Қысқа мерзімді жоспар
|
Бекітемін: А.К. Бисенгалиева Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.1D Қоректену Күні:08.10.2018 Сынып: 8 |
Мектеп: Ащысай орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Илембаева А.М. |
|||||||||||||||
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жауын құртының, сиырдың және адамның асқорыту жүйесінің құрылысы. |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.2.1 - омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын (сиыр) жануарлар мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысын салыстыру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын (сиыр) жануарлар мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысын біледі; - асқорыту мүшелерін атап, қызметін сипаттайды; - омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын сиыр мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысының реттілігін жүйелейді; |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын (сиыр) жануарлар мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысын сипаттайды; |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар қолданады: Ас қорыту жүйесінің құрылысы Пәнге қатысты терминдер мен негізгі сөз тіркестері: Ас қорыту жүйесі, сілекей безі, үлкен қарын,жасұнық, қарын сөлі Талқылауға арналған тармақтар: Сілекей Безі-.... Үлкен Қарын-.... Жасұнық-... Қарын сөлі-.... |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Топтық жұмыс барысында зайырлы және руханиятты сезіну; |
|||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Химия – Ағзадагы көмірсу, нәруыз, майлардың рөлі; |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Азық-түліктегі көмірсулардың, нәруыздардың, майлардың маңызы; |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Оқушылармен амандасу. Топқа бөлу: Конвертте берілген түстер арқылы топқа бөлу
Конверттегі сұрақтар арқылы алдыңғы білімдерін тексеру Балалар кез-келген ағза үшін ең маңызды процесс не деп ойлайсыздар? Алдыңғы білімдерін жаңа сабақпен еске түсіру және сұрақ қою арқылы байланыстыру ҚБ «Қол шапалақтау»
|
Суреттер, Плакаттар,ас қорыту мүшелерінің суреттері, |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
(ТЖ) Тапсырма №1 Модельдеу (әр топ берілген тапсырма бойынша топпен жұмыстанады, талқылайды) 1 топ: Омыртқасыздардың ас қорыту жүйесі 2 топ: Күйіс қайрайтындардың ас қорыту жүйесі Адамның ас қорыту жүйесі ҚБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» ( 2 жақсы жағын, 1 ұсынысын айтады) (С). Тапсырма №2 Суретті пайдаланып, омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын сиыр мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысының реттілігін көрсетіңіз.
Бағалау критерий:
Дескриптор:
ҚБ: Қол шапалақ |
АҚТ құралдары, түрлі түсті қағаздар, қайшы, желім, үлестірме материалдар |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
(С) Тапсырма №3 «Dreamhigh» 1 аялдама: «Терминдер» аялдамасы» (әр ағзаға тән құрылысына тән терминдерді атайды) Сілекей Безі- үлкен Қарын- Жасұнық- Қарын сөлі- Инсулин- Лизоцим- 2 аялдама: «Different» аялдамасы (Омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын (сиыр) жануарлар мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысын салыстырыңыз) ҚБ: Мұғалім мадақтауы Кері байланыс: «Веер» әдісі |
|
||||||||||||||
|
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және техника қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||
|
Саралау жұмысы «Арман аралына саяхат» әдісі арқылы тапсырманың мазмұны бойынша жоспарладым. Бұл тапсырма арқылы барлық оқушылар омыртқасыз жануарлар мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысын біледі; басым бөлігі Омыртқасыз және омыртқалылардың асқорыту мүшелері аталып,, қызметі сипатталды; кейбір оқушылар омыртқасыз жануарлар адамның ас қорыту жүйесінің құрылысының ерекшеліктері жүйеленді; |
ҚБ «Қол шапалақтау» ҚБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» ( 2 жақсы жағын, 1 ұсынысын айтады) |
Бөлме тазалығы, жеке бас гигиенасын сақтау, салауатты өмір салтын қалыптастыру, ұқыптылық, қауіпсіздік ережесін сақтау. |
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия: Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы қолжетімді болдыма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарыңыздан ауытқу болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқу мен оқытуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқу мен оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістіктері – қиыншылықтары туралы нені анықтадам, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Жауын құртының, сиырдың және адамның асқорыту жүйесінің құрылысы"
Сабақ жоспары "Жауын құртының, сиырдың және адамның асқорыту жүйесінің құрылысы"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бекітемін: А.К. Бисенгалиева Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.1D Қоректену Күні:08.10.2018 Сынып: 8 |
Мектеп: Ащысай орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Илембаева А.М. |
|||||||||||||||
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жауын құртының, сиырдың және адамның асқорыту жүйесінің құрылысы. |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.2.1 - омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын (сиыр) жануарлар мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысын салыстыру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын (сиыр) жануарлар мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысын біледі; - асқорыту мүшелерін атап, қызметін сипаттайды; - омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын сиыр мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысының реттілігін жүйелейді; |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын (сиыр) жануарлар мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысын сипаттайды; |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар қолданады: Ас қорыту жүйесінің құрылысы Пәнге қатысты терминдер мен негізгі сөз тіркестері: Ас қорыту жүйесі, сілекей безі, үлкен қарын,жасұнық, қарын сөлі Талқылауға арналған тармақтар: Сілекей Безі-.... Үлкен Қарын-.... Жасұнық-... Қарын сөлі-.... |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Топтық жұмыс барысында зайырлы және руханиятты сезіну; |
|||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Химия – Ағзадагы көмірсу, нәруыз, майлардың рөлі; |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Азық-түліктегі көмірсулардың, нәруыздардың, майлардың маңызы; |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Оқушылармен амандасу. Топқа бөлу: Конвертте берілген түстер арқылы топқа бөлу
Конверттегі сұрақтар арқылы алдыңғы білімдерін тексеру Балалар кез-келген ағза үшін ең маңызды процесс не деп ойлайсыздар? Алдыңғы білімдерін жаңа сабақпен еске түсіру және сұрақ қою арқылы байланыстыру ҚБ «Қол шапалақтау»
|
Суреттер, Плакаттар,ас қорыту мүшелерінің суреттері, |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
(ТЖ) Тапсырма №1 Модельдеу (әр топ берілген тапсырма бойынша топпен жұмыстанады, талқылайды) 1 топ: Омыртқасыздардың ас қорыту жүйесі 2 топ: Күйіс қайрайтындардың ас қорыту жүйесі Адамның ас қорыту жүйесі ҚБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» ( 2 жақсы жағын, 1 ұсынысын айтады) (С). Тапсырма №2 Суретті пайдаланып, омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын сиыр мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысының реттілігін көрсетіңіз.
Бағалау критерий:
Дескриптор:
ҚБ: Қол шапалақ |
АҚТ құралдары, түрлі түсті қағаздар, қайшы, желім, үлестірме материалдар |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
(С) Тапсырма №3 «Dreamhigh» 1 аялдама: «Терминдер» аялдамасы» (әр ағзаға тән құрылысына тән терминдерді атайды) Сілекей Безі- үлкен Қарын- Жасұнық- Қарын сөлі- Инсулин- Лизоцим- 2 аялдама: «Different» аялдамасы (Омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын (сиыр) жануарлар мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысын салыстырыңыз) ҚБ: Мұғалім мадақтауы Кері байланыс: «Веер» әдісі |
|
||||||||||||||
|
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және техника қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||
|
Саралау жұмысы «Арман аралына саяхат» әдісі арқылы тапсырманың мазмұны бойынша жоспарладым. Бұл тапсырма арқылы барлық оқушылар омыртқасыз жануарлар мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысын біледі; басым бөлігі Омыртқасыз және омыртқалылардың асқорыту мүшелері аталып,, қызметі сипатталды; кейбір оқушылар омыртқасыз жануарлар адамның ас қорыту жүйесінің құрылысының ерекшеліктері жүйеленді; |
ҚБ «Қол шапалақтау» ҚБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» ( 2 жақсы жағын, 1 ұсынысын айтады) |
Бөлме тазалығы, жеке бас гигиенасын сақтау, салауатты өмір салтын қалыптастыру, ұқыптылық, қауіпсіздік ережесін сақтау. |
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия: Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы қолжетімді болдыма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарыңыздан ауытқу болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқу мен оқытуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқу мен оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістіктері – қиыншылықтары туралы нені анықтадам, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














