Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Бөліп шығару |
Мектеп:Шағын жинақталған Саржыра негізгі орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Табысбаева Назым Ермековна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар:- |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарадың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.5.3 Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесінің құрылысын салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару мүшелерін атау
Көпшілігі: Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің құрылысын анықтау
Кейбіреуі: Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Барлығы: Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару мүшелерін атай алады
Көпшілігі: Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің құрылысын анықтайды
Кейбіреуі: Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын салыстырады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Жануарлардың бөліп шығару жүйесі бойынша бір – біріне айтып ақпараттар алмастыру кезінде айтылым және тыңдалым дағдыларын дамытады. Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесінің ерекшеліктерін кестеге толтыру арқылы жазылым дағдысы қалыптасады Термин сөздер: жиырылғыш вакуоль, бүйрек, қуық, несепағар, клоака, тер бездері, нефридия
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Біржасушалыларда ... зәр шығару қызметін атқарады. Қарапайымдардың организмінен сыртқа ………… шығарылады? Жалпақ құрттардың зәр шығару жүйесі ... . Жәндіктер мен өрмекшілердің зәр шығару жүйесі ... болып табылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
- өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; - жауапкершілік; шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; - қарым-қатынас жасау қабілеті; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағалшын, орыс тілі пәндері мен медицина |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
7.1.5.2 Өсімдіктердегі бөліп шығару ерекшеліктерін зерттеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-2 минут 2-3 минут 3-10 минут 10-20 минут |
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылар 2 шеңбер жасап, бір - біріне қарсы тұрып қолдың көмегімен ыстық тілектерін айтады
Алдыңғы білімді пысықтау (Ж) «Миға шабуыл» әдісі арқылы Тест,биологиялық диктант,сәйкестендіру тесті I-топ І.Тест сұрақтары 1.Өсімдік ағзасындағы маңызды 2 үдеріс А) тыныс алу, фотосинтез В)фотосинтез, СО2 С) фотосинтез, О2 2.Фотосинтез процесі жүреді А) Лейкопластарда В)Хлоропластарда С)Цитоплазмада 3.Фотосинтездің бастапқы өнімі А)Оттек, сутек, жарық В)Глюкоза, жылу С)Органикалық заттар 4.Кылқанжапырақты өсімдіктер бөледі А)Сүтті шырын В)Эфир майы С)Шайыр 5.Қалақай жапырағынан бөлінеді А)Балауыз В) Күйдіргіш сұйықтық С)Шірнелік 6.Цитрус дақылдары бай А) Шырыш В)Сүтті шайыр С) Эфир майы ІІ - топ Биологиялық диктант 1.Өсімдік ағзасындағы маңызды 2 үдерісті ата ........................ . 2.Фотосинтез процесі........................... жүреді. 3.Фотосинтездің бастапқы өнімі..................... . 4. Кылқанжапырақты өсімдіктер.................... бөледі. 5. Қалақай жапырағынан......................... бөлінеді. 6. Цитрус дақылдары...................... бай. ІІІ - топ Сәйкестендіру тесті
(Қб)Тапсырманы орындап болған соң оқушырардың білімін смайлниктер арқылы бағалау Өткен сабақта сендер өсімдіктердегі бөліп шығару ерекшеліктерімен таныстыңдар, енді біз бүгін қандай материалмен танысамыз деп ойлайсыңдар? (оқушы жауабы) (Т) «Түрткі сұрақтар» әдісі арқылы пернетақтадағы суреттерді пайдалана отырып жаңа сабақтың тақырыбын ашу -Зат алмасудың соңғы өнімдерін атаңыз? -Газ алмасу өнімдері не жатады? -Тері арқылы зат алмасу өімдерін атаңыз?
Суреттер
Зат алмасудың соңғы өнімдері бойынша жауарлардың зәр шығару жүйесмен танысамын
|
Сандар
Тест сұрақтары
Биологиялық диктант Сәйкестендіру тесті Смайликтер
Перне тақта
Суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20-23 минут 24-28 минут 29-33 минут 34-38 минут 39-40 минут |
Оқулықпен жұмыс ( 117-118 бб оқу). Оқулықтағы мәтінмен танысып болған соң (термин сөздерді жазып алады) Әр топқа суреттер таратылады Оқушылар жануарлырдың зәр шығару мүшелерімен танысады 1 тапсырма «Айналмалы бекет» әдісі (Тж) Оқушылар кестені толтырып келесі топқа өткізеді.
(Тб) тапсырманы орындап болған соң бір топ келесі топты жауаптарына басбармақ көрсету арқылы бағалайды Дескриптор: 1.Оқушылар тапсырманы түсінеді 2.Омыртқасыз жануарлардың зәр шығару мүшелерін атай алады 3.Омыртқалы, жануарлардың зәр шығару мүшелерін атай алады 2 тапсырма «Бинго ойыны» (Ж) Тапсырма әр оқушыға жеке таратылады Алғашқы аяқтаған оқушы Бинго деп белгі береді (оқушылар бірлесе отырып тексереді)
(Сб) Алғашқы болып орындаған оқушы тапсырмасы сынып оқушылары арасында талқылап, нәтежиесі басбармақ арқылы бағаланады Дескриптор: 1.Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің құрылысын түсінеді 2. Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің құрылысын ажыратады 3 тапсырма «Венн диаграммасы» (Тж) Әрбір топқа омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін зерттеу ұсынылады. Оқушыларға сілтеме таратылады.1-топ Құстар Балықтар 2-топ Жауын құрты Қосмекенділер 3-топ Сүтқоректілер Жорғалаушылар,
(Тб)Тапсырма соңында смайлниктер арқылы бағалау
Дескриптор: 1.Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын біледі 2. Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын салыстырады Сергіту сәті (Сж) «Галерея» әдісі арқылы оқушылар мәтінді меңгереді, ол үшін оқушыларға суреттер беремін. Мәтінге сай суреттердің атауын қазақша, орысша, ағылшын тілінде атайды вакуоль - вакуоль - vacuolum бүйрек - почка - ren қуық - мочевой пузырь - vesica - несепағар - мочеточник -ureter Клоака - Клоака - cloaca |
Оқулық, кітап, дәптер
Кесте
Венн диаграммасы
Смайликтер
С
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 41-43 минут
44-45 иинут |
Кері байланыс: Инсерт әдісі бойынша жүргізіледі
Үйге тапсырма: 1.Интернет ресурстарды пайдаланып, жануарадың бөліп шығару жүйелерін құрайтын мүшелердің қызметіне байланысты өздеріңді қызықтырған сұрақтарға жауап тауып келу. 2.118 беттегі өз біліміңді тексер тапсырмасын орындау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||
|
Саралау үшін мына төмендегі оқыту әдістерін қолдандым «Миға шабуыл» әдісінің тиімділігі оқушының алдыңғы білімін есіне түсіріп, есте сақтау дағдысын қалыптастыруға бағыт бердім «Ой шақыру» әдісі арқылы оқушылардың алдыңғы білімін пысықтауға осы сабаққа көңіл бөлуге мүмкіндік бердім «Айналмалы бекет» әдісінің тиімді жағы оқушылар белсенді және бірлескен жұмысты топта талқылауға, оз ойларын еркін айтуға бағыттадым «Бинго ойыны» оқушылардың іс-әрекетін жүйелі жоспарлап , шығармашылық қабілетке баулыдым Жылдам, әрі тұжырымды ойлауға дағдыландырдым «Венн диаграммасы» қолдану кезінде оқушылардың алған білімін жинақтап,өз бетінше ойлау дағдыларын қалыптастырдым «Галерия» әдісі оқушылардың зейінін тапсырмаға аудару арқылы терминдерді меңгеруі мен оқылым, айтылым дағдысын қалыптастырдым Мотивациясы төмен оқушыларға жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелерді ажырата білуі, өзін дамытуға бағытталған тапсырмалар беру.. Ал, қабілеті жоғары оқушыларға өз бетінше іздіну үшін тест құрастыру жұмыстарын бердім Қабілеті жоғары оқушылар:
Қабілеті орта оқушылар:
Қабілеті төмен оқушылар:
|
Оқушылардың сабақта орындаған тапсырмалар нәтежиесі смайлниктер мен басбармақ арқылы жүзеге асырыла
«Басбармақ»
«
Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін «Инсерт» әдісі бойынша тексеріп бағалаймын
|
Топ ережесінің орындалуын қадағалау.
Оқу құралдарын дұрыс пайдалануды қадағалау |
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қол жетімді болды Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері /қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Омыртқалылар"7-сынып
Сабақ жоспары "Омыртқалылар"7-сынып
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Бөліп шығару |
Мектеп:Шағын жинақталған Саржыра негізгі орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Табысбаева Назым Ермековна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар:- |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарадың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.5.3 Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесінің құрылысын салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару мүшелерін атау
Көпшілігі: Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің құрылысын анықтау
Кейбіреуі: Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Барлығы: Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару мүшелерін атай алады
Көпшілігі: Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің құрылысын анықтайды
Кейбіреуі: Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын салыстырады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Жануарлардың бөліп шығару жүйесі бойынша бір – біріне айтып ақпараттар алмастыру кезінде айтылым және тыңдалым дағдыларын дамытады. Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесінің ерекшеліктерін кестеге толтыру арқылы жазылым дағдысы қалыптасады Термин сөздер: жиырылғыш вакуоль, бүйрек, қуық, несепағар, клоака, тер бездері, нефридия
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Біржасушалыларда ... зәр шығару қызметін атқарады. Қарапайымдардың организмінен сыртқа ………… шығарылады? Жалпақ құрттардың зәр шығару жүйесі ... . Жәндіктер мен өрмекшілердің зәр шығару жүйесі ... болып табылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
- өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; - жауапкершілік; шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; - қарым-қатынас жасау қабілеті; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағалшын, орыс тілі пәндері мен медицина |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
7.1.5.2 Өсімдіктердегі бөліп шығару ерекшеліктерін зерттеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-2 минут 2-3 минут 3-10 минут 10-20 минут |
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылар 2 шеңбер жасап, бір - біріне қарсы тұрып қолдың көмегімен ыстық тілектерін айтады
Алдыңғы білімді пысықтау (Ж) «Миға шабуыл» әдісі арқылы Тест,биологиялық диктант,сәйкестендіру тесті I-топ І.Тест сұрақтары 1.Өсімдік ағзасындағы маңызды 2 үдеріс А) тыныс алу, фотосинтез В)фотосинтез, СО2 С) фотосинтез, О2 2.Фотосинтез процесі жүреді А) Лейкопластарда В)Хлоропластарда С)Цитоплазмада 3.Фотосинтездің бастапқы өнімі А)Оттек, сутек, жарық В)Глюкоза, жылу С)Органикалық заттар 4.Кылқанжапырақты өсімдіктер бөледі А)Сүтті шырын В)Эфир майы С)Шайыр 5.Қалақай жапырағынан бөлінеді А)Балауыз В) Күйдіргіш сұйықтық С)Шірнелік 6.Цитрус дақылдары бай А) Шырыш В)Сүтті шайыр С) Эфир майы ІІ - топ Биологиялық диктант 1.Өсімдік ағзасындағы маңызды 2 үдерісті ата ........................ . 2.Фотосинтез процесі........................... жүреді. 3.Фотосинтездің бастапқы өнімі..................... . 4. Кылқанжапырақты өсімдіктер.................... бөледі. 5. Қалақай жапырағынан......................... бөлінеді. 6. Цитрус дақылдары...................... бай. ІІІ - топ Сәйкестендіру тесті
(Қб)Тапсырманы орындап болған соң оқушырардың білімін смайлниктер арқылы бағалау Өткен сабақта сендер өсімдіктердегі бөліп шығару ерекшеліктерімен таныстыңдар, енді біз бүгін қандай материалмен танысамыз деп ойлайсыңдар? (оқушы жауабы) (Т) «Түрткі сұрақтар» әдісі арқылы пернетақтадағы суреттерді пайдалана отырып жаңа сабақтың тақырыбын ашу -Зат алмасудың соңғы өнімдерін атаңыз? -Газ алмасу өнімдері не жатады? -Тері арқылы зат алмасу өімдерін атаңыз?
Суреттер
Зат алмасудың соңғы өнімдері бойынша жауарлардың зәр шығару жүйесмен танысамын
|
Сандар
Тест сұрақтары
Биологиялық диктант Сәйкестендіру тесті Смайликтер
Перне тақта
Суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20-23 минут 24-28 минут 29-33 минут 34-38 минут 39-40 минут |
Оқулықпен жұмыс ( 117-118 бб оқу). Оқулықтағы мәтінмен танысып болған соң (термин сөздерді жазып алады) Әр топқа суреттер таратылады Оқушылар жануарлырдың зәр шығару мүшелерімен танысады 1 тапсырма «Айналмалы бекет» әдісі (Тж) Оқушылар кестені толтырып келесі топқа өткізеді.
(Тб) тапсырманы орындап болған соң бір топ келесі топты жауаптарына басбармақ көрсету арқылы бағалайды Дескриптор: 1.Оқушылар тапсырманы түсінеді 2.Омыртқасыз жануарлардың зәр шығару мүшелерін атай алады 3.Омыртқалы, жануарлардың зәр шығару мүшелерін атай алады 2 тапсырма «Бинго ойыны» (Ж) Тапсырма әр оқушыға жеке таратылады Алғашқы аяқтаған оқушы Бинго деп белгі береді (оқушылар бірлесе отырып тексереді)
(Сб) Алғашқы болып орындаған оқушы тапсырмасы сынып оқушылары арасында талқылап, нәтежиесі басбармақ арқылы бағаланады Дескриптор: 1.Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің құрылысын түсінеді 2. Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің құрылысын ажыратады 3 тапсырма «Венн диаграммасы» (Тж) Әрбір топқа омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін зерттеу ұсынылады. Оқушыларға сілтеме таратылады.1-топ Құстар Балықтар 2-топ Жауын құрты Қосмекенділер 3-топ Сүтқоректілер Жорғалаушылар,
(Тб)Тапсырма соңында смайлниктер арқылы бағалау
Дескриптор: 1.Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын біледі 2. Омыртқалы, омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын салыстырады Сергіту сәті (Сж) «Галерея» әдісі арқылы оқушылар мәтінді меңгереді, ол үшін оқушыларға суреттер беремін. Мәтінге сай суреттердің атауын қазақша, орысша, ағылшын тілінде атайды вакуоль - вакуоль - vacuolum бүйрек - почка - ren қуық - мочевой пузырь - vesica - несепағар - мочеточник -ureter Клоака - Клоака - cloaca |
Оқулық, кітап, дәптер
Кесте
Венн диаграммасы
Смайликтер
С
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 41-43 минут
44-45 иинут |
Кері байланыс: Инсерт әдісі бойынша жүргізіледі
Үйге тапсырма: 1.Интернет ресурстарды пайдаланып, жануарадың бөліп шығару жүйелерін құрайтын мүшелердің қызметіне байланысты өздеріңді қызықтырған сұрақтарға жауап тауып келу. 2.118 беттегі өз біліміңді тексер тапсырмасын орындау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||
|
Саралау үшін мына төмендегі оқыту әдістерін қолдандым «Миға шабуыл» әдісінің тиімділігі оқушының алдыңғы білімін есіне түсіріп, есте сақтау дағдысын қалыптастыруға бағыт бердім «Ой шақыру» әдісі арқылы оқушылардың алдыңғы білімін пысықтауға осы сабаққа көңіл бөлуге мүмкіндік бердім «Айналмалы бекет» әдісінің тиімді жағы оқушылар белсенді және бірлескен жұмысты топта талқылауға, оз ойларын еркін айтуға бағыттадым «Бинго ойыны» оқушылардың іс-әрекетін жүйелі жоспарлап , шығармашылық қабілетке баулыдым Жылдам, әрі тұжырымды ойлауға дағдыландырдым «Венн диаграммасы» қолдану кезінде оқушылардың алған білімін жинақтап,өз бетінше ойлау дағдыларын қалыптастырдым «Галерия» әдісі оқушылардың зейінін тапсырмаға аудару арқылы терминдерді меңгеруі мен оқылым, айтылым дағдысын қалыптастырдым Мотивациясы төмен оқушыларға жануарлардың зәр шығару жүйесін құрайтын мүшелерді ажырата білуі, өзін дамытуға бағытталған тапсырмалар беру.. Ал, қабілеті жоғары оқушыларға өз бетінше іздіну үшін тест құрастыру жұмыстарын бердім Қабілеті жоғары оқушылар:
Қабілеті орта оқушылар:
Қабілеті төмен оқушылар:
|
Оқушылардың сабақта орындаған тапсырмалар нәтежиесі смайлниктер мен басбармақ арқылы жүзеге асырыла
«Басбармақ»
«
Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін «Инсерт» әдісі бойынша тексеріп бағалаймын
|
Топ ережесінің орындалуын қадағалау.
Оқу құралдарын дұрыс пайдалануды қадағалау |
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қол жетімді болды Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері /қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
шағым қалдыра аласыз













Смайликтер»














