|
Пән: Қазақ тілі Бөлім:Құндылықтар Күні:12.11.21ж Сынып: 4 |
Мектеп: Өскемен қаласы бойынша Білім Бөлімінің «№7 орта мектеп» КММ Мұғалімнің аты-жөні:Жельменева Гульден Касымхановна Қатысқандар саны:13 Қатыспағандар саны: 13 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сиқырлы кілем |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
4.1.5.1*. тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжау 4.5.1.2 Көптік/тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіндегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді, қолдау арқылы оқыған мәтіннің мазмұнын айтады, жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастырады. Оқушылардың көпшілігі:тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, мәтіннің мазмұнын тірек сөздердің көмегімен айтады, мұғалімнің қолдауымен жай сөйлем құрайды Оқушылардың кейбірі: Тыңдаған мәтінге қатысты өз пікірін айтады, кесте, диаграмма толтырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Тыңдаған мәтіннің мазмұнын тірек сөздер арқылы айтады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Лексикалық минимум |
Текемет, ою-өрнек, қымбат, кәдесый, мұра, сәнді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Грамматикалық минимум |
Септіктер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
PowerPoint таныстырылымы,қима-қағаздар, суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Кәдесый |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6минут |
1. Ұйымдастыру 2. Психологиялық ахуал туғызу 3. «Жүректен жүрекке» оқушылар шаттық шеңберін құрып, бір-біріне жүрек ұсыну арқылы жылы лебіздерін білдіреді.Үлгі «Мен саған денсаулық тілеймін» «Ыстық орындық » әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Үй тапсырмасы жаңа сөздерден сөйлем құрап келу берілген
Қызушылығын ояту. «Ой қозғау» әдісі Оқушылар суреттер арқылы сабақтың тақырыбы мен мазмұнын болжайды.
Бүгінгі сабағымыз не туралы деп ойлайсыңдар? Қандай айырмашылық байқап тұрсыңдар?
Сабақ мақсатымен таныстыру Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінемін. Оқыған мәтіннің мазмұнын айтамын. Сөзерден сөзтіркесін,сөйлемдерді дұрыс құрастырамын. |
Слайд1
Слайд 2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35минут |
(МК, Ұ) «Дефиниция» әдісі бойынша жаңа сөздерді меңгерту (сөздер және сол сөздерге жазылған анықтаманы сәйкестендіру) • Көне сарай –старинный дворец • Сиқырлы -волшебный Кірпіш -кирпич Кесене - мавзолей Ескерткіш- памятник Жаңа сөздермен сөз тіркестерін және сөйлемдер құру. Үлгі: Дескриптор 1.жаңа сөздерді дұрыс оқиды. 2.жаңа сөздермен сөз тіркесін құрайды. 1балл Жаңа сөздерді қайталаймыз айтып үйрнеміз.
Көне сарай Ескерткіш
Кесене Кірпіш
(Ұ) Тыңдалым. Мәтінді тыңдайды, түсініп оқиды.
3.Айтылым.Мәтінің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақ-жауап әдісі. 11. Сұлтан мен Әсет қайда келе жатыр? 2. Балалар қай жерге тоқтады? 3. Балаларға бірінші кім кездесті? 4. Балаларға ол адам не дейді? 5. сұлтан мен Әсет қайда барады? 6. Балалар неліктен көңілсіз? 7. Әрі қарай қандай оқиға болады? Болжа Дескриптор 1.Мәтінді түсініп оқиды 2. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. 3. Сөйлеу сауатылығын сақтайды.2балл Сергіту сәті «Сәлем, Сәлем» https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw Оқылым. Сөйлемдерді оқиды. Мағынасына мән береді. 1. Мен кесененің ішіне кірдім. 2. Кесененің қасына ағаш отырғызылған. 3. Сазға құмды қоссаң, кірпіш қатты болады. 4. Қоржынға тамақтар салынған. 5. сарайдың терезесіне әйнектер орнатылған. 6. Сарайға барайық, суретке түсейік. 7. Алыстан келген саяхатшылар кесенеге барды. 8. Кірпішке де өрнек салынған. 9. Ескерткішке бір немесе екі жыл болыпты. 10. Базарға жүр. 11. Мына әйнекке қара, өте әдемі. 12. тасқа жаз. 13. Әйнекке сурет сал. 14. Торсыққа айран құйып алдым. Дескриптор 1. Берліген сөйлемдерді оқи алады 2. Мағынасын түсініп сөздерді ажыратады. Жұптық жұмыс. Жазылым тапсырмасы «Қисынды ойлау » әдісі арқылы. 2-тапсырма Сөздерді тиісті бағанаға жазады. Бала, баласы, сарай, сарайы, көше, көшесі, құмыра, қоржын, ала жіп, тақиясы, саз, кесене, мұра, дәстүр, кесенесі, батасы, ескерткішің, шапаның, бата, ғасыр, құмырасы, киіз үй, текеметің, түндік, өрнегің, сандығың, шаңырақ, ұста, белдігің, бесігі, көйлегі, ірімшік, құрт, кілем, сиқыр, аспан, өріс.
Дескриптор 1. Берілген сөздерді дұрыс бағанаға жазады. 2. Жазу сауаттылығын сақтайды. 2 балл Айтылым. Ойлан тап әдісі Оқушылар оқулықтағы үлгіні басшылыққа ала отырып,ұяшықтардағы сандарды сөйлетеді.Топтық жұмыс. 1. Қандай отбасылық мереке бар? 2. Тұсаукесер рәсімін қалай жасайды? 3. Тұсауды қандай адам кеседі? 4. Кәдесыйдың аудармасы қалай аталады? 5.Текеметтің аудармасын қалай аталады? 6.Киізден не жасайды? Дескриптор 1. Жасырған сөздерді сөйлем арқылы дұрыс табады.. 2.Айту сауаттылығын сақтайды..2балл Сабақты қорытындылау мұғалім оқушыларға сабақты пысықтау мақсатында сұрақтар қояды. Сұрақтар
Формативті бағалау: Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды
|
Слайд 3
Слайд 4
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» арқылы бағалайды.
Слайд5
Слайд6 Мұғалім оқушыларды «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау
Слайд7
Өзара оқушылар бір-бірін бағалайды. Смайлик арқылы Өте жақсы жақсы орташа
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жельменева Гульден КасымхановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сабақ жоспары Сиқырлы кілем 4 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сабақ жоспары Сиқырлы кілем 4 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Сабақа жоспары Сиқырлы кілем 4 сынып 4.1.5.1*. тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжау
4.5.1.2 Көптік/тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану)
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















