Материалдар / Сабақ жоспары "Қаңлылар" 10 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары "Қаңлылар" 10 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқытушыларға тәжірібе алмасу мақсатында
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Мамыр 2018
585
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

«Бақанас аграрлы-индустриалдық колледжі»МКҚК


САБАҚ ЖОСПАРЫ №

Күні

Топ










Пән:Қазақстан тарихы


Сабақ тақырыбы: Қаңлылар


Сабақ типі: жаңа білімді меңгерту

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Қаңлылардың қоғамдық құрылысын, шаруашылығы, мәдениеті, діни наным –сенімдері, қоныстары ерекшеліктерімен таныстыру.

Дамытушылық:Білім алушылардың ой-өрісін, ойлау, сөйлеу қабілеттерін, тарихи оқиғаларды құбылыстарды талдау арқылы шығармашылық деңгейін арттыру.

Тәрбиелік: Білім алушылардың өз халқының тарихын оқып білуге, еліміздің өткен тарихына құрметпен қарауға тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ –жауап, практикалық.

Сабақтың көрнекілігі: Карта, тірек-сызбалар, слайд.

Негізгі әдебиеттер: Қазақстан тарихы. Ә.Төлеубаев, Ж.Қасымбаев, М.Қойгелдиев, т.б. Қазақстан тарихы. Х.К.Ермуханова «Шың кітап»

Пәнаралық байланыс: Әдебиет, география.


Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1)Білім алушылармен сәлемдесу, түгендеу, топқа бөлу.

2)Психологиялық бағыттау.

Балалар шеңберде тұрып, бір бірін көргендеріне қуанышты екендерін білдіреді

ІІІ. Мақсат қою:

ІҮ. Жаңа сабақ:

  1. Оқулықпен жұмыс

Білім алушылар 2 топқа бөлінеді. 1 топ «Қаңлылар туралы деректер мен орналасуы», ал 2 топ «Қаңлылардың қоғамдық құрылысы, археологиялық ескерткіштері» деген тақырыппен танысады, тақырыпты ашып баяндайды.







2.Тапсырмаларды орындау

А) Кестені толтыр



Қаңлы тайпалары қай ғасырда өмір сүрген?


Қаңлы тайпалары дәуірлеу кезеңінде кімдерді өзіне бағындырды?


Қаңлы тайпалары қандай қоныс қалашықтар салды?


Б) Қаңлы билеушілері қалай аталған?

Жоғары билеуші

Shape1

Shape2

Үш орынбасары

Shape3

Shape4

Бес бөлік басшылары

Shape5

Shape6

Ру-тайпа басшылары

Shape8 Shape7



В) Картамен жұмыс. Қаңлы мемлекеттік бірлестігінің аумағын көрсет

Г) Кестені толтыр

Қаңлылардың археологиялық мәдениеті

Атауы

Қамтылған аймағы

Ерекшелігі









ІҮ.Бекіту: Тест сұрақтары

1-топ

1.Қаңлылар қай ғасыр аралығында өмір сүрген?

А) б.з.б. ІІІ-ІІ ғ.-б.з. Үғ. Ә) б.з.б. ІІ-І ғ.-б.з. ІІІғ.

Б) б.з.б. ІІ.-б.з. І ғ. В) б.з.б. І ғ.-б.з. ІІ ғ.

2.Қытай деректері бойынша қаңлы тайпалар одағының шамамен қанша адамы болды?

А) 400 мың Ә) 500 мың Б) 600 мың В) 700 мың

3.Қаңлылар соғыс болған жағдайда қанша жауынгер жасақтай алды

А) 400 мың Ә) 120 мың Б) 600 мың В) 80 мың

4. Қаңлы тайпаларының негізгі атамекені қай өзен аралығында орналасқан?

А) Ертіс өзені Ә) Жетісу өзені Б) Сырдария өзенінің орта ағысы В) Іле өзені

5.Қаңлылар қай мемлекеттермен экономиқалық, мәдени, саяси байланыс жасаған

А) Қытай, Үндістан Ә) Қытай, Рим , Кушан

Б) Азия, Иран В) Иран, Қытай

2-топ

1.Қаңлы билеушісі?

А) Гуньмо Ә) Хан Б) Сұлтан В) Уәзір

2.Қуаңдария мен Жаңадария аңғарын алып жатқан археологиялық мәдениетті ата?

А) Қауыншы Ә) Зах Б) Отырар-Қаратау В) Жетіасар

3.Қаңлы астанасы

А)Жетіасар Ә) Көкмардан Б) Битьян В) Қостөбе

4. Қаңлы елі өз ішінен неше иелікке бөлінді

А) 3 Ә) 5 Б) 7 В) 10

5.Кіші хандарға бағынатын ру, тайпаларды кімдер басқарған?

А) Уәзірлер Ә) Хандар Б) Көсемдер В) Сұлтандар

Ү. Қорытынды: Қаңлы тарихы туралы қандай қорытындыға келдің?

ҮІ. Үйге тапсырма: §16 оқу, мазмұнын айту





Оқытушы________________


Директордың оқу- ісі жөніндегі орынбасары ____________________





















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!