Материалдар / Сабақ жоспары. Санды және әріпті өрнектер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары. Санды және әріпті өрнектер

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Сәуір 2021
409
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Педагогтің аты-жөні

Өмірзақова Ақерке

Күні:

12. 04. 2021 ж


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Санды және әріпті өрнектер. / Күн мен Ай

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді түрлендіру;

4.2.1.2 әріптердің берілген мәніндегі бірнеше айнымалысы бар өрнектің мәнін табу;

4.2.1.7 төрт амалдан артық жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Теңдеудің түбірін табу арқылы Күн Жерден Айға қарағанда неше есе артық екенін табу.

Көптеген оқушылар: Санды және әріпті өрнектерді түрлендіру.

Кейбір оқушылар: Өрнектерді түрлендіріп, әріпті өрнектердің мәнін есептеу.

Бағалау критерийлері

Теңдеудің түбірін табу арқылы Күн Жерден Айға қарағанда неше есе артық екенін табады.

Санды және әріпті өрнектерді түрлендіреді.

Өрнектерді түрлендіріп, әріпті өрнектердің мәнін есептейді.

ОДД

Білу. Түсіну. Қолдану.

Құндылықтарды дарыту.

Адамгершілікке, шыншылдыққа тәрбиелеу.

Тілдік мақсат

Математикалық терминалогияны қолданып санды өрнектерді түрлендіру.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

«Зейінін шоғырландыру» №1

а)Теңдеудің түбірін тауып, Күн Жерден Айға қарағанда шамамен неше есе қашық орналасқанын анықтайды.

4 000+5а=3 000+3 000

4 000+5a=6 000

5a=6 000-4 000

5a=2 000

a=2 000:5

a=400

4 000+5·400=3 000+3 000

6 000=6 000

Ж: Күннің Айға қарағанда Жерден 400 есе қашықта екендігін анықтайды.

2 Өрнектерді қалай ықшамдауға болады?

х+х+х

3*х деп ықшамдап жазуға болады немесе 3хдеп

(4+5)*у=4у+5у=9у (10-6)*х=10х-6х=4х 7у-2у=

10b-4a-мұндай өрнектер ықшамдалмайды

 Мақсат қою . Бүгінгі сабақтың мақсаты:

Санды және әріпті өрнектерді түрлендіресің. Әріптердің берілген мәнінде бірнеше айнымалысы бар өрнектердің мәнін табуды үйренесің.



Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады.



Дескриптор: Теңдеудің түбірін табады Күн Жерден Айға қарағанда шамамен неше есе қашық орналасқанын анықтайды.


ҚБ: 1-ден 10 – ға дейінгі сандармен бағалау.













ҚБ: 1-ден 10 – ға дейінгі сандармен бағалау.










Психологиялық ахуал.


Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалар

Оқылым, жазылым тапсырмалары.





Сабақтың ортасы



















Кері байланыс

Өзіндік жұмыс. №3 Өрнектерді ықшамдайды.

С деңгейіндегі оқушыларға жұмыс.

Жаңаны ашу. Ережені ұсыну

Айнымалы – әртүрлі мәндер қабылдай алатын шама.

Бірнеше айнымалысы бар өрнектерді де ықшамдауға болады. Содан кейін әріптердің берілген мәнінде өрнектің мәнін табу керек.

Түсіндіре отырып алғашқы бекіту. №5

А, В деңгейіндегі балаларға арналған тапсырмалар.

Бірнеше айнымалысы бар өрнектерді түрлендір және әріптердің берілген мәнінде өрнектерді есепте.

717b – 84b + 88c=633b+88c=633·2+88·5=1706

(d + c) ∙ 25 + 34d=25d+25c+34d=59d+25c=59·7+25·5=538

Кері байланыс: Білім сандығы.

Үй жұмысы:№10 Өрнекті ықшамда. Олардың мәнін тап.

Мұндағы, а = 3, b = 2, х = 4.



(а + b) ∙ 5 + 9а + 3b 6 ∙ (х + а) – 5а

13 ∙ (а + b) – 7b + 4а 30х – (5х + 4х)



Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы іске асады.

Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі.

Өрнектерді ықшамда




Дескриптор:Өрнектерді ықшамда алады


Дескриптор: Әріптердің берілген мәнінде бірнеше айнымалысы бар өрнектің мәнін таба алады




ҚБ: 1-ден 10 – ға дейінгі сандармен бағалау.













Оқылым, жазылым тапсырмалары.
















Кері байланыс

Кері байланыс: Білім сандығы

Үй жұмысы:№10 Өрнекті ықшамда. Олардың мәнін тап. Мұндағы, а = 3, b = 2, х = 4.

(а + b) ∙ 5 + 9а + 3b 6 ∙ (х + а) – 5а

13 ∙ (а + b) – 7b + 4а 30х – (5х + 4х)







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!