САБАҚ: Қазақ тілі
мен әдебиеті (оқыту қазақ тілінде
емес)
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні:.
|
Сынып:
8
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Қазақстанның су
қорлары
|
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
8.2.6.1 - кесте,
диаграмма, нұсқаулық шартты белгілер мен сызбаларда берілген
ақпаратты талдау, баға беру
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Кестедегі
мәліметтерді талдайды, баға береді.
|
Бағалау
критерийлері
|
- кестедегі мәліметті талдай
алады;
- ондағы берілген
мәліметтерге баға береалады.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Тақырыпқа байланысты
сөздер:
балық
шаруашылығы, су қоры, тұйық көл, су
айдыны.
Диалог және жазылым үшін
қажетті сөз тіркестер:
Менің
байқағаным,...
Менің
ойымша,...
Мен
ойлаймын...
|
Осыған дейін
меңгерілген білім
|
«Кәсіп – бақыттың
шырағы,
Еңбек – ырыстың
бұлағы» бөлімі бойынша қалыптасқан
дағдылары мен білімдері
|
Жоспар
|
Жоспарланатын
уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы
тиіс
іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың
басы
5
минут
|
Миға
шабуыл
Балалар сендер қандай дыбыс
естіп тұрсыңдар?
Судың
дыбысын.
Су бізге не үшін қажет?
Суды ішеміз және
жуынамыз.
Сумен өсімдіктерді, бау –
бақшаны суарамыз.
Сумен ас
әзірлейміз.
Суменкіртазалаймыз.
- Су жүргізер тіршіліктің
тамырын,
Су
жоқболса, тіршілік тамам бауырым.
Судыңбізбілетұрамаңызын,
Көпболғансоңұмытамызқадірін, -
дейді.
Балалар
осы өлең жолдарында айтқандай су болмаса тіршілік
болмайды.
(Activstudio бағдарламасында сабақтың тақырыбы
жазылады.)
Балалар
су қандай зат? (балалар жауаптарын интербелсенді тақтаға
жазады.)
Су
Мұғалім оқушылардың талқылауын
қорытындылай келе сабақтың тақырыбын хабарлайды, сабақ мақсатымен
таныстырады.
|
1-5-слайд
https://kk.wikipedia.org/
Қазақстанның су
ресурстары
|
Сабақтың
ортасы
5
минут
12
минут
8
минут
|
Мәтінді аудиотаспадан
тыңдайды.
Тыңдалымнан кейінгі
тапсырма
Оқушылар «Қазақстанда қандай су ресурстары
бар?», «Ол су ресурстары қайда орналасқан?» деген сұраққа жауап
береді.
Дескрипторлар:
-
Тірек сөздер мен
иллюстрацияларды түсінеді;
-
Көтерілетін мәселені
болжайды;
-
Мәтін мазмұнын
түсінеді;
-
Мәтіндегі ақпараттарды
ажыратады.
Тыңдалымалды
тапсырма
Төмендегі сөздерді суретке
сәйкес жазыңыз және сол сөздерге сөйлем
құраңыз.
(теңіз, өзен, көл,
бұлақ)
|
1.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|
2.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|
|
|
3.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|
4.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|
|
Мәтінге байланст тапсрма орындайды (ленинг
апс немесе актив студио)
Грамматикалқ тапсырмалар
орындау
Су туралы тыйым сөздерге
тоқталу.
— су ішкен
құдығыңа түкірме
— судың
бетін ашық қалдырма
— түнде суға
барма
— суды
ластама
— суды
үнемде
Суға байланысты
мақал-мәтелдер.
1.Сулы жер –нулы
жер.
2.Жылап жүріп арық
қазсаң,
Күліп жүріп су
ішерсің.
3.Сумен
ойнама,батарсың,
Отпен
ойнама,жанарсың.
4.Бұлақ көрсең,көзін
аш.
5.Сағасыз су
болмас,
Ағасыз ел
болмас.
|
6-слайд
1-қосымша
3-қосымша
7-8-слайд
9-10-слайд
4-қосымша
|
Сабақтың
соңы
10
минут
|
Бекіту.
Оқушылармен кахут сайтында
тест тапсырмасын орындап сабақтан алған білімдерін
бекіту.
Рефлексия «Табыс
ағашы»
Кестеден алған
ақпараттарыбойынша рефлексия жасайды.
|
11-слайд
|
Қосымша
ақпарат
|
Дифференциация – Сіз
оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп
отырсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың
ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай
тексересіз?
|
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік
элемент)
|
Дифференциацияны
берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін
уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға
болады.
Дифференциация сабақтың
кез келген бөлімінде қолданылады.
|
Бұл бөлімді оқушылардың
сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын
әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін
пайдаланыңыз.
|
Сабақ жоспарын құру үшін
сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек
пе?
Берілген тапсырмалардың
қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп
төндіре ме?
Оқушылар сабақ барысында
өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала
ма?
Осы сабақ барысында НЗМ
құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік
бар?
|
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге
асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен
жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және
неліктен?
|
Төменде берілген бөлімді
осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ
бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сәтті өткен екі нәрсені
атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың
одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1:
2:
Осы сабақ барысында сынып
немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін
қажет болуы мүмкін қандай ақпарат
алдым?
|