Материалдар / Сабақ жоспары Математика 3сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары Математика 3сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары Математика 3сынып Мүмкіндіктер тармағы. Мынадай жағдайларда: 45±9,45±19; 26+14, 40-14, 65+35, 100-35 ондықтан аттап, ауызша қосу мен азайтуды орындау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Қазан 2021
804
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

      Математика Тексерілді:

ексерілді:Т

Бөлім:

Көбейту және бөлу

Мұғалімнің аты-жөні

Алиханова А.Д.

Күні:

14.10.21.

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мүмкіндіктер тармағы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.4.4.1 «мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану

3.5.2.2 екі жиынның қиылысуы, екі жиынның бірігуі, бос жиын таңбаларын қолдану

Олқылықтармен жұмыс мақсаты

2.1.2.7.Мынадай жағдайларда: 45±9,45±19; 26+14, 40-14, 65+35, 100-35 ондықтан аттап, ауызша қосу мен азайтуды орындау

Сабақтың мақсаты

кі жиынның қиылысуы, екі жиынның бірігуі, бос жиын таңбаларын қолданып, мүмкіндіктер тармағын құра алады.

2.Мүмкіндіктер тармағы шешімдердің барлық нұсқаларын табуға көмектесетінін анықтай алады.

3.Сызбаға қарап сұрақтар ойластыра алады.

Бағалау критерийлері:


- Есеп шығаруда «мүмкіндіктер тармағы» әдісін қолданады

- Есептің шартын қысқаша жазба/сызба түрінде модельдейді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Оқу материалын жариялау «Керме жіп» әдісі арқылы жүреді:

1) Қима қағазға үш цифр жаз. Мысалы 5,4,2. Олардан үш таңбалы сандар құрастырып жаз. Әртүрлі неше нұсқа шықты?

-Осы нұсқалардың барлығын мүмкіндіктер тармағында көрсетуге болады.

- Ендеше бүгінгі сабағымызда не істейміз?

Ширату жаттығуларын жасайды.

-Сұрақтарға жауап береді.

-Тақырыпты ашады.

«Ауызша бағалау» әдісі




Сабақтың ортасы

10 мин





















1 мин



13 мин



























15 мин







(Д) 1- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

1а) Ұлдар мен қыздар кезектесіп отыратындай Нұрай, Марат, Торғын, Серікті орындыққа қалай отырғызса болады? Берілгенді пайдаланып, барлық мүмкін нұсқаларды жаз.

Ә) 1- сызбадан таңдау тәсілін пайдаланып, өзің жазған балаларды орындыққа отыру нұсқасын тап.

Б) мүмкіндіктер тармағын әртүрлі орналастыруға болады. Дәптеріңе мүмкіндіктер тармағын сал, толтыр.

2а) 2-сызбадан төмендегі орналастыру мүмкіндіктер тармағын тауып, қызыл түспен қоршап сыз.

2а) 2-сызбадан төмендегі орналастыру мүмкіндіктер тармағын тауып, көк түспен қоршап сыз.

Дескриптор:

- Мүмкіндіктер тармағын құрады.

-Қызыл, көк түспен қоршап сызады.

Үлгерімі төмен Инклюзив оқушыға жеке тапсырма беремін.Карточкамен жұмыс

Берілген сандар картасынан екі тағбалы сандар құрастыру және атау

Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуенімен билеп сергиді.

Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуенімен билеп сергиді.

(Т) 2- тапсырма «Есепті шығар» әдісі арқылы жүзеге асады.

4) Есепті шығар.

А)АВ-5см

СD-25см, ? есе ұзын?

Ш: 25см:5см=5

Ж: 5 есе ұзын.

Ә) АВ-5см

СD-25см, ? см ұзын?

Ш: 25см-5см=20см

Ж: 20 см ұзын.

5) 8 дм2+49дм2=57дм2

9см2*4=36см2

40м2:5=8м2

500см2-235см2=265см2

6) балалар қиып алған қағаздың ауданын палеткамен есептеңдер.

Дескриптор:

-Есептің шешуін, жауабын шығарады.

-қағаздың ауданын палеткамен есептейді.

Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады

Қарқыны жоғары оқушыға:

Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.


(Д) 3- тапсырма «Есепте» әдісі арқылы жүзеге асады.

8) Кесте бойынша есеп құрап шығарыңдар.

А)Ш: 45:9=5тг

Ж: 5 қарындаш сатып алды.

Ә) Ш: 6*5=30тг

Ж: 30тг төледі.

Б) Ш: 40:5=8

Ж: 8 өшіргіш сатып алды.

9) тиімді тәсілмен есепте.

5+39+95=139 205+199+295=699

6+98+94=198 106+198+594=898

Дескриптор:

- Кесте бойынша есеп құрап шығарады.

- тиімді тәсілмен есептейді.

Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады

Қарқыны жоғары оқушыға:

Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.

- Мүмкіндіктер тармағын құрады.

-Қызыл, көк түспен қоршап сызады.



















Билеп сергиді.



-Есептің шешуін, жауабын шығарады.

қағаздың ауданын палеткамен есептейді.

























- Кесте бойынша есеп құрап шығарады.

- тиімді тәсілмен есептейді.


ҚБ:

3 балл

























4 балл






























3 балл










Оқулық, дәптер

























Оқулық, дәптер




Сабақтың соңы

1 мин

Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Оқу тапсырмасы: 3-тапсырма 74-бет

Рефлексия жасайды.

ҚБ қойыла-ды.










































































Математика Тексерілді:

Бөлім:

Көбейту және бөлу

Мұғалімнің аты-жөні

Алиханова А.Д.

Күні:

18.10.21.

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қорытындылау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

770 ₸ - Сатып алу
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!