)
|
||||||||||||||||||
|
Ой толғаныс |
№ 4. Түбірі бірдей теңдеулер жұбын тауып жаз. Шығар. (х – 8) : 4 = 32 (х – 8) ∙ 4 = 32 Х – 8 = 32 ∙ 4 х – 8 = 32 : 4 № 5. Есеп шығару. (І топ балалары)
І І топта қыз – 7 – барлығы ? 150 оқушы 8 ∙ 10 = 80 (ұл бала) 7 ∙ 10 = 70 (қыз) Жауабы: 80 ұл, 70 қыз қатысты. № 6. (ІІ топ балалары).
Қ Ер бала – 160 Барлығы – 10 топ ІІ тәсіл: 140 : 10 + 160 : 10 = 30 Әр топта – ? бала Жауабы: әр топта 30 баладан № 6(ә). ІІІ топ)
Қ Қияр – 30 Жауабы: 19 банкі керек. |
||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
Бүгінгі сабақта біз не істедік? |
Саған қайсы тапсырма қиын болды?
|
|||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
№ 7. 19 бет. |
Оқушылар күнделіктеріне жазады |
|||||||||||||||||
|
Бағалау |
Бүгінгі сабақ ұнады
ма? |
Бағалау парақшасын толтырады |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













